علت برق داشتن بدنه و دیگ ماشین لباسشویی و نحوه رفع و تعمیر آن  | آی بک امداد

قیمت هزینه تعمیر ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از مهمترین وسایل برقی آشپزخانه لباسشویی نام دارد که با وجود آن دیگر نیازی به شستشوی لباس ها با دست نیست  اما این وسیله هم ممکن است به مرور زمان خراب شود یا با خرابی قطعات داخلی آن باعث بروز مشکلاتی چون نچرخیدن دیگ لباسشویی، سر و صدای زیاد، بوی بد لباسشویی، خشک نکردن لباس های داخل لباسشویی و… شود اما در این بین یکی از مشکلات لباسشویی که باید جدی بگیرید زمان برق داشتن بدنه و دیگ لباسشویی است که مهمترین دلیل آن وصل نبودن سیم ارت دستگاه یا اتصالی سیم های داخلی است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

عیب یابی مشکلات برق گرفتگی ماشین لباسشویی

زمانی که به بدنه یا دیگ لباسشویی دست می زنید و متوجه می شوید که برق دارد باید سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و با تعمیرکار و تکنسین تماس بگیرید البته اگر ولتاژ ضعیف باشد مشکلی پیش نمیاید اما برق گرفتگی با ولتاژ بالا خطرناک است و شما را اذیت می کند که در متن این مقاله به بررسی دلایل برق داشتن بدنه و دیگ لباسشویی و نحوه رفع مشکل خواهیم پرداخت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت برق داشتن بدنه لباسشویی

 • وصل نبودن سیم ارت دستگاه که به خاطر نداشتن چاه ارت در خانه است.
 • اتصالی سیم های داخلی دستگاه لباسشویی
 • لخت بودن سیم برق داخل کابینت و اتصالی آن با بدنه لباسشویی

نحوه رفع برق گرفتگی ماشین لباسشویی

 • گذاشتن یک میخ در زمین و وصل کردن یک سر سیم به پیچ پشت لباسشویی و سر دیگر به میخ برای خالی شدن بار اضافی برق
 • از راه رفتن با دمپایی داخلی آشپزخانه خودداری کنید.
 • به هیچ وجه سیم ارت لباسشویی به شیر یا سینک ظرفشویی نباید وصل شود چون احتمال برق گرفتگی در آن زیاد است.
 • رفع برق گرفتگی یا ارتینگ ضعیف در ماشین لباسشویی به این صورت است که یک میخ در زمین کاشته و یک سیم از پیچ در پشتی لباسشویی وصل کرده و سر دیگر آن را به میخ وصل می کنیم.

علت اتصالی برقی در ماشین لباسشویی چیست؟          

برخی مواقع ممکن است به هر دلیلی سیم های داخلی لباسشویی قطع و وصل شود و همین باعث برق داشتن بدنه و دیگ لباسشویی شود که البته خرابی هر کدام از قطعات از جمله موتور یا سوختگی المنت لباسشویی ربطی به برق گرفتگی آن ندارد.

حتما بخوانید: علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن

علت برق داشتن دیواره های ماشین لباسشویی

با توجه به کار کردن لباسشویی با برق و آب ممکن است به دیواره های آن دست بزنید و متوجه شوید که برق دارد که دلایل مختلفی چون اتصالی سیم پیچ های دستگاه، سوختگی سیم های جریان برق یا وصل نبودن سیم ارت به زمین باعث بروز این مشکل می شود که برای عیب یابی و تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و مشکل را رفع کند.

دقت داشته باشید زمانی که بدنه یا دیگ لباسشویی برق دارد و با مشکل نشتی آب از زیر لباسشویی مواجه هسیتید باید سریعا مشکل را رفع کنید چون به شدت خطرناک است و در این مواقع به هیچ وجه بدون دمپایی داخل آشپزخانه راه نروید چونکه دمپایی به مانند یک عایق کار می کند.

حتما بخوانید: عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟

برخی اوقات ممکن است با دست زدن به بدنه لباسشویی برق گرفتگی را احساس نکنیم که به خاطر پاشش رنگ روی بدنه فلزی است در صورتی که برق روی دیگ وجود داشته باشد به خاطر خیس بودن دیگ از جنس فلز است که باید سریعا مشکل را برطرف کنید و نسبت به تعمیر لباسشویی اقدام کنید.

حتما بخوانید: علت نچرخیدن دیگ لباسشویی

دلیل برق داشتن لباسشویی از دید تعمیرکار آی بک امداد

 • وجود نداشتن سیم ارت در پریز برق خانه که بیشتر در خانه های قدیمی این مشکل وجود دارد.
 • توجه داشته باشید که خرابی المنت، قطعات دیگر ربطی به برق گرفتگی ندارد.
 • اتصالی پریز برق تنها باعث پریدن فیوز لباسشویی می شود و ربطی به برق گرفتگی ندارد.

حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در تهران و منزل شما

نحوه رفع  مشکل سیم ارت لباسشویی

 • برعکس کردن دو شاخه
 • کوبیدن میخ در زمین و لخت کردن دو سر سیم و وصل کردن یک سر به میخ و سر دیگر به پیچ پشت ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

زمان استفاده از لباسشویی ممکن است دچار انواع مشکلات و ایرادت از جمله سر و صدای زیاد، کار نکردن دور تند لباسشویی، خشک نکردن لباس ها و … شوید که همه اینها مربوط به خرابی قطعات داخلی لباسشویی است اما زمانی که با بدنه یا دیگ لباسشویی برق دارد باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید چون مشکل خیلی خطرناک است به خصوص اینکه اگر ولتاژ بالایی داشته باشد به هیچ وجه نباید با دمپایی در آشپزخانه تردد کنید و باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود که اگر در تهران باشید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

7 دیدگاه برای “علت برق داشتن بدنه و دیگ ماشین لباسشویی و نحوه رفع و تعمیر آن  | آی بک امداد

 1. علی تولایی گفته:

  سلام ، هنگام استفاده از فازمتر برای اندازه گیری برق بدنه دستگاه متوجه روشن شدن فازمتر شدم.دلیلش چیه؟

 2. حبیب گفته:

  سلام،مدتی قبل ماشین لباسشویی مدل ال جی رو خریداری کردم برای اینکه روشنش کنم به برق وصلش کردم متوجه شدم بدنش برق داره با فازمتر دیجیتال میزان برقش رو اندازه گرفتم ۱۱۰ ولت بود..بنظر شما بدلیل اینکه خونه سیسنتم ارت نداره این اتفاق افتاده یا دلیل دیگه ایی داره؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، بایستی اقدام به قطع ولتاژ ارت نمایید.و یا با تکنیسین تماس بگیرید تا سیستم ارت را نصب نماید.

 3. دانیال گفته:

  سلام،لباسشویی بنده مدل آزمایش هست شلنگ خرطومی که در زیر مخزن وجود داره رو عوض کردم چون نشتی میداد و المنت دستگاه رو هم تمیز کردم و سرجاش گذاشتم قبلش هم یه تعمیر کوچیک نیاز داشت که انجام دادیم .الان متوجه شدم بدنه ی دستگاه برق داره با اهم مترم میزان برقش رو اندازه گرفتم ۲۲۰ ولت بود.با اتصال یک سیم به لوله آب که بعنوان آرت عمل کنه متوجه فیوز کردن کنتور و اتصالی شدم.میشه بگید چیکار باید بکنم که درست بشه؟ ممنون از شما.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام،بایستی به بررسی المنت بپردازید و درصورت خرابی و اتصال آن را تعویض نمایید.

 4. اصغر گفته:

  سلام وقتتون بخیر، هنگام خاموش بودن ماشین لباسشویی متوجه شدم بدنش از جمله درب دستگاه برق داره .میشه راهنمایی کنید؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، قبل از هرچیزی سعی کنید با دمپایی ابری در محل رفت و آمد نمایید.میتوان یک سوراخ در سرامیک ایجاد نمایید و با گذاشتن میخ یا یک پیچ در سوراخ سر یک سیم را به آن وصل نموده و سر دیگر سیم را به ظرفشویی متصل نمایید با اینکار مشکل حل خواهد شد این را نیز درنظر داشته باشید که مشکلی که عنوان کرده اید بسیار متداول است و بعلت ولتاژبرقیست که در بدنه دستگاه قرار دارد و نبود سیم ارت باعث این مشکل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *