نحوه تعویض مته دریل و پیچ گوشتی شارژی

نحوه تعویض مته دریل و پیچ گوشتی شارژی
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

یکی از مهمترین ابزار که در مشاغل مختلف از جمله جوشکاری، نصاب کابینت، برقکاری و… استفاده می شود دریل نام دارد که امکان سوراخ کاری انواع سطوح از سنگ، بتن، آهن، استیل، گچ وجود دارد. در واقع شما با خرید بهترین دریل می توانید باعث سرعت کار، افزایش راندمان کاری خود شوید که در این بین خیلی مهم است که بغیر از توجه به قیمت دریل به فاکتورهای دیگر از جمله تنظیمات چرخشی، نوع دستگاه و برند خارجی یا ایرانی آن توجه کنید. در این بین با توجه به سطحی که قصد سوارخ کاری آنرا دارید باید از انواع مته کبالت، آهن، الماسه استفاده کنید و آنرا با سه نظام به دریل متصل کنید. برای تعویض مته دریل و همچنین پیچ گوشتی شارژی باید مته را از طریق سه نظام به ریل وصل کنید که در ادامه این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

راهنمای خرید دریل

دقت داشته باشید که دریل ابزاری مهم برای سوراخ کردن سطوح مختلف است که در مشاغل زیادی از آن استفاده می شود و البته نوع شارژی آن برای محکم کردن پیچ است که به آن پیچ گوشتی شارژی می گویند. در زمان خرید دریل باید بدانید که بغیر از قیمت یک سری فاکتورها مهم است که شامل تنظیم کننده سرعت چرخش، نوع چرخش و… است. دریل در سه نوع دستی، برقی و بادی در بازار موجود است که انواع مختلفی از دریل برقی وجود دارد که قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارند.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

 

چگونه مته دریل را عوض کنیم ؟

دریل یکی از ابزارهای مهم است که با شناخت آن و خرید بهترین دریل باعث بالا برد کیفیت کار، راندمان و سرعت پروژه خواهید شد. از این ابزار در انواع کارهای نیمه صنعتی و خانگی استفاده می شود که مهمترین متعلقات آن مته نام دارد که با حرکت چرخشی و فشار روی سطح ، سوراخ کاری با دریل انجام می شود و البته از دریل بعنوان همزن، سنباده، باز کننده ی پیچ و مهره و.. استفاده می شود.

نحوه سوراخ کاری با دریل

از دریل برای سوراخ کردن سطوح مختلف استفاده می شود که برای اینکار باید نوع مته را انتخاب کنید. از مته الماسه برای سوراخ کاری روی سنگ، بتن و از مته کبالت یا آهن برای سوراخ کاری آهن و استیل استفاده می شود و این مته ها با سه نظام یا chunk به دریل وصل می شوند.

نحوه‌ تعویض مته دریل

به منظور عوض کردن مته باید به نوع سه نظام توجه کنید که در این بین برخی از سه نظام ها از نوع اتوماتیک هستد و برخی دیگر با آچار سفت می شوند.

تعویض مته در سه نظام آچارخور

در صورتی که سه نظام دریل از نوع آچار خور باشد خب مسلما زمان خرید دریل آچار مخصوص روی دریل وجود دارد که این نوع از سه نظام ها برای دریل های صنعتی و سنگین استفاده می شوند.

  • کلید یا آچار مخصوص را داخل سوراخ سه نظام بگذارید و آنرا برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید.
  • با چرخاندن آچار بر خلاف عقربه های ساعت به اندازه کافی باز می شود و می توانید به راحتی مته را بیرون بیاورید.
  • مته مناسب را از قسمت صاف آن داخل سه نظام بگذارید.
  • با دست آچار را مجددا داخل سوراخ سه نظام بگذارید و این بار در جهت عقربه های ساع بچرخانید.
  • دقت داشته باشد که در زمان چرخاندن آچار باید فک های سه نظام را با دست محکم بگیرید.
  • بعد از اینکه مطمئن شدید که مته سفت شده است باید کلید یا آچار را در بیاورید و دریل را روشن کنید.

نحوه تعویض مته پیکور

ییکور جزو وسایل تخریب ساختمان است که می توانید آنرا بخرید که نام های  دیگر آن شامل چکش تخریب، بتن کن است و به منظور تخریب بتن، سنگ و آسفالت از آنها استفاده می شود و نحوه تعویض مته پیکور به مانند بتن کن، چکش تخریب می باشد.

تعویض مته در سه نظام اتوماتیک

در صورتی که سه نظام دریل از نوع اتوماتیک است کافیه سه نظام را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا آزاد شود و به آرامی مته را در بیاورید و مته جدید را از قسمت صاف داخل سه نظام بگذارید و با یک دست سه نظام را بگیرید و مته را جا کنید و ماشه را آرام فشار دهید تا مطمئن شوید که مته سفت است و به خوبی جا رفته است.

برای اینکه به راحتی بتوانید تعویض مته دریل را انجام دهید باید چندین بار این کار را تمرین کنید تا در هنگام کار کردن اگر نیاز به تعویض مته بود با سرعت و دقت بالا این کار انجام دهید در غیر این صورت امکان آسیب به شما وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *