نحوه از بین بردن لکه های جوشکاری روی سرامیک

نحوه از بین بردن لکه های جوشکاری روی سرامیک
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

جوشکاری در صنایع مختلف استفاده می شود که یکی از آنها مربوط به صنعت ساخت و ساز است که در این بین به جوشکاری تیرآهن و لوله گاز پراخته می شود. با توجه به اینکه در زمان جوشکاری در منزل برای جوش دادن درب و پنجره فلزی، لوله گاز و کارهای خرده کاری چون جوشکاری پایه جوش امکان پاشش و جرقه جوش وجود دارد از این رو خیلی مهم است که با نحوه از بین بردن لکه های جوشکاری روی سرامیک و کاشی در منزل آشنا باشید. یک جوشکار ماهر با توجه به مهارت و تخصص بالایی که دارد باعث بالا رفتن کیفیت جوش، کاهش عیوب جوش از جمله پاشش جرقه جوش می شود و اینکه با دقت بالا باعث جلوگیری از کثیف شدن کاشی و سرامیک می شود اما اگر این اتفاق نیز رخ داد نگران نباشید چون با تمیز کردن سطح کاشی و سرامیک و استفاده از سمباده پوستاب می توانید خال جوش را پاک کنید.

جوشکاری با دقت بالا

یک جوشکار ماهر و متخصص با توجه به اینکه آموزش جوشکاری را تحت نظر مربیان و اساتید حرفه ای و با تجربه دیده است از این رو باعث می شود کیفیت جوش بالا رود از این رو خیلی مهم است که برای کار جوشکاری از افرادی که مهارت و تخصص بالا دارند استفاده کنید و نگران افزایش هزینه جوشکاری نباشد زیرا حتی اگر جوشکار بهترین وسایل و تجهیزات جوشکاری داشته باشد اما مهارت و تخصص بالا نداشته باشد امکان بروز انواع مشکلات و عیوب جوش وجود دارد.

در زمان جوشکاری مواظب باشید

حتی اگر جوشکار حرفه ای باشید بغیر از اینکه باید نکات ایمنی را رعایت کنید و از بهترین لباس، عینک و کلاه ماسک جوشکاری استفاده کنید به دلیل اینکه جوشکاری لوله گاز، کارهای خرده کاری ممکن است در انتهای کار انجام شود باید مواظب باشید که گچ، سرامیک و کاشی خیلی کثیف نشود که تجربه نشان می دهد بیشتر جوشکاران ریکا و مایع ظرفشویی روی کاشی و سرامیک می زنند تا باعث کاهش آسیب به آنها شود.

نحوه از بین بردن لکه های جوشکاری روی سرامیک

زمان جوشکاری ممکن است لکه جوش روی سرامیک، کاشی خانه، کارگاه و محیط کار ریخته شود و همین منجر به سوختگی با گل شود از این رو در این مواقع باید بتوانید از بهترین روش برای پاک کردن لکه های جوش استفاده کنید که در ادامه مقاله به آن اشاره می کنیم. البته در صورت پاک نشدن لکه جوشکاری نهایتا اینکه شما می توانید اقدام به تعویض کاشی و سرامیک کنید که باید در این بین با نحوه جدا کردن کاشی از کف یا دیوار آشنا باشید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

از بین بردن لکه جوشکاری روی کاشی با استفاده از جوش شیرین

  • به مقدار یک قاشق غذا خوری معادل ۱۴ گرم از جوش شیرین را روی سوختگی و لکه جوش بریزید و سپس آرام شروع به پاک کردن آن کنید.
  • دقت داشت باشید که اگر میزان سوختگی زیاد باشد باید از مقدار جوش شیرین بیشتری استفاده کنید.
  • با اضافه کردن یک مقداری آب به جوش شیرین روی سطح به حالت خمیر در می آید که البته اگر آب زیاد بریزید شل و آبکی می شود ک باید در این صورت جوش شیرین را بیشتر کنید و شروع به پاک کردن خمیر جوش شیرین با مسواک نرم یا فرچه کنید و این کار به مدت ۲ الی ۳ دقیقه ادامه دهید.
  • شما می توانید به جای مسواک یا فلچه از اسفنج ظرفشویی برای پاک کردن خمیر جوش شیرین روی سطح سرامیک یا کاشی استفاده کنید.
  • از کشیدن مواد زبر روی سطح سرامیک و کاشی خودداری کنید چون احتمال خراش روی آن وجود دارد.
  • در آخر باید با پارچه یا اسفنج مرطوب شروع به پاک کردن خمیر جوش شیرین کنید.
  • چنانچه هنوز لکه جوشکاری روی سطح کاشی یا سرامیک باقی مانده باید از روش بهتری و قوی تری استفاده کنید.

از بین بردن جای جوش جوشکاری روی سرامیک با استفاده از سنباده

با خرید سمباده ۲۲۰ که می توانید از رنگ فروشی بخرید به راحتی باید روی سطح کاشی یا سرامیک و جایی که لکه جوشکاری وجود دارد بسابید تا با این کار از بین برود.

به هیچ عنوان از سنباده برقی برای این کار استفاده نکنید.

با وجود اینکه سمباده وسیله ای خوب برای از بین بردن لکه های جوشکاری است اما سمباده برقی مناسب این کار نیست و شما باید از سمباده پوستاب برای این کار استفاده کنید تا به سطح کاشی و سرامیک آسیب نزند.

در آخر بعد از سنباده زدن شروع به تمیز کردن سطح کاشی و سرامیک با آب کنید  روی آن را با پارچه تمیز پولیش بکشید.

سوالات متداول

از بین بردن جای جوش با سرکه سفید امکان پذیر است؟

بله می توانید این کار انجام دهید کافیست به مقدار نصف فنجان سرکه سفید را با یک چهارم فنجان جوش شیرین، یک فنجان آمونیاک و چهار لیتر آب داغ مخلوط کنید و سپس روی محل سطح سرامیک یا کاشی بریزید و در آخر با آب بشویید.

کفسابی روشی خوب برای از بین بردن لکه های جوشکاری است؟

این روش به مانند سنباده زنی است با این حال که باید توسط متخصصان انجام شود و برای تعداد زیاد کاشی و سرامیک انجام می شود.

سنباده پوستاب چیست؟

انواع سمباده با درجه بندی متفاوت وجود دارد که میزان زبری و نرمی آنرا می رساند که از سمباده آهنی تا سمباده نرم و پوستاب شروع می شود که می توانید آنرا از رنگ فروشی بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *