راهنمای فارسی یخچال دوو | دفترچه راهنمای فارسی یخچال دوو Daewoo

راهنمای فارسی یخچال دوو

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

یخچال وسیله ای مهم خانگی است که باید در زمان خرید به درستی آنرا تراز کنید تا مانع از خرابی و سر و صدای زیاد یخچال گردد و در عین حال رعایت یک سری نکات از جمله گذاشتن یخچال در محل مناسب، معنای کلمات و نحوه تنظیم درجه دمای یخچال و فریزر را با خواندن دفترچه راهنمای فارسی انجام دهید که در این مقاله قصد داریم تمام این موارد را در راهنمای فارسی یخچال دوو بنویسیم و در صورت خرابی یخچال و انواع مشکلات چون سرد نکردن، یخ و برفک زدن یخچال و.. برای تعمیر یخچال در تهران با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال دوو

یخچال دوو به مانند هر برند دیگر یک دفترچه راهنمای فارسی دارد که با مطالعه آن می توانید نسبت به نصب و راه اندازی، تراز کردن یخچال، تنظیم درجه دمای یخچال و فریزر، تعویض فیلتر یخچال و.. اقدام کنید که در صورتی که به آن دسترسی ندارید می توانید این مقاله را بخوانید.

آموزش راهنمای نصب یخچال دوو

چنانچه به تازگی اقدام به خرید یخچال برند دوو کرده اید حتما با احتیاط زمان اثاث کشی آنرا جابجچا کنید و برای اینکه شامل گارانتی شود حتما آنرا کارتن را جلوی نمایندگی یخچال باز کنید و موارد دیگر از جمله رعایت فاصله یخچال از قسمت پشت یعنی ۱۰ سانتی متر انجام و یخچال را جای خنک و به دور از تابش مستقیم نور آفتاب بگذارید.

💡حتما بخوانید: دفترچه راهنمای فارسی یخچال فریزر و ساید ارج

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

نحوه تراز کردن یخچال دوو

زمانی که یخچال شما تراز نیست انواع مشکلات از جمله لرزش و سر و صدای زیاد، بسته نشدن درب و… پیش می آید از این رو باید یخچال دوو را تراز کنید که برای اینکار کافیه دفترچه راهنمای فارسی یخچال دوو را بخوانید و با پیچ گوشتی این کار را انجام دهید.

تراز کردن یخچال

طریقه جابجایی یخچال دوو

در حین جابجایی و اثاث کشی برای حمل یخچال حتما دقت کنید که به لوله های کمپرسور ضربه وارد نشود چونکه احتمال نشتی گاز یخچال وجود دارد و بعد از جابجایی تا سه ساعت نیز آنرا روشن نکنید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال دوو

 • ON/OFF : روشن و خاموش شدن یخچال
 • REFRIGERATOR SET : تغییر دمای داخلی یخچال
 • FREEZER SET : تغییر دمای داخلی فریزر
 • ICE/WATER : آبسردکن/یخساز
 • CHILD LOCK : قفل کودک
 • ALARM : اعلام باز بودن درب یخچال
 • RESET : رفع خطاهای صفحه نمایش یخچال
 • ECO : کاهش مصرف انرژی
 • SUPERR REFRIGERATOR : سرد کردن سریع مواد غذایی
 • SUPER FREEZER : انجماد سریع

نحوه تنظیم درجه دمای یخچال فریزر دوو

کاهش سرمای یخچال یا افزایش سرمای یخچال به دلایل مختلف رخ می دهد که یکی از آنها عدم تنظیم درجه دمای یخچال و فریزر است که برای تنظیم درجه دمای یخچال و فریزر دوو کافیه دفترچه راهنمای فارسی یخچال دوو را بخوانید که برای تنظیم درجه دمای قسمت یخچال کافیه دکمه REFRIGERATOR SET روی صفحه نمایشگر را فشار و در ادامه درجه را روی عدد مورد نیاز تنظیم کنید که البته برای سرد کردن سریع مواد غذایی می توانید حالت SUPERR REFRIGERATOR انتخاب کنید و چراغ QUICK را بنزید تا فعال شود و برای خروج از این حالت نیز مجددا کلید SUPERR REFRIGERATOR را فشار دهید و توجه کنید که دمای یخچال کمتر از ۵ درجه سانتی گراد نباشد چون یخ زدگی و خرابی مواد غذایی را به همراه دارد.

تنظیم دمای فریزر دوو

برای اینکه درجه دمای فریزر یخچال دوو را تنظیم کنید نیز کافیه کلید FREEZER SET را از روی صفحه نمایشگر فشار و تنظیمات انجام که برای فعال سازی سریع فریزر نیز کافیه دکمه SUPER FREEZER فشار و چراغ QUICK را روشن کنید.

تنظیم دمای یخچال دوو در فصل های تابستان و زمستان

روشن تنظیم درجه دمای یخچال و فریزر دوو را گفتیم اما باید بدانید که روی چه اعدادی آنرا تنظیم کنید که در تابستان باید درجه دمای یخچال روی عدد ۳ یا ۴ و فریزر روی عدد ۱۸- الی ۲۰- و در زمستان نیز درجه دمای یخچال دوو روی عدد ۴ الی ۵ و فریزر را روی عدد ۱۶- یا ۱۹- بگذارید.

نحوه تمیز کردن یخچال دوو

توجه داشته باشید که هر چند وقت یکبار باید یخچال را تمیز کنید و با کشیدن از برق سریعا برفک ها آب می شود و با بیرون  کشیدن تمام مواد غذایی و طبقات می توانید نسبت به شستن آنها از مواد شوینده استفاده کنید و در ادامه بعد از خشک شدن کشوها آنها را در جای خود بگذارید.

تمیز کردن داخل و بیرون یخچال

طریقه رفع گرفتگی ناودان فاضلاب یخچال فریزر دوو

یکی از مشکلات یخچال زمان گرفتگی درین یا فاضلاب یخچال است که منجر به جمع شدن آب در کف یخچال، یخ زدن آب کف یخچال، کاهش برودت و سرمای یخچال می شود که برای رفع گرفتگی باید یخچال از برق بکشید و تمام مواد غذایی خارج و طبقات و کشوها بیرون بیاورید و آب جوش و نمک داخل ناودان بریزید تا یخ و برفک آب شود و بعد از بین بردن برفک و گذاشتن طبقات و کشوها در جای خود یخچال را به برق بزنید.

💡حتما بخوانید: علت داغ کردن بدنه و موتور یخچال

راهنمای خوشبو کردن یخچال

اگر داخل یخچال بوی بد می دهد برای رفع آن می توانید تمام قفسات و طبقات را خارج و در ادامه داخل یخچال با محلول جوش شیرین، آب یا محلول سرکه و آب پاک کنید.

نکاتی برای نگهداری مواد غذایی در یخچال و ساید بای ساید دوو

 • گذاشتن میوه و سبزی جات با فاصله در یخچال
 • از انباشته کردن و چیدمان زیاد مواد غذایی داخل یخچال خودداری کنید.
 • مواد غذایی را شسته و داخل یخچال بگذارید.
 • برای اینکه غذاهای آبکی یخ نزند در طبقات پایین و جلوی یخچال بگذارید.
 • گذاشتن میوه ها در بخش نگهداری میوه

مدت زمان ماندگاری انواع مواد غذایی در یخچا

 • روغن جامد : ۲ سال
 • روغن مایع : ۱ سال
 • سبزی خرده شده : ۱ سال
 • ماهی کم چرب : ۴ تا ۵ ماه
 • ماهی پرچرب : ۳ ماه
 • شیر تازه : ۵ تا ۷ روز
 • خامه چرب : ۱ روز
 • گوشت گوساله : ۳ تا ۵ روز
 • تخم مرغ : ۳ تا ۴ هفته

نحوه استفاده از آبسردکن در راهنمای یخچال دوو

برای اینکه آبسردکن را روشن کنید کافیه دکمه WATER/ICE را فشار دهید تا چراغ روشن و در ادامه نیز حتما سه لیوان آب را بردارید تا مخزن سرد شود و از گذاشتن و فرو کردن انگشت یا شیء خارجی داخل خروجی آبسردکن خودداری کنید.

نحوه تعوض فیلتر در یخچال ساید بای ساید دوو

اگر یخچال ساید بای ساید دوو دارید باید هر شش ماه یکبار نسبت به تعویض فیلتر یخچال اقدام کنید در غیر اینصورت با عوارض عوض نکردن فیلتر مواجه می شوید که شامل بی کیفیت شدن آب، کاهش فشار آب در آبسردکن و… می شود که برای تعویض آن کافیه محل فیلتر را پیدا که معمولا پایین دستگاه است و آنرا بیرون بیاورید و فیلتر جدید در جای آن قرار دهید.

 

تعویض فیلتر آب یخچال ساید

نحوه ریست کردن فیلتر یخچال فریزر دوو

بعد از تعویض فیلتر یخچال دوو حتما فیلتر را ریست کنید که با فشردن دکمه lock و سپس نگه داشتن دکمه filter sleep به مدت ۳ ثانیه این کار انجام و اگر یخچال شما دکمه filter rest دارد به مدت سه ثانیه آنرا نگه دارید یا سه ثانیه دکمه های  ice maker lock و lock را نگه دارید تا فیلتر یخچال ریست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *