معرفی قطعات آبمیوه گیری، کارایی و عملکرد آنها | تعمیرات آی بک امداد

باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

زمانی به راحتی می توانید از آبمیوه گیری استفاده کنید که به خوبی از آن نگهداری و در صورت خرابی قطعات آبمیوه گیری و بروز انواع مشکلات چون روشن نشدن دستگاه، سر و صدای زیاد یا باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام کنید اما در این بین آشنایی با قطعات آبمیوه گیری شامل موتور، صافی یا توری، کوبه، مخزن، لوله خروجی و… باعث می شود در تمیز کردن آن اقدام و همین باعث طول عمر بیشتر دستگاه گردد بنابراین به معرفی قطعات آبمیوه گیری و کارایی و عملکرد آنها در این مقاله خواهیم پرداخت و در صورت هر گونه خرابی برای آن کافیه در تهران با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

نحوه کارکرد آبمیوه گیری و معرفی قطعات مختلف آن

آبمیوه گیری در انواع مختلف چند کاره و تک کاره و سایزهای مختلف در منزل و کافه رستوران ها استفاده می شود که نوع قدیمی آنها به صورت دستی بود و نیازی به برق نداشت اما امروزه دیگر آبمیوه گیری به برق شهری وصل می شود و شما می توانید به راحتی آب میوه را بگیرید و با سرعت و در کمترین زمان این کار انجام دهید اما در این بین آشنایی با قطعات آبمیوه گیری به شما کمک می کند که در صورت خرابی آنها سریعا نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

نحوه کارکرد موتور آبمیوه گیری

قلب آبمیوه گیری موتور آن نام دارد که با وجود آن و قسمت های داخلی موتور آن متشکل از سیم های رابط، بلبرینگ، لاستیک زیر پیچ موتور، زغال های کربنی و محفظه آن می باشد و یکی از نشانه های درست کار کردن موتور دستگاه این است که روی سطح صاف و بدون حرکت و لرزش آبمیوه گیری کار کند.

معرفی مخزن آبمیوه گیری

در قسمت صفحه ی بالا موتور مخزن آبمویه گیری وجود دارد که به راحتی درب آن بسته و می توانید آنرا روشن کنید تا گرفتن آب میوه انجام شود و در سایزهای مختلف کوچک، بزرگ و متوسط و از نوع پارچی و رومیزی وجود دارند.

نقش تیغه برنده در آبمیوه گیری

اصلی ترین قطعه آبمیوه گیری تیغه برنده است که با وجود آن با سرعت بالا تکه های میوه شروع به چرخش می کند که همین باعث می شود فرآیند آبگیری انجام شود.

نقش صفحه بالای موتور در آبمیوه گیری

با برداشتن مخزن دستگاه یک صفحه فلزی در کف مخزن و بالای محفظه متور خواهید دید که این صفحه است که باعث جلوگیری از ورود آبمیوه ها به داخل محفظه موتور و خرابی آن می شود.

کارایی لوله خروج آبمیوه در آبمیوه گیری

قطعه دیگر آبمویه گیری به لوله خروج بر می گردد که به مخزن متصل و باعث می شود آبمیوه را از قسمت مخزن به ظرف محتوای آبمیوه انتقال دهد از این رو هر گونه گرفتگی به خاطر تفاله ها باعث می شود این لوله گرفته شود و باید سریعا آنرا تمیز کنید تا مشکلی پیش نیاید.

کوبه آبمیوه گیری

قطعه ای لوله ای شکل به نام کوبه نام دارد که با فشردن آن تمام تکه های میوه را به داخل مخزن می فرستد.

نقش صافی یا توری در آبمیوه گیری

با وجود صافی یا توری در اطراف تیغه برنده است که تمام تفاله های میوه را می گیرد و با روشن کردن آبمیوه گیری این توری است که مانع از ورود تفاله های میوه به داخل آبمیوه می شود از این رو باید نسبت به تمیز کردن آن هر چند وقت یکبار اقدام کنید.

کلید روشن و خاموش در آبمیوه گیری

زمانی که تمام میوه ها را داخل مخزن ریختید و درب آنرا بستید برای اینکه فرآیند آبگیری انجام شود باید کلید روشن را بزنید و با اتمام فرآیند باید کلید خاموش را بزنید که شامل دکمه های On و Off  است.

معرفی لوازم جانبی آبمیوه گیری

بغیر از قطعات اصلی آبمیوه گیری که شامل موتور، تیغه برنده، صافی، مخزن، لوله خروجی، صفحه بالای موتور، کلید خاموش روشن و کوبه بود برخی از برندها یک سری لوازم جانبی دارند که شامل تیغه های برندها، پارچ های لیوانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *