علت روشن نشدن هود آشپزخانه و نحوه رفع و تعمیر آن | آی بک امداد

روشن نشدن هود
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

هود یکی از وسایل آشپزخانه است که با روشن کردن آن تمام چربی، گرمای  غذا را به بیرون هدایت می کند از این رو روشن نشدن آن می تواند یک مشکل حاد به شمار بیاید که در دسته ایرادات و مشکلات هود قرار دارد که باید سریعا نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. زمانی که هود آشپزخانه روشن نمی شود توسط تعمیرکار باید قطعات داخلی آن بررسی شود چونکه دلیل روشن نشدن هود به خاطر سوختن فیوز اصلی، نرسیدن برق به دستگاه، قطع مدار سیم رابط و نیم سوز شدن موتور هود است که باید تعمیر و عیب یابی شود و در صورتی که تهران هستید برای تعمیر هود در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا در محل و منزل شما حاضر و هود را تعمیر کنند.

چرا هود آشپزخانه روشن نمی شود؟

هود آشپزخانه در انواع مختلف لمسی، شیشه ای، توکار، شومینه ای و تلسکوپی وجود دارد که در صورتی که کلید فرمان روشن آنرا بزنید اگر روشن نشود به دلیل سوختن فیوز اصلی، نرسیدن برق به دستگاه، نیم سوز موتور و موارد دیگر است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

توجه داشته باشید که تعمیر هود یک کار تخصصی است و در این مقاله تنها شما را با دلایل روشن نشدن هود آشنا می کنیم  و این به معنای باز کردن هود نیست بلکه باید یک تعمیرکار حرفه ای عیب یابی و تعمیر آنرا انجام دهد که برای تعمیر هود در منزل در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡 حتما بخوانید: هزینه و قیمت تعمیر هود در بازار

 • به هود برق نمی رسد.
 • فیوز اصلی هود سوخته است.
 • مدار سیم رابط دستگاه قطع شده است.
 • کلید فرمان هود قطع است.
 • موتور هود آشپزخانه نیم سوز شده است.

عیب یابی علت های روشن نشدن هود آشپزخانه

توجه داشته باشید که امروزه در آشپزخانه هود جزو وسایل مهم است که باعث می شود زمان روشن کردن آن از تجمع چربی و دود غذا روی وسایل آشپزخانه جلوگیری کند چونکه با استفاده از مکش هود تمام آنها به بیرون هدایت می شود اما اگر با فشردن دکمه روشن نمی شود به خاطر خرابی قطعات داخلی آن از جمله سوختن فیوز،  قطع کلید فرمان هود، نیم سوز شدن موتور و… است که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

نرسیدن برق به هود

هود یک وسیله برقی است بنابراین اگر روشن نشود مهمترین دلیل آن نرسیدن برق به دستگاه است که باید بررسی کنید و مطمئن شوید که پریز برق خراب نیست و سیم هود را به پریز دیگر بزنید و یا با استفاده از فازمتر از وجود برق در آن مطمئن شوید.

سوختن فیوز اصلی هود آشپزخانه

یکی از قطعات هود فیوز نام دارد که در صورت خرابی و سوختن فیوز به هیچ وجه روشن نمی شود و تنها با تعویض فیوز هود مشکل روشن نشدن برطرف می شود و این کار باید تنها توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

نحوه تعویض فیوز هود آشپزخانه

به دلیل اینکه تعمیر فیوز هود سخت است زمان خرابی بیشتر آنرا تعویض می کنند که مراحل تعویض این قطعه به شرح زیر است.

 • قطع فیوز برق اصلی خانه
 • تعویض سیم فویز سوخته شده
 • تعویض فیوز سوخته با فیوز جدید
 • نصب درب هود
 • اتصال برق اصلی خانه

💡 حتما بخوانید: علت قطع نشدن و یکسره شدن هود آشپزخانه و رفع آن

قطع شدن مدار سیم رابط

بغیر از موارد بالا ممکن است دلیل روشن نشدن هود به خاطر قطع مدار سیم رابط باشد که باعث شود جریان برق به هود نرسد که دلایل مختلفی چون عمر بالای دستگاه، پوسیدگی و اشکالات سیم هود باعث بروز این مشکل می شود که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

قطع بودن کلید فرمان هود

برخی مواقع ممکن است یک مشکل ساده چون خرابی کلید فرمان روشن خراب شده باشد که به هر دلیلی چون شکستگی کلید یا موارد دیگر باید توسط تعمیرکار تعمیر شود.

نیم سوز شدن موتور هود آشپزخانه

مهمترین قطعه هود آشپزخانه موتور نام دارد که با نیم سوز شدن این قطعه باید آنرا عوض کنید چونکه باعث می شود هود روشن نشود و برای تعویض موتور هود در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا یک قطعه فابریک در جای خود قرار دهد.

بررسی خرابی برد الکترونیکی و تاثیر آن در کار نکردن هود

مورد مهمی که می تواند باعث بروز مشکلات در هود از جمله روشن نکردن آن شود به خاطر خرابی برد الکترونیکی دستگاه است که با تعویض آن با قطعه فابریک و جدید مشکل رفع می شود.

مشکل روشن نشدن هود از دید تعمیرکار آی بک امداد

از دید یک تعمیرکار حرفه ای مهمترین دلایل برای روشن نشدن هود به خاطر موارد زیر است که باید رفع و تعمیر شود.

 • خرابی برد الکترونیکی هود
 • موتور نیم سوز شده است.
 • مدار سیم رابط دستگاه قطع است.
 • فیوز سوخته و همین باعث نرسیدن برق به هود می شود.

نتیجه گیری

هود نیز به مانند هر وسیله ای احتمال خرابی آن از جمله یکسره کار کردن، سر و صدای زیاد و حتی در حالت شدید زمانی است که هود روشن نشود که به خاطر نیم سوز شدن موتور، خرابی برد، قطع مدار سیم رابط، سوختن فیوز اصلی هود این مشکل رخ می دهد که توسط تعمیرکار باید عیب یابی و تعمیر شود.

4 دیدگاه برای “علت روشن نشدن هود آشپزخانه و نحوه رفع و تعمیر آن | آی بک امداد

 1. مسلم رشیدی گفته:

  سلام.بنده هود ایلیا مدل استیل و توکارش رو خریداری کردم اوایل خوب بود بعد از چند وقت هود روشن نمیشد ولی صدای موتور می اومد.یه بار سوکت برق موتور رو دراوردم و سرجاش گذاشتم هود روشن شد از اون به بعد روشن شدن هود فقط وقتی اتفاق میفته که سوکت برق موتور رو دربیارم و سرجاش بزارم.لطفا راهنمایی کنید.

 2. عباس گفته:

  سلام،فیوزهود خراب شده بود چند باری فیوزش رو عوض کردم ولی هربار به محض وصل شدن برق فیوز سوخت.دلیلش چیه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام،ابتدا به بررسی برد الکترونیکی دستگاه بپردازید زیرا مشکلی که عنوان کردید هنگامی رخ میدهد که دستگاه اتصالی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *