فاصله بین یخچال و دیوار باید چقدر باشد؟ | تعمیرات آی بک امداد

فاصله بین یخچال و دیوار
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

اگر نگاهی به تاریخچه ساخت یخچال بیندازید متوجه پیشرفت در این صنعت خواهید شد چون از ساخت یخچال های قدیمی و گازی و نفتی به یخچال های برقی در انواع مدل دوقلو، فریزر، ساید و یخچال های صنعتی و مغازه رسیده است که البته در این بین با خرید بهترین برند و مارک یخچال هیچ تضمینی در عدم خرابی آن نیست و با خرابی قطعات اصلی یخچال از جمله کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، ترموفیوز، ترموستات باعث بروز انواع مشکلات می شود که برخی از آنها به خاطر استفاده نادرست و نگهداری نامناسب است که باعث فشار آمدن به کمپرسور یخچال می شود از این جهت باید فاصله بین یخچال و دیوار را رعایت کنید که از طرف دیوار کناری باید یک و نیم الی ۲ سانتی متر و از دیوار پشت باید ۵ سانتی متر در نظر بگیرید.

رعایت فاصله بین یخچال و دیوار

همانطور که احتمال خرابی قطعات یخچال و انواع مشکلات و ایرادات در آن وجود دارد که باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید اما دقت داشته باشید که در این بین تمیز کردن یخچال از جمله بدنه داخلی، لوله های کندانسور می تواند باعث جلوگیری از بروز انواع مشکلات شود که در این بین نیز نباید فراموش کنید که برای تهویه مناسب کمپرسور باید فاصله بین یخچال از دیوار پشتی حداقل باید ۵ سانتی متر در نظر بگیر و محل مناسب یخچال باید نزدیک اجاق گاز، ماشین ظرفشویی و فر نباشد چون گرمای محیط باعث آسیب جدی به یخچال می شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر یخچال در تهران

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

فاصله بین یخچال و دیوار چقدر باید باشد؟

نگهداری از مواد غذایی داخل یخچال به دلیل پایین نگه داشتن دمای آن باعث می شود که عملا مانع از فاسد شدن مواد غذایی توسط باکتری ها شود و علاوه بر این می توانید میوه تازه و آب خنک داشته باشید اما فراموش نکنید که در این بین باید به درستی از یخچال استفاده کنید که یکی از نکات آن مربوط به فاصله بین دیوار و یخچال است که شامل فاصله بین دیوار کناری، دیوار پشتی می شود که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

اندازه گیری محل قرارگیری یخچال

با توجه به اندازه یخچال ها نمی تواند اندازه دقیق برای فاصله بین دیوار و یخچال گفت چونکه در اندازه های مختلف یخچال های فریزر، دوقلو، ساید در بازار وجود دارد از این رو نسبت به گذشت مدل ها بلندتر، عمیق تر و عریض تر شده اند اما در این بین نباید فراموش کنید که حداقل فاصله بین دیخچال از دیوار کناری باید یک و نیم الی دو سانتی متر و از دیوار پشتی ۵ سانتی متر در نظر بگیرید.

💡حتما بخوانید: از کجا بفهمیم یخچال فریزر، ساید چند فوت است

فاصله بین یخچال و دیوار کناری

قبل از خرید یخچال حتما باید محل مناسب آنرا در نظر بگیرید و بدانید که قرار نگرفتن یخچال کنار ظرفشویی، اجاق گاز یا فر باعث افزایش طول عمر یخچال می شود چونکه گرمای زیاد این وسایل باعث ایجاد مشکل در یخچال می شود از این رو باید این موارد را رعایت کنید و در این بین نیز فاصله بین یخچال از دیوار پشتی حداقل باید ۵ سانتی متر در نظر بگیرید تا در زمان اتومات کردن یخچال کمپرسور به خوبی تهویه لازم را داشته باشد و به آن فشار نیاید و باعث داغ کردن کمپرسور یخچال نشود.

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه تعویض روغن موتور یخچال فریزر و ساید

بهترین یخچال برای آشپزخانه‌های کوچک

اگر یخچال شما مساحت کوچکی دارد باید از یخچال های کم عمق استفاده کنید که می توانید بر حسب تعداد افراد خانواده میزان فوت یخچال را در نظر بگیرید و البته نباید فراموش کنید که اگر یخچال کنار دیوار باشد باید حداقل ۵ سانتی متر فاصله بین طرف لولا با دیوار وجود داشته باشد.

تا چقدر می تواند یخچال کنار فر باشد؟

به هر حال یخچال نباید نزدیک فر و اجاق گاز و ظرفشویی باشد اما اگر فضای آشپزخانه کوچک است و چاره ای برای اینکار ندارید باید حداقل فاصله بین یخچال و فر ۵ سانتی متر در نظر بگیرید.

انتخاب یخچال و فر متناسب با ابعاد آشپزخانه

شاید تا به اینجای کار متوجه شده باشید که تمام تعمیرکار توصیه می کنند که یخچال کنار فر، اجاق گاز نباشد اما واقعا دلیلش چیست در واقع زمانی که کنار یخچال اجاق گاز باشد این باعث گرم شدن یخچال می شود و همین خنک کردن محفظه داخل یخچال را سخت تر می کند و علاوه بر این باعث می شود میزان مصرف انرژی و برق یخچال زیاد و از آن طرف طول عمر یخچال نیز کمتر شود.

💡حتما بخوانید:  میزان مصرف برق یخچال فریزر، ساید بای ساید و روش های کاهش آن

فاصله بین درب یخچال فریزر و فر گاز

فراموش نکنید که یخچال مهمترین وسیله خانگی و البته گران ترین وسیله به شمار می آید که در تمام روزهای سال کار می کند از این رو خیلی مهم است که به درستی از آن استفاده و نگهداری کنید و فراموش نکنید که اگر آشپزخانه شما تنگ و کوچک باشد نه تنها قرار دادن یخچال این استرس را به شما وارد می کند که با باز کردن درب به اجاق گاز برخورد کند بلکه زمان پخت و پز آشپزی نیز انواع چربی و مواد غذایی به سمت یخچال پرتاب می کند از این رو باید این موارد را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *