آمپر مناسب برای جوشکاری

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

انواع فلزات و غیر فلزات وجود دارند که نحوه جوشکاری آنها به دو صورت ذوبی و غیر ذوبی انجام می شود که در روش ذوبی با استفاده از دستگاه جوش میزان حرارت و گرمای لازم برای ذوب دو فلز و پر کردن منطقه جوش با فلز پر کننده ایجاد می شود. البته کار به همین سادگی نیست و حتی شما اگر بهترین دستگاه جوشکاری اینورتر را بخرید باید بر حسب ضخامت فلز، آمپر مناسب برای جوشکاری روی دستگاه جوش را تنظیم و سپس با توجه به آمپر از الکترود جوش با قطر مناسب برای جوشکاری استفاده کنید. دقت داشته باشید که تنظیم دستگاه جوش مانع از چسبیدن الکترود به فلز، سوختن دستگاه جوش و حتی بروز عیوب جوش می شود.

علت چسبیدن الکترود در زمان جوشکاری

یکی از مشکلات جوشکاری به چسبیدن الکترود بر می گردد که دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد. یکی از دلایل چسبیدن الکترود به خاطر انتخاب سایر و قطر نامناسب الکترود جوش است. در واقع قبل از اینکه شروع به جوشکاری کنید باید نسبت به تنظیم دستگاه جوش اینورتر اقدام کنید که با انتخاب آمپر جوش مناسب باید الکترود جوش مناسب را انتخاب کنید در غیر این صورت امکان چسبیدن الکترود در زمان جوشکاری، بروز انواع عیوب جوش و حتی سوختن دستگاه جوش وجود دارد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

 

نحوه تنظیم دستگاه جوش اینورتر

حتی اگر شما بهترین جوشکار در ایران و جهان باشید برای بالا بردن کیفیت جوش نیاز به بهترین وسایل و تجهیزات جوشکاری دارید که یکی از آنها دستگاه جوشکاری می باشد. در واقع با خرید بهترین دستگاه جوش اینورتر که به سه دسته استیک، تیگ و میگ تقسیم می شود شما باید قبل از اینکه شروع به جوشکاری کنید ابتدا دستگاه جوش را تنظیم کنید. بر حسب ضخامت فلزی که قصد جوش دادن آنرا دارید باید آمپر مناسب برای جوشکاری را انتخاب کنید و سپس بر حسب آمپر دستگاه جوش اقدام به انتخاب الکترود جوش با قطر مناسب کنید.

آمپر مناسب جوشکاری برای تنظیم دستگاه جوش

از دستگاه جوش برای جوش دادن انواع فلزات به روش های مختلف استفاده می شود که باید علاوه بر اینکه نحوه کار کردن با دستگاه جوش را بدانید به خوبی نسبت به تنظیم دستگاه اقدام کنید. یکی از مواردی که در زمان تنظیم کردن دستگاه جوش باید توجه کنید انتخاب آمپر مناسب جوشکاری است که با توجه به ضخامت فلز و نگاه کردن به جدل آمپر می توانید عدد را بدست آورید و با چرخاندن آمپر به سمت راست آنرا افزایش و با چرخاندن به سمت چپ آمپر را کاهش دهید.

آمپر مناسب برای جوشکاری

انتخاب الکترود جوش مناسب با توجه به آمپر دستگاه جوش

تا به اینجای کار گفتیم که شما با توجه به نوع فلز باید ابتدا بهترین دستگاه جوش اینورتر را بخرید و سپس بر حسب ضخامت فلز، آمپر مناسب برای جوشکاری را انتخاب کنید. در ادامه کار نوبت انتخاب الکترود مناسب جوشکاری است که بر حسب آمپر دستگاه باید انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که بغیر از اینکه درست حرکت ندادن الکترود روی فلز باعث چسبیدن به سطح می شود در واقع یکی دیگر از دلایل چسبیدن الکترود به خاطر این است که الکترود با قطر مناسب را انتخاب نکرده اید.

 

1 دیدگاه برای “آمپر مناسب برای جوشکاری

  1. مسلم گفته:

    سلام ببخشید آمپر دستگاه جوش دقیقٱ شبیه عکسی که بالای مقاله وجود دارد رو بخواهم از کجا میتوانم تهیه کنم باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *