علت خاموش شدن جاروبرقی بوش و رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با نگاه کردن به تاریخچه ساخت جاروبرقی متوجه پیشرفت در این صنعت خواهید شد که امروز برندها و مارک های مختلفی پیش روی شما است که شما باید به دنبال خرید یک برند با کیفیت و خوب باشید که یکی از آنها برند بوش است که در این بین به مانند هر برندی احتمال خرابی آن و بروز انواع مشکلات چون جرقه زدن موتور، روشن نشدن جاروبرقی، بوی سوختگی، کم شدن مکش و… وجود دارد که در صورت خاموش شدن جاروبرقی بوش باید نسبت به بررسی مواردی چون قطعی برق در پریز، کثیفی فیلتر، پر شدن کیسه و مخزن زباله و خرابی و قطعی کابل برگردید که برای تعمیر جاروبرقی در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

چرا جاروبرقی بوش در حین کار خاموش شد؟

در صورتی که به مانند روزهای قبل در حال کار کردن با جاروبرقی هستید اما حین کار یهو خاموش شدن این می تواند به خاطر قطعی برق در پریز باشد که با زدن به یک پریز دیگر مشکل رفع شود و حتی بغیر از آن ممکن است به خاطر پر بودن کیسه زباله دستگاه باشد که باید نسبت به خالی کردن آن اقدام کنید اما موارد دیگر چون کثیفی فیلتر، خرابی محافظ و مشکلات برقی می تواند باعث بروز این مشکل شود که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر جاروبرقی

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل خاموش شدن جاروبرقی بوش و رفع آن

یکی از برندهای جاروبرقی بوش نام دارد که به مانند هر برندی احتمال خرابی و بروز انواع مشکلات در آن وجود دارد که یکی از آنها خاموش شدن دستگاه حین کار کردن است که به دلایل مختلف رخ می دهد که در این مقاله به بررسی و رفع هر کدام خواهیم پرداخت.

داغ شدن بیش از حد و کثیفی فیلترها

مهمترین دلیل برای خاموش شدن  جاروبرقی داغ کردن آن است که می تواند به خاطر گرفتگی مسیر جریان هوا یا مسدود شدن شلنگ و خرطوم جاروبرقی یا کثیفی فیلتر باشد که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید تا مشکل برطرف شود.

یکی از نشانه های گرفتگی مجرای هوا این است که هر دو الی سه دقیقه یکبار جاروبرقی خاموش و روشن می شود اما اگر این کار زود به زود یا دیر انجام می شود به معنای ایراد برقی است که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید در غیر این صورت ممکن است به موتور جاروبرقی در طولانی مدت فشار بیاورد و حتی منجر به سوختن آن شود.

💡حتما بخوانید: علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموش شدن ناگهانی آن

وجود هر گونه مشکلات برقی در دستگاه

در صورتی که فیلتر جاروبرقی بوش را چک کردید و هیچ گونه کثیفی مشاهده نکردیده و چیزی در مسیر هوا به موتور نیست باید نسبت به بررسی برق پریز اقدام کنید شاید پریز برق ندارد و با زدن سیم جاروبرقی به یک پریز دیگر می توانید این را بفهمید و البته در این بین ممکن است خرابی دوشاخه جاروبرقی و شل شدن کابل برق منجر به خاموش شدن جاروبرقی شده باشد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن با تعمیرکار تماس بگیرید که اگر تهران هستید می توانید این کار را به آی بک امداد  بسپارید.

خاموش شدن جاروبرقی بوش به خاطر پر بودن کیسه

در زمان استفاده از جاروبرقی باید به موقع نسبت به خالی کردن مخزن آن اقدام کنید در غیر اینصورت به موتور فشار می آید و البته با خاموش شدن ناگهانی دستگاه همراه است که با خالی کردن یا تعویض کیسه مشکل برطرف می شود.

خراب شدن محافظ

در صورتی که زمان روشن کردن جاروبرقی برای جلوگیری از هر گونه نوسانات برقی آنرا به محافظ می زنید در عین حال ممکن است خاموش شدن دستگاه بخاطر خرابی محافظ باشد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.

قطع شدن کابل جاروبرقی بوش

مورد آخر که حین خاموش شدن جاروبرقی بوش باید بررسی شود به کابل برق دستگاه است که باید بررسی شود و مطمئن شوید که هیچ گونه خوردگی یا قطعی ندارد و اگر وجود دارد نسبت به رفع آن اقدام کنید دقت داشته باشید که زمان استفاده از جاروبرقی از زیاد کشیدن سیم خودداری کنید و در صورت خرابی سیم جمع کن جاروبرقی سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات جدی در زمان استفاده از جاروبرقی بوش خاموش شدن ناگهانی آن است که این می تواند به خاطر پر بودن کیسه زباله، عدم وجود برق در پریز، خرابی محافظ، گیر کردن چیزی در مسیر هوا به موتور از جمله لوله خرطومی و حتی کثیفی فیلتر باشد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید و مورد آخر اینکه شاید دو شاخه یا کابل جاروبرقی خراب یا قطعی دارد که باید تعمیر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *