علت نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار و رفع آن | آی بک امداد

نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

شستشوی خوب لباس ها با استفاده از ماشین لباسشویی تمام ماجرا نیست بلکه در این بین برای صاف بودن لباس ها نیاز به اتو کشیدن است از این رو اتو یکی از دستگاههای برقی مهم در خانه است که ممکن است به مرور زمان خراب شود و با مشکلاتی همراه شود. در بین مشکلات اتو بخار یکی از آنها زمانی است که نشتی آب دارد که برای اینکه بفهمیم چرا آب از اتو چکه می کند کافیه به خواندن این مقاله روی بیاورید چونکه افزایش آب، عدم تنظیم دما، رسوب گرفتن و ضربه خوردن دستگاه جزو دلایل نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار است و البته برای تعمیر اتو در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا آب از اتو چکه می کند؟

اتو یکی از وسایل برقی است که احتمال بروز انواع مشکلات و ایرادات در آن از جمله روشن نشدن، داغ نکردن اتو و حتی نشت آب از اتو وجود دارد که با خواندن این مقاله می توانید نسبت به رفع مشکل نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار بپردازید که البته اگر مشکل فنی باشد و به خاطر خرابی ترموستات باشد باید آنرا پیش تعمیرکار ببرید تا نسبت به تعمیر اتو اقدام کند. قطعا زمان اتو کشیدن لباس ریزش آب از اتو می تواند باعث خیس شدن لباس ها شود از این جهت باید به دنبال علت نشتی آب اتو بگردید که مهمترین آن پر کردن زیاد مخزن از آب است و البته دلایل دیگری نیز به همراه دارد که شامل موارد زیر می باشد.

 • بیش از حد داخل مخزن اتو آب وجود دارد و تنظیم نیست.
 • دمای آب اتو به درستی تنظیم نشده است.
 • ضربه یا شکستگی بدنه اتو
 • جرم و رسوب در قسمت کف اتو

عدم تنظیم صحیح آب

مهمترین مورد که باعث نشت و ریزش آب از اتو بخار می شود بخاطر عدم تنظیم صحیح آب است در واقع اگر بیش از اندازه ظرفیت مخزن اتو داخلش آب بریزید با مشکل ریزش و چکه کردن آب مواجه خواهید شد. بنابراین با اتما اتوکشی باید آب داخل مخزن را خارج و البته توصیه می شود از آب جوش داخل مخزن بریزید که این کار شما منجر به عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر اتو می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عدم تعیین دمای مناسب برای اتو بخار

در زمان اتو کشیدن کف دستگاه باید به حدی داغ شود که باعث بخار شدن آب داخل مخزن شود از این رو اگر دما به درستی تنظیم نشده باشد منجر به نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار می شود که در ادامه حتی ممکن است با ایجاد لکه روی بخاری همراه شود از این رو فراموش نکنید که دمای اتو را تنظیم کنید و اگر ترموستات خراب است باید توسط تعمیرکار مشکل برطرف شود.

ضربه خوردن بدنه و تاثیر آن در نشت آب از اتو بخار

در صورتی که اتو به زمین بخورد و یا به هر دلیلی به بدنه آن ضربه وارد شود باعث نشت آب از اتو می شود از این رو اگر موارد بالا در بررسی علت نشت آب از اتو پیدا نکردید به وضعیت ظاهری دستگاه بپردازید و مطمئن شوید که بدنه هیچ گونه شکستگی یا ضربه نداشته باشد.

وجود جرم در اتو بخار از علل چکه کردن آب از اتو

به خاطر سختی آب داخل اتو در قسمتی که بخار از اتو خارج می شود به مرور زمان ممکن است جرم بگیرد و مسدود شود از این رو یکی از نکاتی که در نگهداری از دستگاه باید رعایت کنید این است که نسبت به تمیز کردن و جرم گیری اتو بخار اقدام کنید تا مانع از بروز مشکلاتی از جمله نشتی آب از دستگاه شود.

راهنمای عیب یابی اتو هنگام ریزش آب از کف اتو

همانطور که اشاره شد یکی از دلایل نشتی و چکه کردن آب از کف اتو بخاطر تنظیم نبودن دمای آب است که می توانید با تنظیم دما مشکل را رفع کنید و اگر با چرخاندن ولوم ترموستات تغییر در دمای آب ایجاد نشود و باز هم با ریزش آب از اتو همراه باشد باید نسبت به تعمیر اتو با تعمیرکار تماس بگیرید که برای اینکار می توانید با تعمیرکاران آی بک امداد تماس بگیرید.

نحوه جرم گیری و از بین بردن رسوب اتو بخار

قطعا برای جلوگیری از نشتی آب اتو لازم است هر چند وقت یکبار منافذ خروج بخار تمیز شود که برای اینکار می توانید از سرکه استفاده کنید. به راحتی با مخلوط مقدار کمی سرکه سفید با آب و ریختن محلول داخل مخزن اتو باید از بخور دستگاه استفاده کنید و چندین بار آب داخل مخزن بریزید تا آب محفظه دوباره خالی و به راحتی منافذ زیر کف اتو از هر گونه جرم و رسوب پاک شود.

نتیجه گیری

اتو دستگاه برقی است که امروزه در تمام خانه ها وجود دارد اما احتمال خرابی و بروز مشکلات در این دستگاه به مانند هر وسیله ای وجود دارد که یکی از آنها نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار است که به چهار دلیل یعنی تنظیم نبودن آب،؛ عدم تنظیم درجه دمای اتو، شکستگی یا ضربه به بدنه اتو و در آخر جرم و رسوب در منافذ خروج بخار این اتفاق رخ می دهد که باید نسبت به بررسی هر کدام از موارد و رفع مشکل اقدام کنید و اگر ولوم ترموستات اتو بخار خراب شده است با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر اتو در منزل اگر در تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

فراموش نکنید که رفع مشکل ریزش آب از کف اتو تنها با خواندن این مقاله میسر می شود و اگر ولوم ترموستات اتو خراب شده است تنها باید با تعمیرکار تماس بگیرید و خودسرانه به آن دست نزنید.

6 دیدگاه برای “علت نشتی و چکه کردن آب از اتو بخار و رفع آن | آی بک امداد

 1. Mahya 30 گفته:

  سلام، دستگاه اتو ایستاده یورولوکس دارم که تنها دو بار استفاده کردم که صدای قر قر آب میده و با نشتی آب از دستگاه همراه است طوری که لباس خیس میشه؟ مشکل از چیه؟

 2. فاطمه گوزلی گفته:

  سلام، تازه اتو مخزن دار بونیتو رو خریدم که طرز استفاده از دستگاه اتو رو نمیدونم و مخزن آب گرم نمیکنه و با زدن دکمه بخار اتو آب ازش میریزه راهنمایی کنید.

 3. تم گفته:

  سلام، از اتو ما آب چکه میکنه و چیزهای سفیدی همراه با آب بیرون میاد و حتی این مشکل همراه با صدا هست طوری که انگار الان اتو میترکه. لطفا راهنمایی کنید.

 4. m 30 گفته:

  سلام، اتو بونیتو خریدم که همین بار اول که استفاده کردم آب میریزه علتش چیه و چطوری مشکل برطرف میشه؟

 5. کمال معبودی گفته:

  سلام، اتو دونالکس خریدم که الان از سوراخ های کف دستگاه اتو آب چکه میکنه با اینکه اتو نو و هیچ ضربه ای نخورده اما آب میده و با تنظیم درجه حرارت با توجه به نوع و جنس پارچه باز مشکل پابرجاست چیکار کنم مشکل برطرف بشه؟

 6. مری گفته:

  سلام، اتو مخزن دار برند سیلتر ما هم خراب شده و الان زمان اتو کشیدن ازش آب چکه میکنه مشکل از چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *