علت اصلی باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش و رفع آن | آی بک امداد

باز نشدن درب لباسشویی بوش

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از بهترین برندها و مارکهای خارجی لباسشویی در ایران برند بوش Bosch است که به بررسی یکی از مشکلات آن یعنی باز نشدن درب لباسشویی خواهیم پرداخت. با توجه به ساخت لباسشویی و پیشرفت آن امروزه شاهد انواع برندهای ایرانی و خارجی لباسشویی هستیم که یکی از بهترین آنها برند بوش است که البته تنها طول عمر بیشتری دارد اما احتمال بروز انواع ایرادات و مشکلات در آن به مانند سایر برندهای لباسشویی وجود دارد که در این مقاله علت باز نشدن درب لباسشویی بوش و نحوه رفع آنرا خواهیم نوشت که شامل مسدود شدن مسیر تخلیه، شکستن دستگیره درب، نقص در میکروسوئیچ، فعال بودن قفل کودک و… موارد است.

چرا در ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود؟

یکی از مواردی که برای ایمنی لباسشویی در نظر گرفته شده است وجود قفل کودک است که البته با فعال بودن آن برخی اوقات درب لباسشویی باز نمی شود. اما در این بین مشکلات دیگر از جمله عدم تخلیه آب، خرابی قفل لباسشویی و حتی یک سری اتفاقات چون گیر کردن لباس باعث بروز مشکل باز نشدن درب لباسشویی بوش می شود که به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با سایت تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و تعمیر لباسشویی در منزل انجام شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

💡 حتما بخوانید: تعمیر لباسشویی ارج

 مسدود شدن مسیر تخلیه آب لباسشویی

یکی از مراحل و روند شستشو این است که بعد از آبگیری، شستشو باید آب داخل دیگ خارج شود در غیر اینصورت کار نکردن هر کدام از مراحل فرآیند شستشو باعث باز نشدن درب لباسشویی بوش می شود که یکی از آنها به خاطر گرفتگی مسیر تخلیه آب است که باید سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

شکسته شدن دستگیره درب لباسشویی بوش

مورد بعدی که باعث می شود در زمان باز کردن درب لباسشویی دچار مشکل شوید به خاطر شکستن دستگیره درب است که در این مواقع با جدا کردن سیم یا خط رشته ای اطراف لبه درب به راحتی مشکل برطرف خواهد شود و در صورتی عدم رفع مشکل می توانید با تعمیرکار تماس بگیرید تا علاوه بر باز کردن درب لباسشویی نسبت به تعمیر دستگیر اقدام کند.

💡 حتما بخوانید: هزینه تعمیر لباسشویی

نقص فنی در میکروسوئیچ

میکروسوئیچ قطعه ای مهم در لباسسشویی نام دارد که به شما این امکان را می دهد با اتمام فرایند شستشو درب باز شود و اگر این اتفاق رخ ندهد احتمال خرابی میکروسوئیچ وجود دارد که برای تعمیر قفل لباسشویی باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا آنرا با قطعه جدید عوض کند.

فعال بودن قفل کودک و باز نشدن در لباسشویی بوش

برخی اوقات ممکن است مشکل را خیلی جدی بگیریم در صورتی که یک مورد ساده چون فعال شدن قفل کودک باعث بروز این مشکل شده است که با غیر فعال کردن آن به راحتی مشکل حل خواهد شد.

گیر کردن لباس یا یک شیء خارجی بین درب و محفظه‌ی شستشو

یکی از موارد و اتفاقاتی که ممکن است در لباسشویی رخ دهد زمانی است که با دقت لباس ها داخل دیگ نریزید و بین درب و محفظه یک سری لباس های کوچک چون جوراب، لباس بچه و… باشد که همین باعث باز نشدن درب لباسشویی بوش می شود و متاسفانه برای تعمیر لباسشویی بوش باید با تعمیرکار تماس بگیردی که اگر در تهران باشید می توانید با سایت آی بک امداد تماس بگیرید تا مشکل شما را رفع کند.

ریختن لباس خیلی بیشتر از توان ماشین لباسشویی

زمان استفاده از لباسشویی باید به یک سری موارد و نکات توجه کنید که یکی از آنها شامل ریختن لباس ها با توجه به ظرفیت لباسشویی است و اگر بیش از حد داخل آن بریزید احتمال بروز برخی مشکلات از جمله باز نشدن درب لباسشویی وجود دارد. بنابراین عجله ای برای شستشوی تمام لباس ها نداشته باشید و از ریختن لباس های زیاد داخل لباسشویی خودداری کنید چون نه تنها باعث خرابی قطعات لباسشویی می شود باعث باز نشدن درب می شود. حد استاندارد لباس داخل دیگ باید طوری باشد که یک کف دست از لباس تا بالای دیگ خالی باشد تا به خوبی شستشو و آبکشی انجام شود.

تعمیر لباسشویی بوش در تهران

در صورتی که با مشکل باز نشدن درب لباسشویی بوش مواجه هستید و قادر به رفع مشکل نیستید می توانید با شماره تعمیرکاران آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا بعد از استعلام قیمت و هزینه تعمیر و دادن آدرس سریعا در محل و منزل شما حاضر و نسبت به تعمیر لباسشویی بوش اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *