روش های کاهش سر و صدای پمپ آب خانگی | تعمیرات آی بک امداد

عیب یابی مشکلات پمپ آب خانگی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

اگر در منطقه ای که زندگی می کنید با فشار کم آب مواجه هستید یا در آپارتمان زندگی می کنید و داخل آن پمپ آب خانگی وجود دارد مسلما با خرابی و مشکلات پمپ آب چون روش نشدن و صدای زیاد آن اگر مشکل فنی باشد باید نسبت به تعمیر پمپ آب اقدام کنید که اگر در تهران هستید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید اما اگر سر و صدای آن شما را اذیت می کند ابتدا باید علت آنرا پیدا کنید و سپس از روش هایی برای کاهش سر و صدای پمپ آب خانگی چون تعمیر پمپ، استفاده از عایق صوتی، تراز کردن پمپ استفاده کنید که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

دلایل صدای پمپ آب ساختمان

آنچه مشخص است که زمان خرید پمپ آب خانگی باید یک سری فاکتورها را در نظر بگیرید و بهترین برند و مارک آنرا بخرید چونکه بی کیفیت بودن پمپ می تواند از دلایل سر و صدای زیاد پمپ باشد که البته یک سری موارد دیگر باعث این کار می شود که به شرح زیر است.

 • بی کیفیت بودن پمپ آب
 • صدای محرک پمپ
 • ارتعاشاتی که از پمپ و موتور به گوش می رسد.
 • ایراد در قطعات و اجزا هیدرولیکی داخل پمپ
 • تراز نبودن و صاف نبودن محل استقرار پمپ
 • ایراد در محیط؛ لوله کشی و….

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی

همانطور که اشاره کردیم مواردی زیادی می تواند باعث سر و صدای زیاد پمپ زمان روشن شدن آن شود به خصوص اینکه به صورت ۲۴ ساعت پمپ کار می کند اما یکی از مهمترین آنها بی کیفیت بودن خود پمپ است که برای اینکه این مشکل برطرف شود می توانید نسبت به تعویض پمپ اقدام کنید.

دقت داشته باشید که زمان نصب و راه اندازی پمپ باید یک سری نکات زیر را رعایت کنید تا باعث کاهش سر و صدای پمپ آب خانگی شود.

 • تانکر و پمپ باید در محلی باشد که به دیوار منزل یا مکان استراحت نزدیک نباشد.
 • مکانی که پمپ را در آن قرار داده اید بهتر است که عایق بندی شود.
 • سرویس به موقع پمپ آب خانگی
 • تراز و صاف بودن پمپ آب و قرار گرفتن روی تکیه گا و اتصالات استاندارد.

تعمیر پمپ های خراب

مورد بعدی که می تواند باعث شود سر و صدای زیاد از پمپ به گوش برسد به خاطر خراب شدن قطعات داخلی پمپ است از این رو باید نسبت به عیب یابی و تعمیر پمپ اقدام کنید که برای اینکار اگر تهران هستید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

استفاده از عایق های صوتی مقاوم و مناسب

یکی از روش هایی که باعث می شود سر و صدای پمپ آب خانگی کم شود این است که کف، دیواها و سقف محلی که در آن پمپ را گذاشته ای عایق صوتی و پوششی بگذارید که می تواند از جنس های مختلف چون فوم و موارد زیر باشد.

 • عایق های صوتی شانه تخم مرغی
 • عایق های صوتی دو طرفه که در یک طرف چسب دارند ( مناسب برای استفاده برای محیط هایی که در جوار با همسایه هستند)
 • پنل های صوتی پلی یورتان
 • عایق های صوتی ساده
 • فوم های صوتی ساده پلی اتیلن
 • عایق های صوتی لوله ای( که برای پوشش لوله ها هستند)

تعویض پمپ قدیمی با یک پمپ کم صدا

اگر پمپ آب ساختمان سر و صدای زیادی دارد و قدیمی است بهترین راه حل این است که آنرا با یک پمپ کم صدا عوض کنید که البته باید در زمان خرید دقت کنید که بهترین نوع پمپ با صدای کم از نوع پمپ بشقابی یا پمپ آب پروانهی است که البته این تنها برای چند طبقه آب را پمپاژ می کند اما از آن طرف مدل پمپ آب خانگی نیم اسب خوب و عالی است و شما می توانید آنرا بخرید.

نتیجه گیری

با اینکه شما با نصب پمپ آب در ساختمان دیگر از مشکلاتی چون کاهش فشار آب و البته روشن نشدن آبگرمکن دیواری و پکیج در امان خواهید بود اما توجه داشته باشید که پمپ آب نیز ممکن است به مرور زمان خراب شود که یکی از مشکلات پمپ آب خانگی سر و صدای زیادی است که دارد به خصوص اگر در آپارتمان یا ساختمان چند طبقه باشید و این صدا شما را اذیت می کند باید پمپ بررسی شود چون دلایل مختلفی چون بی کیفیت بودن پمپ، صدای محرک، تراز نبودن یا صاف نبودن پمپ و حتی ایراد در لوله کشی و… باعث بروز این مشکل می شود که از جمله روش های کاهش سر و صدای پمپ آب خانگی شامل استفاده از عایق صوتی، تراز کردن پمپ، نصب در محل مناسب، تعویض پمپ قدیمی با پمپ آب کم صدا می باشد که برای انجام این کار ها اگر تهران هستید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *