عیب یابی دستگاه تصفیه هوا و رفع مشکلات | آی بک امداد

عیب یابی دستگاه تصفیه هوا
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

دستگاه تصفیه هوا دارای قطعاتی از جمله فن، انواع فیلتر، لامپ UV، مدار کنترل فن، مدار اندازه گیری میزان آلودگی، سنسور اندازه گیری، رطوبت ساز، ماژول بلوتوث و ماژول wifi است که با استفاده از این قطعات هر گونه آلاینده، دود، باکتری ها، ویروس های بیماری زا، گرد و غبار و.. را می گیرد و هوای پاکیزه را داخل محیط پخش می کند که البته در این بین احتمال خرابی دستگاه تصفیه هوا و مشکلاتی چون روشن نشدن، بوق زدن، روشن نشدن لامپ uv، بوی بد دستگاه و کار نکردن موتور دستگاه و.. وجود دارد که در این مقاله به عیب یابی دستگاه تصفیه هوا خواهیم پرداخت و برای تعمیر دستگاه در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

نحوه کار دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا برای پاکسازی هوا استفاده می شود که با روشن کردن دستگاه تمام هوای داخل محیط را میکشد و بعد از تنظیم سرعت فن و عبور از روی فیلترها دزات معلق و آلودگی می گیرد و هوای پاکیزه بیرون می دهد که متشکل از فن ها، انواع فیلترها، مدار کنترل فن، مدار اندازه گیری میزان آلودگی، سنسور اندازه گیری طول عمر فیلتر، رطوبت ساز، لامپ uv، ماژول بلوتوث، ماژول wifi است که هر کدام از آنها کاربردی دارند.

💡حتما بخوانید: مشکلات رایج دستگاه بخور

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

مشکلات رایج دستگاه تصفیه هوا و عیب یابی دستگاه

دستگاه تصفیه هوا ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چون روشن نشدن، روشن شدن و کار نکردن، خوب تصفیه نکردن هوا، سر و صدای زیاد، کم شدن حجم هوای تصفیه شده، بوی بد هوای تصفیه شده، بوق زدن دستگاه، روشن نشدن لامپ uv  و کار نکردن موتور دستگاه تصفیه هوا مواجه شوید که باید نسبت به بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها اقدام کنید و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات دستگاه تصفیه هوا را انجام دهد.

علت روشن نشدن دستگاه تصفیه هوا

این مشکل به خاطر نرسیدن برق به دستگاه و ایراد در پریز، دوشاخه، قطع شدن کابل های برق رخ می دهد که در صورت سالم بودن آنها نقص در عملکرد برد پاور دستگاه منجر به روشن نشدن دستگاه می شود که برای تعمیر و عیب یابی دستگاه تصفیه هوا باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

علت روشن شدن دستگاه تصفیه هوا و کار نکردن

این مشکل زمانی رخ می دهد که روی نمایشگر دستگاه اعداد نمایش و هیچ تغییری ندارد که موارد زیر باعث بروز این مشکل است که باید همه این موارد توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی شود.

 • عدم قرارگیری صحیح درب پوشش فیلترها
 • قطع بودن اتصالات برق
 • خرابی کنترلرها
 • نقص در عملکرد برد دستگاه تصفیه هوا

خوب تصفیه نکردن هوا توسط دستگاه تصفیه هوا

زمانی که دستگاه تصفیه نتواند هوا را به خوبی تصفیه کند این مشکل می تواند از کثیفی بیش از حد محیط، کثیف شدن فیلترها، گرفتگی ورودی و خروجی هوای دستگاه، عدم انتخاب دستگاه مناسب با ابعاد فضای داخلی باشد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی دستگاه تصفیه هوا اقدام و با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 • کثیف بودن بیش از حد محیط : در این زمان باید درب و پنجره ها باز تا هوا در گردش باشد و بعد دستگاه تصفیه هوا را روشن کنید.
 • کثیف شدن فیلترها : با بررسی فیلترها و مشاهده کثیفی باید آنرا تمیز و در صورت نیاز فیلترها تعویض گردد.
 • انسداد ورودی و خروجی هوای دستگاه : از گذاشتن دستگاه در گوشه دیوارها خودداری کنید.
 • عدم انتخاب دستگاه متناسب با ابعاد فضای داخلی

سر و صدای زیاد و غیر عادی دستگاه تصفیه هوا

این مشکل به خاطر گیر کردن شی خارجی داخل دستگاه رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر دستگاه اقدام کنید.

کم شدن حجم هوای تصفیه شده خروجی

کم شدن باد خروجی دستگاه تصفیه هوا به خاطر ایراد در فیلترها، مشکل در فن و سرعت آن، عدم تنظیم سرعت فن با سنسور گرد و غبار رخ می دهد که باید همه این موارد بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد که این کار باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

کثیف شدن فیلترهای دستگاه تصفیه هوا

علت بوی بد هوای خارج شده دستگاه تصفیه هوا

رشد کپک و باکتری روی فیلترها و تمیز نکردن آن، گذاشتن دستگاه تصفیه هوا نزدیک محیط آشپزخانه و آلودگی زیاد هوای محیط از دلایل بروز این مشکل است که می توانید روی دستگاه فیلترهای خوشبو کننده بگذارید.

علت صدای بوق هشدار دستگاه تصفیه هوا

فعال شدن بوق هشدار به معنای از دست رفتن کارایی فیلترهای دستگاه است که باید نسبت به تمیزکاری یا تعویض فیلترها اقدام کنید و البته به درستی آنرا در جای خود بگذارید.

علت روشن نشدن لامپ uv

این دستگاه دارای اشعه مضر و بسیار خطرناک در لامپ است که برای رفع مشکل روشن نشدن لامپ باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

علت کار نکردن موتور دستگاه تصفیه هوا

روشن نشدن موتور دستگاه تصفیه هوا به دلایل مختلف زیر رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود و در صورت سوختن موتور دستگاه تعویض گردد.

 • موتور به طور کامل از کار افتاده
 • خرابی مدار فرمان موتور
 • کیرپاژ کردن موتور
 • سیم و اتصالات موتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *