آموزش و نحوه ریست کردن یخچال بلومبرگ | تعمیرات آی بک امداد

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از برندها و مارک های یخچال در بازار برند بلومبرگ که ممکن است به مانند هر برندی خراب شود و با انواع مشکلات در آن مواجه شوید که البته برخی از مشکلات ممکن است با ریست کردن یخچال بلومبرگ برطرف که در این مقاله آنرا خواهیم گفت و البته در صورت داشتن دکمه ریست کافیه تنها آنرا چند ثانیه نگه دارید تا ریست شود اما می توانید با کشیدن یخچال از برق و بعد از مدتی آنرا وصل کنید تا کار ریست یخچال انجام شود.

آیا ریست یخچال ضروری است؟

یخچال وسیله مهم خانگی است که در تمام فصول سال استفاده می شود و در صورت بروز هر گونه خرابی، نمایش کد خطا و ارور روی نمایشگر باید سریعا نسبت به رفع و تعمیر یخچال اقدام کنید که برای همه برندها صدق می کند که در این بین علائم و نشانه های خرابی یخچال به شرح زیر است که ممکن است با ریست کردن یخچال رفع شود که در این مقاله ریست کردن یخچال بلومبرگ را خواهیم گفت و اگر مشکل رفع نشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

 • تغییر تصادفی دمای یخچال
 • خراب شدن زود هنگام غذای داخل یخچال
 • یخ زدن روی سطح غذا
 • سر و صدای زیاد و غیر عادی
 • وجود قطرات رطوبت و عرق کردن بدنه یخچال
 • قرار گرفتن یخچال در محلی که دمایی بالایی دارد.

با بروز هر کدام از مشکلات بالا و خرابی یخچال بلومبرگ باید سریعا نسبت به ریست کردن آن اقدام کنید که می توانید از دکمه ریست استفاده کنید در غیر این صورت اگر دکمه ریست ندارد کافیه یخچال از برق بکشید و به مدت ۴۵ الی ۵۰ دقیقه خاموش باشد و بعد آنرا به برق بزنید که به این روش هارد ریست می گویند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

امکان ریست کردن یخچال بلومبرگ با کشیدن از برق وجود دارد؟

بله، اگر در یخچال دکمه ریست وجود ندارد می توانید آنرا از برق بکشید و بعد از ۴۵ الی ۵۰ دقیقه مجددا به برق بزنید تا ریست شود.

💡حتما بخوانید: دلایل منجمد نشدن و آب شدن مواد غذایی در فریزر یخچال

دلایل از کار افتادن یخچال

 • با وجود سرد بودن داخل یخچال اما روشن نیست که ممن است به خاطر سوختن فیوز این اتفاق رخ دهد.
 • گرم شدن خیلی زیاد داخل یخچال که باید نسبت به بررسی و تنظیمات دمای یخچال اقدام کنید در غیر این صورت اگر مشکل رفع نشود باعث فاسد شدن مواد غذایی داخل آن می شود.
 • گرم شدن زیاد فریزر نسبت به دمای تعیین شده یکی دیگر از نشانه های خراب شدن و از کار افتادن یخچال است که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.

هارد ریست یخچال بلومبرگ

در صورتی که روی داخل یخچال بلومبرگ شما دکمه ریست وجود ندارد می توانید با روش هارد ریست این کار انجام دهید که شامل کشیدن یخچال از برق و صبر کردن به مدت ۴۵ الی ۵۰ دقیقه و وصل کردن مجدد آن است.

دقت داشته باشید که در زمان ریست کردن یخچال بلومبرگ از باز گذاشتن درب های یخچال خودداری کنید چون باعث خارج شدن سرما و ورود هوای گرم به داخل آن و بروز مشکل یخ و برفک زدن یخچال می شود.

سافت ریست یخچال بلومبرگ

اگر مشکل یخچال شما جدی نیست و تنها می خواهید ریست شود می توانید با کشیدن از برق و بعد از ۵ دقیقه وصل کردن مجدد یخچال آنرا ریست کنید.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات و تعمیر یخساز یخچال ساید بلومبرگ در تهران

جدا کردن یخچال از برق باعث خرابی آن نمی شود؟

به منظور تنظیم مجدد دما یا در زمان جابجای یخچال باید آنرا از برق بکشید که این مانع از آسیب به یخچال می شود اما اگر مدام این کار انجام شود ممکن است به کمپرسور یا همان موتور یخچال آسیب جدی بزند.

نکات ایمنی برای ریست یخچال بلومبرگ

توجه داشته باشید که زمان استفاده ریست کردن یخچال حتما موارد زیر را رعایت کنید تا مانع از بروز هر گونه آسیب جدی به یخچال بلومبرگ شود.

 • عدم استفاده از پریز غیر استاندارد
 • از کشیدن سیم خودداری کنید.
 • محکم دوشاخه را بکشید
 • در صورت خرابی سیم برق یخچال سریعا آنرا عوض کنید.
 • در صورت بروز هر گونه ساییدگی و آسیب دیدگی به سیم برق یخچال سریعا آنرا برطرف کنید.

چه مدت می‌توان یخچال را از برق جدا کرد؟

در صورتی که به مدت زمانی زیادی قصد بیرون ماندن از خانه و ساختمان دارید و می خواهید یخچال را خاموش کنید می توانید تا کمتر از یک ماه آنرا خاموش کنید اما باید حتما تمام مواد غذایی داخل آنرا خارج کنید و نسبت به تمیز کردن آن اقدام و برای بو نگرفتن بهتر است درب آنرا کمی باز بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *