علت خراب شدن موتور گردان ماکروفر و نحوه تعمیر یا تعویض آن | آی بک امداد

خراب شدن موتور گردان ماکروفر
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

زمان آشپزی کردن نه تنها داشتن مواد غذایی و تجهیزات لازم از جمله اجاق گاز مهم است بلکه با درست کردن غذا برای اینکه در وعده دیگری میل کنید و گرم کردن غذا به سرعت انجام شود باید آنرا داخل یک بشقاب و داخل دستگاه ماکروفر قرار دهید. در واقع با خرید مایکروفر برای گرم کردن غذا نیازی به صرف وقت زیاد و کثیف کردن ظروف نیست بلکه دستگاه با اشعه های ساطع شده باعث گرم شدن مواد غذایی داخل بشقاب می شود که البته برای اینکه همه جای ماده غذایی گرم شود باید بشقاب بچرخد که این کار با موتور گردان انجام می شود. یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر به خاطر خراب شدن موتور گردان است که در این مقاله نحوه تعمیر یا تعویض آنرا خواهیم نوشت و برای تعمیر ماکروفر در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

موتور گردان ماکروفر چیست؟

مایکروفر از اجزاء و قطعات مختلف تشکیل شده است و نحوه گرم کردن غذا در آن به این صورت است یک بشقاب مایکروفر دارد که با استفاده از موتور گردان می چرخد و با اشعه های ساطع شده گرم می شود از این رو کافیه بشقاب غذا را روی این سینی بگذارید تا بچرخد و بعد از گذشت زمان تنظیم شده به راحتی بایستد. اما اگر با نچرخیدن سینی ماکروفر مواجه هستید یکی از دلایل نچرخیدن آن به خاطر خراب شدن موتور گردان است که این قطعه در بخش زیرین دستگاه قرار دارد و اگر دانش کافی داشته باشید می توانید آنرا بیرون بیاورید و حتی تعویض کنید.

💡 حتما بخوانید: دلیل نچرخیدن سینی درون ماکروفر

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

مشکلات ایجاد شده با خراب شدن موتور گردان در ماکروفر

همانطور که گفتیم موتور گردان یکی از قطعات مهم مایکروویو است که با روشن کردن دستگاه و انرژی که از موتور ایجاد می شود منجر به چرخیدن سینی می شود تا با این کار بشقاب غذا بچرخد و به تمام قسمت های آن اشعه ها ساطع شود و سریعا گرم شود از این رو خراب شدن موتور گردان باعث پخت یکنواخت غذا می شود که این به معنای عملکرد ناصحیح دستگاه است از این رو باید توسط تعمیرکار بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد.

💡 حتما بخوانید: قیمت تعمیر ماکروفر در منزل

در صورت خراب شدن موتور گردان مایکروفر چه باید کرد؟

خب به دلیل اهمیت بالای قطعه موتور گردان و اینکه خراب شدن آن مانع از چرخیدن سینی و پخت یکنواخت می شود از این رو باید سریعا آنرا تعمیر کنید. نحوه چرخیدن سینی ماکروفر به این صورت است که موتور گردان با وجود دو قطعه شفت و کوپلار به سینی متصل شده است که با این کار به راحتی با انرژی موتور گردان سینی شروع به چرخیدن می کند.

چنانچه متوجه نچرخیدن سینی ماکروفر شدید و مطمئن شدید که دلیل نچرخیدن به خاطر خراب شدن موتور گردان است باید نسبت به تعویض موتور گردان اقدام کنید که برای اینکار تنها باید پریز را از برق بکشید و با استفاده از آچار مخصوص شروع به باز کردن پیچ های اطراف موتور گردان در قسمت زیرین دستگاه کنید و با اطمینان از سوختن موتور گردان شروع به جدا کردن موتور قدیمی و جایگزین کردن با موتور جدید کنید و اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید کافیه با تعمیرکار ماکروفر در تهران و در سایت آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا در محل و منزل شما حاضر و نسبت به تعمیر یا تعویض موتور گردان ماکروفر اقدام کند.

نحوه تعمیر موتور گردان ماکروفر

اگر خراب شدن ماکروفر و نچرخیدن سینی به دلیل معیوب بودن قطعه اصلی یعنی موتور گردان باشد برای اینکه آنرا تعمیر کنید کافیه ابتدا دستگاه را از برق بکشید و برای خارج شدن جریان برق چند دقیقه صبر و در ادامه موتور گردان در قسمت زیرین ماکروفر را بیرون بیاورید و با استفاده از مولتی متر از سالم یا سوختن موتور مطمئن شوید و اگر هیچ گونه جریانی در موتور گردان وجود نداشت به معنای سوختن آن است که باید نسبت به تعویض موتور گردان ماکروفر اقدام کنید.

فراموش نکنید که زمانی قادر به تعمیر موتور گردان ماکروفر هستید که نسوخته باشد و اگر با خواندن این مقاله قادر به تعمیر یا تعویض این قطعه نیستید کافیه با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر شود و یا اینکه با تعمیرکار ماکروفر در شهر خود تماس بگیرید.

عیب یابی و تعمیر موتور گردان مایکروفر از زبان تعمیرکار آی بک امداد

ماکروفر به مانند هر وسیله برقی ممکن است خراب شود و یکی از مشکلات بارز آن نچرخیدن سینی است که در این مورد یکی از دلایل آن خراب شدن موتور گردان ماکروفر است که برای تعمیر آن کافیه موارد زیر انجام شود.

  • دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید تا جریان برق به صورت کامل از دستگاه خارج شود.
  • به سراغ قسمت زیرین دستگاه و باز کردن پیچ های اطراف موتور گردان بروید و آنرا بیرون بیاورید.
  • در ادامه از مولتی متر برای اینکه مطمئن شوید موتور گردان سالم یا خراب است استفاده کنید.
  • عبور نکردن جریان از موتور گردان به معنای سوختن آن است و اگر عبور کند و باز کار نکند باید موارد دیگر را تست کنید.
  • با سوختن موتور گردان باید یکی دیگر بخرید و جایگزین این قطعه در ماکروفر کنید تا بدون ایراد کار کند.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادات ماکروفر زمانی است که سینی داخل آن که به بشقاب ماکروفر نامیده می شود نچرخد که یکی از دلایل نچرخیدن سینی به خاطر خراب شدن موتور گردان است که می توانید با آچار مخصوص پیچ های اطراف آنرا باز و سپس با مولتی متر از سالم یا سوختن این قطعه مطمئن شوید و اگر قادر به تعمیر یا تعویض قطعه نیستید کافیه با تعمیرکار در شهر خود تماس بگیرید و اگر در تهران هستید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا تعمیر ماکروفر در منزل انجام شود و در وقت و همچنین هزینه تعمیر صرفه جویی شود.

☎️ زنگ بزن ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *