علت روشن نشدن همزن برقی | چرا همزن برقی روشن نمی شود؟

علت روشن نشدن همزن برقی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با همزن برقی امکان مخلوط کردن انواع مواد غذایی وجود دارد که البته نباید از آن برای هم زدن مواد سنگین چون کره، شکر، آجیل و.. استفاده کنید و در صورت خرابی و بروز انواع مشکلات همزن برقی چون بوی سوختگی همزن برقی، جرقه زدن همزن برقی، نچرخیدن تیغه های دستگاه، داغ کردن همزن برقی و… باید نسبت به رفع مشکل اقدام که در این بین روشن نشدن همزن برقی به دلایل مختلف از جمله قطعی برق، خراب شدن دوشاخه و سیم رابط، ایراد در کلید و موتور و کثیفی کلکتور همزن رخ می دهد که برای تعمیر همزن برقی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت  روشن نشدن همزن برقی

همزن برقی یا میکسر وسیله ای برقی برای هم زدن، مخلوط کردن مواد غذایی است که در این بین احتمال خرابی و بروز انواع مشکلات در دستگاه وجود دارد که روشن نشدن همزن برقی به دلایل زیر رخ می دهد که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از موارد توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

 • قطعی برق
 • ایراد در دوشاخه و سیم رابط
 • خراب بودن کلید
 • ایراد در موتور
 • کثیف بودن کلکتور

💡حتما بخوانید: علت نچرخیدن همزن برقی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا همزن برقی روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات همزن برقی زمانی است که روشن نمی شود که موارد زیر باعث بروز این مشکل می شود که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام شود و با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 • قطعی برق
 • ایراد در دوشاخه و سیم رابط
 • خراب بودن کلید
 • ایراد در موتور
 • کثیف بودن کلکتور

۱: قطعی برق

زمانی که همزن برقی روشن نمی شود ابتدا مطمئن شوید که به دستگاه برق می رسد چونکه با خرابی پریز برق باعث می شود که برق به دستگاه نرسد و کار نکند که برای اینکه مطمئن شوید که پریز سالم است کافیه از یک لامپ استفاده و به پریز بزنید که در صورت روشن شدن لامپ پریز سالم است و باید موارد دیگر بررسی شود.

۲: ایراد در دوشاخه و سیم رابط

زمانی که مطمئن شدید که پریز برق سالم است و برق کشی ساختمان شما بدون ایراد است باید دوشاخه و سیم رابط دستگاه بررسی شود چونکه در صورت خرابی نمی تواند برق را به دستگاه منتقل کند و همین دلیل بر روشن نشدن همزن برقی است که در صورت خرابی دوشاخه و سیم رابط باید آنها تعویض گردند که این کارها باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

۳: خراب بودن کلید

روشن و خاموش کردن همزن برقی با کلید پاور انجام می شود که در صورت سالم بودن پریز برق، سیم کشی ساختمان و دوشاخه و سیم رابط باید کلید روشن خاموش دستگاه بررسی شود که می توانید از مولتی متر برای تست این قطعه استفاده کنید که در صورت خرابی کلید باید آنرا عوض کنید.

۴: ایراد در موتور

چرخش پره های همزن برقی با موتور انجام می شود بنابراین با خراب شدن موتور همزن برقی پره ها نمی چرخد و قادر نیست که کار کند از این رو باید موتور دستگاه توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و برای اینکار از مولتی متر استفاده شود که در صورت خرابی باید موتور تعویض گردد که برای تعمیر همزن برقی در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

خراب شدن موتور همزن برقی

۵: کثیف بودن کلکتور

انتقال جریان برق از سیم پیچ ها به زغال ها با کلکتور همزن انجام می شود که قطعه ای داخل موتور همزن است که با کثیفی این قطعه باعث می شد که به خوبی جریان برق منتقل نشود و دیگر کار نکند که باید نسبت به تمیز کردن کلکتور اقدام و از برس نرم با مقداری الکل استفاده کنید و در آخر کلکتور را خشک کنید و چنانچه کلکتور خیلی کثیف است حتما آنرا عوض کنید که این کار باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

نحوه جلوگیری از بروز مشکل روشن نشدن همزن برقی

 • استفاده درست از همزن برقی
 • بعد از استفاده از دستگاه همزن برقی باید آنرا از برق بکشید.
 • تمیز کردن به موقع همزن برقی

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادات همزن برقی زمانی است که روشن نمی شود که قطعی برق، خراب شدن دوشاخه و سیم رابط، خرابی کلید و موتور و حتی کثیفی کلکتور دستگاه منجر به بروز این مشکل می شود که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام شود و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *