دلایل منجمد نشدن و آب شدن مواد غذایی در فریزر یخچال | تعمیرات آی بک امداد

آب شدن مواد غذایی فریزر یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

تولید سرمای داخل یخچال با استفاده از گاز مبرد در کمپرسور و موتور یخچال انجام می شود که وارد لوله های اواپراتور می شود و گرمای داخل یخچال را می گیرد و به سرما تبدیل می کند و در این بین گرمای جذب شده را از طریق کندانسور به بیرون می فرستد بنابراین سرد نکردن یخچال می تواند یک مشکل جدی باشد که باعث خراب شدن مواد غذایی و حتی منجمد نشدن و آب شدن مواد غذایی در فریزر یخچال شود که علت آن با توجه به مدل و نوع یخچال شامل خرابی قطعات ترمودیسک، ترموفیوز، هیتر المنت، نشتی گاز یخچال، پارگی لاستیک دور درب یخچال و… است که باید سریعا توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و برای تعمیر یخچال در تهران نیز می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا فریزر یخچال منجمد نمی کند؟

یخچال دارای قطعات و اجزا اصلی چون ترمودیسک، کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، گاز مبرد و… است که در صورت خرابی هر کدام از آنها انواع مشکلات و ایرادات از جمله یخ زدن لوله های پشت یخچال، بوی بد یخچال، نشتی گاز یخچال، یکسره کار کردن یخچال، خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال و…. رخ می دهد از این رو باید توسط تعمیرکار تمام قطعات داخلی یخچال بررسی، عیب یابی و تعمیر شود که یکی از این مشکلات شامل منجمد نشدن و آب شدن مواد غذایی در قسمت فریزر یخچال است که بسته به نوع مدل یخچال شامل موارد زیر است.

 • در یخچال قدیمی / مکانیکی بخاطر خرابی قطعات ترموستات، نشتی گاز، رله اورلود، کمپرسور، پارگی لاستیک دور درب یخچال مواد غذایی آب می شود و فریزر نمی تواند منجمد کند.
 • در یخچال های نیمه الکترونیکی یا تایمر دارد خرابی تایمر، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت، فن و رله اورلود موتور و همچنین خرابی کمپرسور، نشتی گاز یخچال، پارگی لاستیک دور درب یخچال و گرفتگی ناودان ( فاضلاب یخچال) باعث بروز مشکل می وشد.
 • در یخچال های الکترونیکی یا برد دار نیز خرابی قطعات برد، سنسور محیطی، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت، فن، رله اورلود کمپرسور، پارگی لاستیک دور درب، گرفتگی فاضلب باعث بروز این مشکلات می شود.

منجمد نشدن و آب شدن مواد غذایی به خاطر خرابی قطعات داخلی یخچال از جمله ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و حتی خرابی کمپرسور است که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود و اگر در تهران هستید برای تعمیر یخچال در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا در محل و منزل شما حاضر شوند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

حتما بخوانید: تعمیر یخچال فریزر و ساید جنرال الکتریک در محل

علت آب شدن وسایل در فریزر قدیمی یا برفکی

چنانچه یخچال شما قدیمی و برفک دار است در آن سیستم دیفراست وجود ندارد از این رو منجمد نشدن مواد غذایی به خاطر خرابی ترموستات، پارگی لاستیک دور درب یا نشتی گاز و همچنین خرابی موتور یخچال است.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال فریزر، ساید بای ساید سامسونگ در منزل

علت آب شدن مواد در فریزر‌ جدید یا الکترونیکی

 • خرابی قطعات دیفراست از جمله ترمودیسک، ترموفیوز و المنت
 • گرفتگی ناودان یخچال که باعث قطع فرمان اتومات شدن یخچال می شود.

علت منجمد نشدن مواد در فریزر جدید یا الکترونیکی چیست؟

 • گرفتگی فاضلاب یخچال که باعث کاهش سرمای یخچال می شود و باید نسبت به رفع گرفتگی ناودان یخچال اقدام کنید.
 • خرابی سنسور محیطی که باعث منجمد نشدن مواد داخل یخچال می شود و باید توسط تعمیرکار سنسور محیطی تعویض گردد.
 • پارگی و خرابی لاستیک دور درب یخچال که باعث ورود هوای گرم محیط به داخل و خروج سرمای فریزر و باعث یکسره شدن یخچال می شود که در ادامه سوختن موتور را به همرا دارد.
 • نشتی گاز یخچال و تخلیه گاز مبرد که باعث از دست رفتن سرما و آب شدن مواد غذایی می شود.

ارتباط بین خاموش بودن یخچال فریزر و منجمد نشدن مواد غذایی در فریزر یخجال

زمانی برق یخچال به دلیل شل بودن پریز یا موارد دیگر وصل نباشد مسلما نمی تواند کمپرسور فعال شود و سرمای لازم داخل یخچال تولید کند که در این موارد باید کابل فریزر و پریزر برق بررسی شود و مطمئن شوید که سالم یا خراب است.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال پارس

پایین بودن ولتاژ برق و شل شدن مواد غذایی در فریزر

یخچال یک وسیله برقی پر مصرف است که برای کار کردن و تولید سرمای داخل یخچال و فریزر باید ولتاژ بالایی داشته باشد بنابراین کم بودن ولتاژ برق باعث خوب کار نکردن کمپرسور و آب شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود.

حتما بخوانید: علت خنک و سرد نکردن یخچال فریزر و ساید بای ساید

خراب شدن ترموستات یا سنسور محیطی فریزر

یکی از قطعات اصلی یخچال ترموستات یا سنسور محیطی نام دارد که باعث می شود یخچال هر چند دقیقه یکبار اتومات شود و به کمپرسور فشار نیاید و بعد از چند دقیقه روشن شدن چند دقیقه خاموش شود از این رو خرابی این دو قطعه باعث فریز نشدن مواد غذایی داخل یخچال می شود.

تنظیم نبودن دمای فریزر و منجمد نشدن مواد غذایی در فریزر

برخی اوقات حتی یک مشکل ساده چون تنظیم نبودن دمای یخچال می تواند باعث منجمد نشدن مواد غذایی داخل یخچال شود از این رو با تنظیم آن مشکل رفع می شود که بهترین درجه دمای فریزر در تمام فصل ها عدد ۱۸- می باشد که باید آنرا تنظیم کنید.

خراب شدن کمپرسور یخچال

موتور ( کمپرسور ) یخچال مهمترین قطعه آن است که در صورت سوختگی یا نیم سوز شدن باید توسط تعمیرکار تعمیر یا تعویض شود در غیر اینصورت خرابی آن باعث آب شدن مواد غذایی داخل فریزر می شود چونکه توانایی تولید سرمای داخل یخچال را ندارد.

حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریزر ال جی در تهران

باز بودن درب فریزر یخچال

مورد بعد که باعث می شود مواد غذایی داخل فریزر آب شود به خاطر باز ماندن درب فریزر است که ممکن است به خاطر یخ زدن و برفک زدن پشت کشوهای داخل آن باشد که با خاموش کردن به راحتی مشکل حل می شود.

خراب شدن برد الکترونیکی  یخچال

یخچال با گاز مبرد داخل یخچال سرما تولید می کند اما اگر به صورت یکسره کار کند مسلما خیلی زود خراب می شود از این رو باید هر چند دقیقه یکبار یخچال اتومات کند که این کار توسط سنسور محیطی یا ترموستات انجام می شود و این قطعات فرمان قطع و روشن شدن کمپرسور را به برد الکترونیکی یخچال می دهند بنابراین خرابی برد نیز می تواند یکی از دلایل آب شدن مواد غذایی و منجمد نشدن آنها شود که در اگر سریعا مشکل را رفع نکنید منجر به خراب و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود.

نحوه رفع مشکل فریز نشدن مواد غذایی داخل یخچال

همانطور که اشاره شد بسته به نوع و مدل یخچال قدیمی و جدید خرابی قطعات داخلی آن و حتی باز ماندن درب فریزر و ورود هوای گرم محیط به داخل یخچال باعث منجمد نشدن مواد غذایی می شود که باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای رفع شود و اگر در تهران هستید برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

8 دیدگاه برای “دلایل منجمد نشدن و آب شدن مواد غذایی در فریزر یخچال | تعمیرات آی بک امداد

 1. وحید گفته:

  سلام، فریز یخچال بنده مدتیه که دچار افزایش دما شده و تا ۱۴- میرسه و هرچیزی که تو یخچال هست اب میشه.اما وقتی مواد رو از فریزر درمیارم و اصطلاحا یخچال خالی میشه دماش خوبه و تا ۲۱- میرسه.علتش چیه؟

 2. فاطیما گفته:

  سلام وقتتون بخیر.علت بالا رفتن دمای فریزر در یخچال دوقلوی هیمالیا مدل پانوراما چی میتونه باشه؟ افزایش دماش تا حدیه که بستنی آب میشه ولی مواد غذایی کامل آب نمیشن و یه مقدار از اون حالت سفتی درمیان و آبم خیلی طول میکشه که منجمد بشه.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، ابتدا گاز یخچال را چک کنید که نیاز به شارژ نداشته باشد سپس دیفراست را بررسی کنید که مشکلی در قطعات آن وجود نداشته باشد.این دو مورد را بررسی نمایید تا مشکل آب شدن مواد در فریزر حل شود.

 3. حمید گفته:

  سلام .فریزر ما مدل الکترواستیل هست و متاسفانه مدتیه که مواد غذایی آب میشه قسمت بالای فریزر یه درب داره که لوله کشی گاز و رادیاتور در اون قسمت هستناگه اونو دربیاریم با سشوار گرمش کنیم مشکل حل میشه.چرا مشکل یخ زدگیش اتومات برطرف نمیشه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام.خرابی ترمودیسک باعث این مشکل شده و بایستی نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

 4. بهرام علایی گفته:

  سلام.یخچال ما بصورت اتومات خاموش میشه و روشن شدنش یه ۵ ساعتی زمان میبره طی این مدتم تموم موادی که داخلش گذاشتیم شروع به آب شدن میکنه.تعمیرکار که اومد برد رو سرویس کرد و ترسموستات یخچال روهم تعویض کرد .اما مشکل یخچال کماکان پابرجاست و برطرف نشده.میشه راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *