کار در نروژ و معرفی مشاغل پردرآمد

کار در نروژ
📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

اگر به دنبال گرفتن ویزای کار در کشورهای اروپایی هستید یکی از بهترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی به نام نروژ است که میانگین درصد بیکاری در سال ۲۰۲۱ به ۴.۳ % گزارش شده است و متوسط حقوق کارگران در این کشور سالیانه به ۶۸ هزار دلار می رسد. در واقع کشور نروژ دارای جمعیت کمتر از ۶ میلیون می باشد و وضعیت کار در این کشور خوب است و برخلاف کشورهای ایتالیا و فرانسه حتی در زمان شیوع بیماری کرونا نیز آسیبی به کسب و کار آنها نزده است و با گرفتن ویزای کاری از کارفرما قادر به کار کردن در آنجا هستید که بیشترین متقاضای کار در نروژ به بخش کشتیرانی، شیلات، نفت بر می گردد.

استخدام جوشکار در نروژ

یکی از بهترین کشورها برای شغل جوشکاری کشور نروژ می باشد که شما با داشتن مدرک بین المللی جوشکاری و با توجه به میزان مهارت، تجربه و نوع روش جوشکاری می توانید از دستمزد و حقوق بالایی بهره مند شوید.

شرایط ایده آل کسب و کار در نروژ ۲۰۲۱

اگر به وضعیت بازار کار در کشورهای اروپا نگاه کنید یکی از بهترین کشورها برای کار کردن کشور نروژ می باشد که شامل با ثبات ترین بازار در بین کشورهای اروپایی است و حتی بر خلاف سایر کشورها از جمله فرانسه و ایتالیا از پشتوانه سرمایه گذاری دولتی و خصوصی بهره مند است و در سال ۲۰۲۱ نیز با وجود بیماری کرونا حتی درصد بیکاری آنها کمتر از ۴.۳ درصد نشد و متوسط درآمد ماهیانه در این کشور در سال ۲۰۱۹ که برابر با حدود ۴۹۵۶€ (یورو) بود در نیمه اول سال ۲۰۲۱ نیز افزایش یافت.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

 

مهاجرت کاری به نروژ

یکی از بهترین کشورها برای اتباع خارجی که قصد گرفتن اقامت در این کشور دارند کشور نروژ به شمار می آید که البته باید ویزای کاری را از کارفرمایان با قرارداد کاری دریافت کنید و این کار به صورت قانونی انجام شود. یکی از کشورهایی عضو کمیسیون پناهندگی نروژ می باشد که برخی از مهاجرین حتی به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند و درخواست پناهندگی می دهند.

انواع ویزای کاری نروژ

 • ویزای کاری از طریق جاب آفر : حتما باید متقاضای قرارداد کاری داشته باشد.
 • تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری : متقاضی باید شروع به پیدا کردن شغل در این کشور کند.

یکی از قوانین سر سخت در نروژ  این است که کارفرمایان به صورت غیر قانونی نمی توانند کسی را استخدام کنند.

کار در نروژ برای ایرانیان در سال ۲۰۲۱

نروژ جزو کشورهای حوزه شنگن است که برای کار کردن اتباع ایرانی که قصد گرفتن اقامت بلند مدت دارند مناسب است. متقاضای در ایران باید از طریق مجازی ویزای کاری خود را از کارفرمای نروژی دریافت کند تا بتواند پس از مصاحبه کاری در کشور نروژ مشغول به کار شود.

اگر می خواهید بدانید که الان بهتری راه برای اینکه وارد کشور نروژ شوید به چه طریق است باید به شما بگوییم که با گرفتن ویزای تحصیلی می توانید این کار انجام دهید. رایگان بودن تحصیل در کشور نروژ باعث شده است که متقاضیان زیادی برای گرفتن ویزای تحصیلی در نروژ اقدام کنند که با کمک یک مشاور متخصص می توانید این ویزا را دریافت کنید. البته توجه داشت باشید که هزینه زندگی یک فرد در نروژ در سال ۲۰۲۱ در بهترین شهرها میانگین حدود ۱۸۰۰€ (یورو) است.

شرایط بازار کار در نروژ

با اینکه نروژ به صنعت کشاورزی وابسته است اما به کشوری با تکنولوژی بالا تبدیل شده است و همین باعث کاهش نرخ بیکاری نسبت به میانگین اتحادیه اروپا (EU) شده است که در کشور نروژ به ۴.۳ درصد می رسد که میانگین اتحادیه اروپا نرخ بیکاری به ۷.۶ درصد می رسد.

کمبود نیروی کار ماهر و متخصص در نروژ باعث شده است که یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای اتباع خارجی به شمار آید که به لحاظ نرخ بیکاری پایین و دستمزد و حقوق خوب یک کشور ایده آل و عالی برای زندگی کردن به شمار می آید و متوسط حقوق ماهیانه کارگران در نروژ با ۴۹۰۰€ (یورو) می رسد.

نحوه کار دانشجویی در نروژ

چنانچه در زمان دانشجویی قصد کار کردن در این کشور را دارید می توانید به صورت پاره وقت به این کار مشغول شوید که ساعات کاری در هفته برای دانشجویان بین المللی کارشناسی و پایین به ۱۰،برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به ۲۰ ساعت در هفته و برای دانشجویان مقاطع دکترا و قوق دکترا به ۳۰ ساعت در هفته می رسد.

ددر صورتی که شخص متقاضی کار از طریق ویزای دانشجویی وارد کشور نروژ شده باشد، تنها به صورت پاره وقت می تواند مشغول به کار شود. دانشجویان بین المللی کارشناسی و پایین تر تنها ۱۰ ساعت در هفته، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و نهایتا دانشجویان مقاطع دکترا و فوق دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. آیا زمانی برای تمدید ویزا به دانشجویان خارجی برای بدست آوردن کار پس از اتمام تحصیل داده می شود؟

۹ شغل پرطرفدار جهت کار در نروژ در سال ۲۰۲۱

برای اینکه بتوانید در این نروژ به خوبی زندگی کنید خیلی خوب است که از ابتدا با داشتن مهارت و تخصص بالا ویزای کاری در این کشور را بگیرید که در ادامه به معرفی مشاغل پرطرفدار در این شکرو می پردازیم که درآمد آنها به کرون نروژ است.

 1. دندانپزشک : ۱۴۸۰۰۰۰NOK
 2. مدیر اجرائی : ۱۳۶۰۰۰۰NOK
 3. مدیر مالی : ۱۱۷۰۰۰۰NOK
 4. پزشک : ۱۱۳۰۰۰۰NOK
 5. وکیل : ۱۱۲۰۰۰۰NOK
 6. مدیر فروش : ۱۰۷۰۰۰۰NOK
 7. خلبان : ۱۰۵۰۰۰۰NOK
 8. مدیر هتل : ۱۰۴۰۰۰۰NOK
 9. مدیر بانک : ۱۰۴۰۰۰۰NOK

لیست مشاغل برای خارجی ها در بازار کار نروژ

با وجود اینکه لیست مشاغل پرطرفدار در نروژ را نوشتیم اما برای اتباع خارجی فرق دارد که در سال ۲۰۲۱ شامل بخش های مختلف زیر است که بیشترین متقاضی استخدام در این کشور را دارد.

 • پرستاری و مشاغل درمانی در نروژ
 • مشاغل مربوط به صنایع نفت و گاز در نروژ
 • مشاغل مربوط به آموزش و پرورش
 • مشاغل مربوط به توریسم و گردشگری
 • مشاغل بخش فروش و بازاریابی
 • مشاغل بخش فناوری اطلاعات (IT)
 • کارگران ماهر نجار، گچ کار، برق کار، اوپراتور دستگاه، بنا، جوشکار
 • مشاغل بخش ساخت و ساز در نروژ

کار در نروژ در سال ۲۰۲۱

در صورت گرفتن ویزای کاری در نروژ می توانید درخواست اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را وارد کنید و البته بعد از حضور فرزند شما در این کشور از حق تحصیل رایگان بهره مند می شوند.

میزان درآمد در کشور نروژ

قطعا حقوق کارگران در بخش های مختلف متفاوت است اما در این بین مثلا حقوق کارکنان در مک دونالد در سن ۱۸ سالگی ۱۸ یورو برای هر ساعت است که بعد از چهار ماه به ۲۰ یورو می رسد.

 • متوسط ​​دستمزد تمام وقت در نروژ : ۶۸۰۰۰€ در سال/ ۴۹۰۰€ در ماه
 • کارگران نیمه وقت : ۴۰۰۰€ در ماه
 • مدیران به طور متوسط : ۸۰۰۰€ در ماه
 • رانندگان و کارکنان بخش حمل و نقل : به صورت میانگین ۲۸۰۰€ در ماه

هزینه زندگی در نروژ

پس از اینکه از میزان درآمد و حقوق در این کشور و نحوه گرفتن ویزای کاری مطلع شدید بهتر است با میزان متوسط هزینه زندگی در این کشور مطلع شوید.

اقلام قیمت (یورو)
یک وعده غذا در یک رستوران متوسط
۱۷.۰۴€
یک وعده غذا در شعب مک دونالد ۱۰.۷۱€
یک بطری نوشابه کوچک در رستوران
۳.۱۳€
یک بطری آب کوچک در رستوران
۲.۶۱€
قالب نان سفید ۵۰۰ گرمی ۲.۷۶€
یک کیلوگرم برنج سفید ۲.۶۹€
یک کیلوگرم فیله مرغ ۱۲.۱۶€
یک کیلوگرم سیب ۲.۹۱€
یک کیلوگرم پرتقال ۲.۷۸€
بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی ۳.۷۰€
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی ۷۴.۹۶€
بهای ماهیانه خدمات (آب، برق و غیره) برای یک آپارتمان ۸۵ متری ۱۶۰.۵۱€
بلیت سینما ۱۲.۶۶€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۹۸۸.۳۸€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۶۰۷.۱۵€

مدارک مورد نیاز کار در نروژ

مدارکی که برای کار کردن و گرفتن ویزای کاری در این کشور لازم است به شرح زیر است.

 • مدارک هویتی نظیر شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک تحصیلی نظیر اصل دانشنامه و ریز نمرات
 • مدارک سابقه کاری ترجیحا با بیمه
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه انگیزه نامه قوی به زبان رسمی
 • ارائه قرارداد امضا شده با کارفرما

مزایای کار در کشور نروژ

 • داشتن حقوق عالی
 • هر ۲۵ روز ۸ الی ۱۲ روز تعطیلات دارید.
 • مادران سالیانه ۸۰ درصد حقوقشان از دولت دریافت می کنند و ۱۰ ماه با پرداخت حقوق ۱۰۰ درصدی می توانند مرخصی بگیرند تا در کنار فرزند تازه متولد شده خود باشند.

سوالات پرتکرار در خصوص یافتن شغل در نروژ

 • نروژ ویزای جستجوی کار دارد؟ برای شهروندان غیر اروپایی این ویزا وجود دارد.
 • شرایط لازم برای اخذ ویزای جستجوی کار چیست؟ با گذراندن تحصیلات خود در این کشور می توانید این ویزا را دریافت کنید.
 • چطوری ویزای کاری نروژ بگیریم؟ در صورتی که شرایط اخذ ویزا دارید کافیه پیشنهاد رسمی کار بدهید.
 • شرایط کار در کشور نروژ به چه صورت است؟ روزی هشت ساعت و در طول یک هفته شما به مدت ۳۷ ساعت مشغول به کار خواهید بود.
 • بهترین روش برای مهاجرت کاری به نروژ چیست؟ مسلما تحصیلات در این کشور به شما این امکان را می دهد که ویزای تحصیل را به کاری تبدیل کنید و به راحتی اقامت دائم در این کشور بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *