ویزای کاری بلژیک و دریافت حقوق ماهیانه ۴ هزار یورو

ویزای کاری بلژیک
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

سطح درآمد بالا، افزایش سطح استاندارد رفاه و آسایش و به تبع آن قدرت خرید بالای مردم در کشور بلژیک باعث شده است که ویزای کاری بلژیک جزو ویزاهای پر متقاضای باشد به خصوص اینکه نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۲۱ به ۵.۳ % درصد می رسد و به مانند کشور نروژ جزو کشورهای اروپایی خوب برای زندگی و کار کردن است. حقوق متوسط کارگران در بلژیک ماهیانه به ۶  هزار یورو با هزینه متوسط زندگی ۱۵۰۰ یورویی یک فرد در بلژیک باعث می شود یک زندگی ایده آل در این کشور ببینید و حتی حداقل ترین درآمد در بلژیک ماهیانه ۱۸۰۰ و حداکثر به ۲۵ هزار یورو در ماه می رسد از این رو اگر قصد اخذ ویزای کاری بلژیک را دارید باید شرایط لازم برای آن از جمله داشتن دو سال سابقه کاری با بیمه، مسلط بودن به زبان آلمانی یا فرانسوی و پیشنهاد کاری را داشته باشد و با خواندن ادامه این مقاله شما را با شرایط اخذ ویزا در این کشور آشنا می کنیم.

نحوه گرفتن ویزای کاری در کشور بلژیک

ویزای کاری در بلژیک جزو پر متقاضی ترین ویزاهای اروپایی به شمار می آید اما با این حال انواع ویزا دارد که رایج ترین آنها تایپ B می باشد که باید حداقل شرایط لازم از جمله دو سال سابقه کاری با بیمه، مسلط بودن به زبان آلمانی یا فرانسوی با پیشنهاد و قرارداد کاری با حداقل حقوق سالیانه ۳۹ هزار یورو را داشته باشید تا بتوانید به ادامه روند اخذ ویزا بپردازید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

 

انواع ویزای کاری بلژیک

با وجود نیاز کشور بلژیک به کارگران مهاجر و اتباع خارجی اما قوانین سفت و سختی برای اخذ ویزای کاری در بلژیک وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است. در واقع اگر قصد گرفتن ویزا این کشور دارید باید بدانید که ویزای کار بلژیک به معنای ورود به این کشور است که باید از سفارت این کشور دریافت کنید در صورتی که مجوز کار بلزیک به معنای کار قانونی است که شما می خواهید در شرکت بلژیکی انجام دهید. به زبان ساده علاوه بر گرفتن ویزای کاری شما باید مجوز کار را از سمت اسپانسر یا همان کارفرما و شرکت استخدام کننده دریافت کنید و برحسب سه معیار زیر انواع ویزای کاری وجود دارد که معمول ترین آن از نوع تایپ B است.

برحسب ملیت متقاضای، مدت زمان اقامت در کشور بلژیک و وضعیت شغلی فرد در این کشور انواع ویزای زیر وجود دارد که به تعریف آنها خواهیم پرداخت.

  • تایپ A: این ویزای کاری به شما این امکان را می دهد که به مدت نامحدود در بلژیک مشغول به کار شوید و البته شرط لازم برای دریافت این ویزا داشتن حداقل ۴ سال کار و زندگی با ویزای نوع B در بلژیک است.
  • تایپ B: با دریافت این ویزای کاری در بلژیک قادر هستید به مدت یکسال کار کنید و در صورت نیاز ویزا را تمدید کنید که این کار باید توسط کارفرما انجام شود و باید دقت داشته باشید که حداقل حقوق درج شده در قرارداد کاری برای گرفتن این ویزا €۳۹۸۰۲ (یورو) باشد.
  • تایپ C: این ویزای کاری برای یکسال اعتبار دارد و برای کارگران کشاورزی مهاجر مناسب می باشد.
  • تایپ D: با دریافت این ویزا انواع کارگران مهاجر و اتباع خارجی قادر هستند تا بیش از ۹۰ روز در یک شهر یا منطقه خاص از بلژیک برای کارفرما کار کنند.

شروط اصلی اخذ ویزای کار بلژیک چیست؟

همانطور که گفتیم معمول ترین ویزای کاری در بلژیک برای متقاضیان ایرانی از نوع تایپ B است که فرآیند دریافت آن ساده است و باید کارفرما و شرکت استخدام کننده در بلژیک یک دعوت نامه و قرارداد کاری برای شما بفرستد که آنرا پیش سفارت بلژیک در ایران ببرید و مدارک لازم آنرا تحویل دهید.

مدارک لازم تحویلی توسط کارفرمای بلژیکی مدارک لازم تحویلی توسط کارگر خارجی
فرم درخواست تکمیلی برای اخذ مجوز کار کارگر خارجی پاسپورت یا مدرک مسافرتی معتبر همراه با کپی اسکن از تمام صفحات
آگهی پست شغلی موردنظر در روزنامه های بلژیک مدارک شناسایی کامل
فتوکپی از پاسپورت کارگر خارجی مدرک اثبات تمکن مالی
فتوکپی از قرارداد کاری امضاء شده مدرک اسکان در بلژیک
تاییدیه ثبت نام به عنوان اسپانسر در وزارت کار بلژیک گواهی سلامت از پزشک معتبر
گواهی عدم سوء پیشینه

درآمد بسیار بالا؛ انگیزه ای برای اخذ ویزای کاری بلژیک

بلژیک جزو بهترین کشورهای اروپای غربی می باشد که سطح رفاه، آسایش در این کشور بالا است و دلیل آن درآمد بالا با قدرت خرید بالا است که بر طبق آمار سال ۲۰۲۱ نرخ بیکاری در این کشور به ۵.۳ درصد می رسد.

علاوه بر این متوسط حقوق و درآمد ماهیانه کارگران در بلژی به حدود €۶۱۵۰ (یورو) است که یک درآمد عالی است. حداقل درآمد در کشور بلژیک حدود €۱۸۹۰ و حداکثر حدود €۲۵۹۰۰ (یورو) می رسد که در این بین بیشترین درآمد در بین لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور به مشاغل امور مالی، بانکداری، بیمه، بازرگانی، بازاریابی می رسد.

هزینه زندگی؛ فاکتور مهم در اقامت کاری بلژیک

مسلما حتی اگر بهترین کشور برای کار کردن را انتخاب کنید پیش از اینکه به دنبال اخذ ویزای کاری و مهاجرت به آن کشور باشید باید از میزان هزینه زندگی آن مطلع شوید تا بفهمید دخل و خرج شما با هم همخوانی دارد یا خیر. واحد پول بلژیک یورو نام دارد که بر طبق آمار سال ۲۰۲۱ متوسط هزینه ماهیانه زندگی در این کشور به ۱۵۰۰ یورو می رسد که در این بین هزینه خرید از بازار به ۳۱ دردص می رسد.

آیتم ها هزینه به یورو
یک کیلو شیر ۰.۸۹€
۱ عدد نان تازه ۵۰۰ گرمی ۱.۶۶€
یک کیلو برنج سفید ۱.۸۷€
۱۲ عدد تخم مرغ ۲.۶۰€
یک کیلو پنیر محلی در بلژیک ۱۲.۴۱€
۱ کیلو گوشت مرغ ۸.۹۰€
یک کیلو گوشت گاو ۱۴.۶۲€

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *