علت انواع کد خطا و ارور یخچال فریزر و ساید بوش BOSCH و رفع آن

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

نه تنها زمان خرید یخچال باید یک برند و مارک با کیفیت بخریم حتی زمان استفاده از آن باید به خوبی از این وسیله برقی مراقبت کنیم و البته این را فراموش کنید که احتمال خرابی یخچال و بروز انواع مشکلات چون سرد نکردن، یخ زدن و برفک کردن، اتومات نکردن، پارگی لاستیک، خراب شدن قطعات اصلی یخچال از جمله سنسور محیطی، از کار افتادن سیستم دیفراست و… وجود دارد که برای هر برند و مارکی وجود دارد که خیلی از این مشکلات به صورت کد خطا و ارور روی نمایشگر نشان داده می شود که امروز به بررسی و علت انواع کد خطا و ارور یخچال بوش خواهیم پرداخت.

انواع کد خطا و ارور یخچال فریزر بوش

در صورت خرید یخچال فریزر یا ساید بوش باید به شما بگوییم که بیشترین مشکل در این برند سرد نکردن و البته موارد دیگری چون صدا دادن، یکسره کار کردن، خرابی لاستیک دور درب، داغ کردن موتور و خراب شدن صفحه دیجیتال است که در این بین نیز خیلی از مشکلات و ایرادات یخچال به صورت کد خطا و ارور روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود که به بررسی انواع کد خطا و ارور یخچال بوش خواهیم پرداخت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت و رفع ارور یخچال بوش کد خطای F3

اگر دیفراست شدن یخچال در آخرین دفعه خیلی زیاد طول کشیده شده باشد این کد خطا و ارور نشان داده می شود که برای رفع آن باید تعمیرکار نسبت به عیب یابی قطعات المنت، ترموفیوز، ترمودیسک و در صورت خرابی آن تعویض قطعات اقدام کند که البته بررسی برد الکترونیکی یخچال نیز باید انجام شود.

علت و رفع کد خطای R1 یخچال بوش

یکی از انواع کد خطا و ارورهای یخچال فریزر بوش ارور R1 است که به معنای ارور دادن زیاد دستگاه است که به خاطر خرابی سنسور محیطی این اتفاق رخ می دهد که باید عیب یابی گردد.

علت و رفع کد اخطار D1 یخچال بوش

ارور d1 به معنای ایراد و مشکلی است که در سنسور دیفراست یخچال بوش رخ داده است که باید نسبت به اندازه گیری مقاومت سنسور و در صورت خرابی تعویض این قطعه اقدام و اگر این قطعه سالم است عیب یابی مدار برد و برد الکترونیکی یخچال انجام شود.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات یخچال بوش

علت و رفع کد ارور DR یخچال بوش

نمایش این کد خطا روی نمایشگر به معنای خراب شدن کلید درب یخچال است که باید توسط تعمیرکار بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد تا ارور برطرف شود.

علت آلارم کد خطای DF یخچال بوش

هر گونه خطا و ایراد در کلید فریزر باعث نمایش کد خطا df روی صفحه نمایش می شود که باید نسبت به عیب یابی این قطعه اقدام شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش

دلیل هشدار کد ارور E01 یخچال بوش

این ارور در زمانی نمایش داده می شود که سنسور دمای محفظه یخچال خراب شده باشد و برای رفع آن باید نسبت به خاموش کردن یخچال و کشیدن از برق و بررسی سیم های متصل به سنسور دمای یخچال اقدام و در صورت نیاز این قطعه عوض شود.

علت و رفع ارور یخچال بوش کد خطای E02

ارور e02 نشان از خرابی حسگر دمای محفظه فریزر دارد که باید توسط تعمیرکار سیم خراب جایگزین و اگر باز مشکل پابرجاست نسبت به تعویض این حسگر اقدام کند.

علت و رفع کد ارور E03 یخچال بوش

این ارور زمانی نشان داده می شود که سنسور دمای محفظه کشوی یخچال شما خراب شده است و باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت و رفع دلیل اخطار E05 یخچال بوش

این ارور نشان از خرابی سنسور دمای دیفراست یخچال دارد که با تعویض این قطعه ارور برطرف می شود.

علت آلارم ارور E10 یخچال بوش

با خراب شدن ماژول اصلی کنترل یخچال این ارور نشان داده می شود که بعد از کشیدن یخچال از برق و صبر کردن به مدت ۵ دقیقه اگر مجددا یخچال به برق زدید و باز ارور نشان داده شد باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

علت ارور یخچال بوش کد خطای E11

خراب شدن ماژول کنترلی دیسپلی منجر به نمایش این کد خطا می شود که باید نسبت به ریست صفحه نمایش اقدام و با قطع کردن دیسپلی به مدت سه دقیقه و روشن کردن دوباره آن اگر مشکل ارور برطرف نشد باید این قطعه عوض شود.

علت و رفع ارور یخچال بوش کد خطای E15

هر گونه خرابی در سنسور دمای محیط یخچال منجر به نمایش این کد خطا می شود که در صورت خرابی این قطعه باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

علت و رفع ارور یخچال بوش کد خطای E20

در صورتی که بین ماژول صفحه نمایش و برد کنترل اصلی ارتباط به خوبی انجام نشود ارور e20 نشان داده می شود که باید توسط تعمیرکار سیم های اتصال آن بررسی و مشکل برطرف شود و اگر برد الکترونیکی یخچال خراب است آنرا عوض کند.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای E21

در زمان بروز هر گونه خرابی و ایراد بین ماژول صفحه نمایش و برد کنترل یخساز و آبسردکن ارور E21 نشان داده می شود که برای عیب یابی و رفع ارور باید سیم های اتصال آن بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای F1

این ارور به دلیل خرابی سنسور دیفراست و خراب شدن سنسور محیطی رخ می دهد که باید تعمیرکار آنرا بررسی و عیب یابی کند.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای r1

ارور r1 نشان از عملکرد اشتباه در سنسور یخچال دارد که با اندازه گیری مقاومت سنسور یخچال و بررسی سیم های متصل به آن این قطعه عیب یابی می شود و اگر لازم باشد باید تعویض گردد تا ارور برطرف شود.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای RT

خراب شدن سنسور محیطی مهمترین دلیل برای نمایش ارور RT روی نمایشگر یخچال بوش است که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای ۱E

قطع شدن سنسور یخساز دلیل اصلی برای نمایش ارور E1 است که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای EF

هر گونه خطا و ایراد در سیستم سنسور شمارنده آب باعث نمایش ارور EF می شود که برای رفع آن باید لوله آب ورودی یخچال و فیلتر بررسی و عیب یابی شود.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای ET

در صورت مشاهده این کد خطا باید تعمیرکار کلید یخساز یخچال را بررسی و عیب یابی کند.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای EU

ارور EU نشان از ایراد در کلید روشن خاموش یخساز دارد که باید نسبت به بررسی سیم های متصل به یخساز و تعویض دکمه یخساز اقدام کنید.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای ES

با خراب شدن کلید یخ ریز یخچال ارور و کد خطای ES نشان داده می شود که باید توسط تعمیرکار محفظه یخساز و یخ ریز و در صورت نیاز تعویض کلید یخ ریز انجام شود.

علت و رفع ارور یخچال ساید بای ساید بوش کد خطای Ea

ارور Ea نشان از خراب شدن موتور تایم یخساز دارد که باید نسبت به عیب یابی سیم های متصل به موتور و در صورت نیاز تعویض موتور اقدام کنید.

علت و رفع ارور یخچال فریزر بوش کد خطای Eg

با خراب شدن شیر برقی یخچال کد خطا و ارور Eg نشان داده می شود که بعد از بررسی و عیب یابی در صورت نیاز باید شیر برقی تعویض گردد تا ارور برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *