علت انواع ارور ماشین لباسشویی حایر و رفع کد خطاها | آی بک امداد

انواع ارور ماشین لباسشویی حایر

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

حتی با خرید بهترین برند لباسشویی احتمال خراب شدن این وسیله مهم خانگی وجود دارد که با بروز انواع مشکلات چون بسته نشدن درب، روشن نشدن لباسشویی، توقف لباسشویی حین کار کردن، برق داشتن بدنه لباسشویی، خشک نکردن لباس ها و.. باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برخی از مشکلات به صورت کد خطا و ارور نمایش داده می شود که در این بین با خرابی برد، شیر تخلیه، میکروسوئیچ درب، ایراد در موتور و هیدروستات و… انواع ارور ماشین لباسشویی حایر روی صفحه نمایش داده می شود که در این مقاله علت و رفع انواع کدخطاهای این برند را خواهیم نوشت و برای تعمیر ماشین لباسشویی حایر در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

کد خطاهای چراغ چشمک زن در ماشین لباسشویی حایر

 • ERR1 : این ارور بدون روشن شدن چراغ و چشمک زدن نمایش داده می شود که علت آن بسته نشدن درب، خرابی آهنربا و مغناطیس درب، ایراد در فیش برد، خرابی برد، میکروسوئیچ و وجود عامل خارجی باعث می شود که درب بسته نشود که باید تمام این موارد بررسی شود تا درب بسته و مطمئن شوید که برق به دستگاه می رسد.
 • ERR2: این ارور با دو بار چشمک زدن در یک دقیقه نشان داده می شود که این ارور به دلیل ایراد در لوله تخلیه آب، فیلتر پمپ تخلیه، عدم اتصال فیش های مربوط به مپ تخلیه و خرابی سنسور و ایراد در شیر برقی لباسشویی رخ می دهد که برای رفع آن باید تمام این موارد بررسی و عیب یابی شود.
 • ERR3 : این ارور با سه بار چشمک زدن همراه است که به دلیل خرابی فیش های مربوط به سنسور حرارتی، درست کار نکردن سنسور حرارتی و قطعی فیش های مربوط به برد رخ می دهد.
 • ERR4 : این ارور هر چهار ثانیه یکبار چشمک می زند که خرابی المنت حرارتی، اتصال کوتاه در المنت، حرارت بیش از حد، حجم زیاد لباس های داخل دیگ، خوب گرم نکردن المنت و ایراد در ترمیستور منجر به نمایش این ارور می شود که باید رفع شود.
 • ERR5: این ارور بعد از گذشت هشت دقیقه از روشن کردن لباسشویی نشان داده می شود که هر ۴ ثانیه ۵ بار چشمک می زند که بسته بودن شیر آب، کافی نبودن آب داخل دیگ، کم شدئن فشار ورودی آب و خرابی هیدروستات منجر به نمایش ارور می شود.
 • ERR6 : این ارور با روشن شدن چراغ های جلویی لباسشویی همراه است که هر چهار ثانیه شش بار چشمکن می زند و به دلیل خرابی برد، درست وصل نشدن فیش های برد و خرابی موتور رخ می دهد.
 • ERR7 : این ارور هر چهار ثانیه ۷ بار چشمک می زند و دلیل آن گرم شدن بیش از حد موتور، خرابی موتور، ایراد در کانکتور، متصل نبودن درست فیش های برد و ایراد در برد است که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام شود.
 • ERR8: این ارور در چراغ های دستگاه و هر چهار ثانیه ۸ بار چشمک می زند که خرابی هیدروستات، ایراد در شیر برقی و خرابی برد الکترونیکی منجر به نمایش ارور می گردد.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انواع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی حایر

در ادامه متن مقاله علت و رفع ارورهای لباسشویی حایر را خواهیم نوشت و اگر قادر به رفع ارور نیستید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

انواع  ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای سری H

 • H2 : این ارور به دیل خرابی ترمیستور نشان داده می شود.
 • H4 : دلیل نمایش این ارور خرابی المنت است که باید بررسی و عیب یابی شود.
 • H5 : دلیل نمایش ارور خراب شدن المنت است که باید این قطعه بررسی و در انتخاب برنامه شستشو دقت کنید.
 • H6 : خراب شدن المنت منجر به نمایش ارور می گردد که باید بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.
 • H8 : دلیل نمایش ارور خراب شدن المنت لباسشویی است.

علت ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای PFE

ایراد در فیلتر تخلیه لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع نباید بیش از حد مواد شوینده استفاده نکنید و فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

💡حتما بخوانید: برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی حایر

علت ارور IE ماشین لباسشویی حایر

خراب شدن شیر ورودی آب به لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع آن باید مطمئن شوید که گرفتگی در شیر برقی وجود ندارد و پمپ تخلیه زمان آبگیری فعال می گردد و در عین حال هیدروستات به درستی کار می کند.

علت کد خطای IB ماشین لباسشویی حایر

خراب شدن برد الکترونیکی لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید این قطعه بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی حایر در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای OE

ایراد در شیر تخلیه آب لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید پمپ تخلیه بررسی و در صورت وجود هر گونه گرفتگی در پمپ رفع و در صورت خرابی پمپ آنرا عوض کنید.

علت ارور UE ماشین لباسشویی حایر

بالانس نبودن لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید لباسشویی بالانس گردد.

علت کد خطای LE ماشین لباسشویی حایر

خراب شدن میکروسوئیچ درب لباسشویی دلیل نمایش ارور است که باید این قطعه بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E1

ایراد در هیدروستات لباسشویی باعث نمایش ارور می شود که در صورت آبگیری زیاد لباسشویی باید درجه منفی هیدروستات را کم کنید تا آبگیری به اندازه کافی انجام شود.

علت ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E2

سرریز کردن آب از لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع آن باید هیدروستات و پمپ تخلیه بررسی شود.

علت ارور E3 ماشین لباسشویی حایر

وصل نشدن درست سنسور دما منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید سنسور دما بررسی و در صورت خرابی و نیاز تعویض گردد.

علت ارور E4 ماشین لباسشویی حایر

نشتی آب از لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید پشت دیگ، لاستیک دور درب، جاپودری و اتصالات زیر لباسشویی بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E5

اخطار ولتاژ بالای لباسشویی دلیل نمایش ارور است که گیر کردن لباس بین دیگ و درب یکی از دلایل بروز این مشکل است.

علت ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E6

اخطار ولتاژ بالا/ خطای EMG منجر به نمایش ارور است که خرابی موتور و PCB از دلایل بروز مشکل است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی آنها انجام شود.

علت کد خطای E7 ماشین لباسشویی حایر

خطای جهت اشتباه دلیل نمایش ارور است که به خاطر اشتباه چرخیدن موتور این اتفاق رخ می دهد.

علت ارور E8 ماشین لباسشویی حایر

ایراد در کارکرد موتور لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع آن باید سوکت موتور و خود موتور بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور E9 ماشین لباسشویی حایر

خراب شدن هیدروستات لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید این قطعه بررسی و عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *