علت سر و صدای بلند چرخ گوشت چیست | تعمیرات آی بک امداد

سر و صدای بلند چرخ گوشت
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با ترکیب گوشت چرخ کرده و برنج، بادمجان، پنیر پیتزا، فلفل دلمه ای و… می توان انواع غذاهای خوشمزه با گوشت چرخ کرده درست کرد که البته بسته به نوع گوشت چرخ کرده که شامل گوشت گوسفند، گاو و حتی گوشت مرغ خاصیت ماده غذایی آن متفاوت خواهد بود. با توجه به وجود انواع غذاهای خوشمزه با گوشت چرخ کرده بیشتر مردم برای تهیه گوشت چرخ کرده ترجیع می دهند در خانه از چرخ گوشت استفاده کنند که البته به خاطر موتور و مکانیزم آن همراه با صدا است اما اگر با سر و صدای بلند همراه باشد علت آن به خاطر قرار گرفتن جسم سخت در چرخ گوشت، یاتاق زدن، ساییدگی پروانه های خنک کننده، مونتاژ اشتباه و ایراد در قسمت چرخ دنده ها است که برای تعمیر چرخ گوشت در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا چرخ گوشت سر و صدای بلندی دارد؟

دقت داشته باشید که به صورت عادی با روشن کردن چرخ گوشت به خاطر مکانیزمی که دارد با سر و صدا همراه است اما اگر این سر و صدای از حد مجاز بالا تر برود علت سر و صدای بلند چرخ گوشت می تواند به خاطر یک چیز ساده به مانند جسم سخت داخل آن یا آسیب دیدن دستگاه و یا اینکه بخاطر خرابی قطعات از جمله چرخ دنده، ساییدگی پروانه ها و… باشد که به بررسی هر کدام از آنها در این مقاله خواهیم پرداخت. برای تعمیر چرخ گوشت خانگی یا چرخ گوشت صنعتی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کند.

  • چرخ دنده های دستگاه خراب شده است.
  • چرخ گوشت به صورت اشتباهی مونتاژ شده است.
  • به احتمال زیاد جسم سخت داخل دستگاه قرار گرفته است.
  • پروانه های خنک کننده چرخ گوشت دچار ساییدگی شده است.
  • به دستگاه آسیب جدی وارد شده است.
  • عایق موتور چرخ گوشت خراب شده است.
  • یاتاق زدن موتور
  • خرابی در قسمت جعبه دنده دستگاه

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

ایراد در چرخ دنده ها چرخ گوشت

چرخ گوشت از اجزاء و قطعات مختلف تشکیل شده است که یکی از مهمترین آنها چرخ دنده گیربکس است که در صورتی به خاطر فشار زیاد دچار شکستگی یا خرابی این قطعه شود همراه با سر و صدای بلند همراه خواهد بود که هر کسی را کلافه می کند از این رو برای رفع مشکل و تعمیر چرخ گوشت در این مورد کافیه تنها چرخ دنده خراب عوض شود.

مونتاژ اشتباه، دلیلی برای ایجاد صدای بلند در چرخ گوشت

یکی دیگر از دلایل سر و صدای بلند چرخ گوشت به خاطر مونتاژ اشتباه قطعات دستگاه است که البته به مرور زمان حتی می تواند باعث آسیب جدی به سایر قطعات دستگاه شود بنابراین باید سریعا نسبت به تعمیر چرخ گوشت اقدام کنید.

قرار گرفتن جسم سخت در چرخ گوشت

اگر با مشکل سر و صدای بلند چرخ گوشت مواجه هستید باید به شما بگوییم که مهمترین دلیل برای آن این است که جسم سخت از جمله استخوان یا سنگ داخل آن قرار گرفته است که همین باعث انتشار صدای خیلی بلند می شود که اگر سریعا آنرا خاموش نکنید حتی احتمال سوختن موتور چرخ گوشت را به همراه دارد.

ساییدگی در پروانه های فن خنک کننده

با توجه به اینکه در زمان روشن کردن چرخ گوشت با تمام توان کار می کند و باعث ایجاد گرما می شود از این رو قطع های به نام پروانه های خنک کننده که نام دیگر آن فن است وظیفه کنترل دما را دارد که اگر این پروانه های فن ساییده شود همراه با سر و صدای بلند می باشد و با گذشت زمان احتمال هرز شدن و بیرون آمدن پروانه های فن وجود دارد پس اگر علت سر و صدای بلند چرخ گوشت بخاطر پروانه های فن است سریعا آنرا پیش نمایندگی تعمیرات ببرید تا مشکل را رفع کند.

آسیب دیدگی و جا به جایی فیزیکی در چرخ گوشت

هر گونه ضربه به دستگاه یا افتادن از ارتفاع نه تنها باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود بلکه در ادامه حتی اگر سالم باشد و به درستی کار کند با سر و صدای زیاد و بلند همراه است.

عایق موتور

به خاطر توان بالای موتور چرخ گوشت سر و صدای زیادی به همراه دارد از این رو برای پایین آوردن سر و صدا از عایق موتور استفاده می شود بناراین با از دست دادن عایق موتور شما با مشکل سر و صدای بلند چرخ گوشت مواجه خواهید شد که برای رفع آن کافیه با تعمیرکار تماس بگیرید.

سر و صدای بلند چرخ گوشت بخاطر جعبه دنده

نام دیگر جعبه دنده همان گیربکس است که با نشت مایع گریس در آن با وجود کار کردن چرخ گوشت اما سر و صدای زیادی به همراه دارد که باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

یاتاقان زدن موتور چرخ گوشت

آخرین موردی که باعث افزایش صدای چرخ گوشت زمان روشن کردن آن می شود به خاطر یاتاق زدن موتور است که در این مواقع تنها با تعویض موتور چرخ گوشت مشکل رفع خواه دشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *