ارور e18 در ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع و تعمیر آن | آی بک امداد

ارور e18 در ماشین لباسشویی بوش

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با ساخت لباسشویی زندگی زندگی انسان ها بهتر شد و دیگر نیازی به شستن لباس ها نیست به خصوص اینکه در پایان کار باید آب لباس را می گرفتید و بعد آنرا روی طناب پهن می کردید در صورتی که به راحتی با گذاشتن لباس داخل لباسشویی ریختن پودر داخل جاپودری و بستن درب فرآیند شستشو آغاز می شود و بعد از آبگیری، شستشو و تخلیه آب شروع به خشک کردن لباس می کند که البته اگر زمان تخلیه آب بیش از حد معمول طول بکشد با کد خطا و ارور e18 نشان می دهد که در این مقاله قصد داریم علت کد خطا و ارور e18 برای ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع و تعمیر آن را بنویسیم  و البته برای تعمیر لباسشویی بوش در تهران نیز کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر شود.

نمایش کد خطا و ارورها لباسشویی به چه معناست؟

با پیشرفت تکنولوژی از زمان ساخت اولین لباسشویی تا به امروزه آپشن های زیادی اضافه شده است که یکی از آنها وجود صفحه نمایشگر است که با وجود برد الکترونیکی روی لباسشویی این امکان را می دهد که زمان خرابی قطعات، بروز مشکلات با نمایش کد خطا و ارور روی نمایشگر شما را مطلع کند که ارور e18 به خاطر طول کشیدن زمان زیاد لباسشویی برای تخلیه آب می باشد که به دلایل مختلف چون کثیفی فیلتر، مسدود شدن شلنگ تخلیه و حتی خرابی پمپ تخلیه این اتفاق می افتد که دو مورد اول به راحتی قابل حل است اما برای خرابی پمپ تخلیه لباسشویی باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا آنرا تعمیر یا تعویض کند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

کد ارور e18 ماشین لباسشویی بوش به چه معنی است؟

همانطور که اشاره شد انواع کد خطا و ارورهای لباسشویی روی نمایشگر نمایش داده می شود که با خواندن دفترچه راهنمای آن می توانید بفهمید که علت بروز خطا و نحوه رفع آن به چه صورت است که البته در این مقاله ارور e18 ماشین لباسشویی بوش و نحوه تعمیر و رفع آنرا خواهیم نوشت.

ارور e18 در لباسشویی به معنای مشکل در قسمت تخلیه آب لباسشویی است که با افزایش مدت زمان زمان تخلیه آن رخ می دهد که به دلیل کثیفی فیلتر، مسدود شدن شلنگ تخلیه و خرابی پمپ تخلیه این اتفاق رخ می دهد که در امکان حل مشکل در زمان کثیفی فیلتر و مسدود شدن شلنگ تخلیه وجود دارد اما در مورد خرابی قطعه پمپ باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا آنرا تعمیر کند که اگر در تهران باشید برای تعمیر لباسشویی در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

  • کثیفی و مسدد شدن فیلتر
  • انسداد شلنگ تخلیه
  • خرابی پمپ ماشین لباسشویی

بررسی فیلتر پمپ تخلیه

لباسشویی از قطعات و اجزای زیادی تشکیل شده است که یکی از آنها فیلتر پمپ تخلیه است که در صورت کثیفی و گرفتگی آنرا باید تمیز کنید در غیر اینصورت زمان تخلیه آب بیشتر از حد معمول خود طول می کشد که با تخلیه آب و برداشتن شلنگ آب تخلیه می توانید فیلتر تخلیه را به راحتی بیرون بیاورید و آنرا تمیز کنید.

توجه داشته باشید که برخی از فیلترهای لباسشویی به صورت درپوش پیچی است که باید آنرا در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس به آرامی باز کنید که برای تخلیه آب باید ابتدا یک ظرف زیر آن قرار دهید تا آب روی زمین نریزد و فیلتر تخلیه را از هر گونه کرک، مو و جرم تمیز کنید و مجددا سر جای خود قرار دهید.

یکی از راههای بررسی خرابی و سالم بودن پمپ این است که زمان خارج کردن فیلتر آنرا روی حالت Spin بگذارید و بگذارید کار کند و اگر متوجه شدید که پروانه حرکت نمی کند به معنای خرابی پمپ است که باید تنها توسط تعمیرکار بررسی و تعویض یا تعمیر شود.

رفع انسداد شلنگ تخلیه

بعد از شستشوی لباس داخل لباسشویی باید کف آب باقی مانده از طریق شلنگ تخلیه خارج شود که اگر حتی فیلتر تمیز باشد و زمان تخلیه آب زیاد شود به خاطر گرفتگی و مسدود شدن شلنگ تخلیه است که باید آنرا از قسمت پشت بیرون بیاورید و با استفاده از یک سیم یا وسیله بلند داخل آنرا از هر گونه کثیفی و … خالی کنید و سرجای خود قرار دهید.

برای اینکه مطمئن شوید که شلنگ تخلیه مسدود نیست کافیه به داخل آن فوت کنید که اگر از سمت دیگر خارج شود به معنای باز بودن مسیر شلنگ است و مشکلی در آن و جود ندارد و اگر خارج نباشد باید آنرا تمیز کنید تا ارور e18 لباسشویی برطرف شود.

💡 حتما بخوانید: علت اصلی باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش و رفع آن

رفع انسداد شلنگ تخلیه

نحوه ریست کردن ماشین لباسشوییی بوش

برخی اوقات با نمایش کد خطا ممکن است مشکلی وجود نداشته باشد اما باز ارور نمایش داده شود که در این مورد باید لباسشویی را ریست کنید که با توجه به نداشتن دکمه ریست در لباسشویی بوش می توانید به صورت زیر این کار انجام دهید.

با گذاشتن لباسشویی روی حالت Pause در ادامه باید دکمه start/pause را فشار دهید و دکمه انتخاب یا همان تایمر را روی حالت Off بگذارید و  یک چرخه دیگر انتخاب تا شروع به چشمک زدن کند و با انتخاب دکمه استارت و توقف ارور رفع شود.

نحوه رفع ارور e18 لباسشویی بوش با ریست آن و مراحل زیر

  • انتخاب چرخه Off و در ادامه گذاشتن روی حالت On
  • فشردن دکمه spin و به صورت همزمان با این دکمه باید چرخه را روی “۷” تنظیم کنید و به مدت ۵ ثانیه شروع به نگه داشتن دکمه spin کنید تا بعد از رها کردن چراغ روشن شود.
  • در ادامه با انتخاب چرخه آنرا خاموش و دوباره روشن کنید تا مشکل و کد خطا رفع شود.

💡 حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی در منزل همراه با نصب

نحوه ریست کردن ماشین لباسشوییی بوش

جمع‌بندی

توجه داشته باشید که برای نمایش مطلع کردن انواع مشکلات و خرابی قطعات به حالت کد خطا و ارور روی نمایشگر نشان داده می شود که ارور e18 به معنای مشکل در قسمت تخلیه آب لباسشویی است که زمان تخلیه آب زیاد تر از حد معمول می باشد که به خاطر کثیفی فیلتر، مسدود شدن شلنگ تخلیه و حتی خرابی پمپ تخلیه است که در این مقاله به بررسی ارور e18 ماشین لباسشویی بوش پرداختیم که برای تعمیر پمپ تخلیه باید با تعمیرکار تماس بگیرید که اگر در تهران باشید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا مشکل شما رفع شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *