آموزش و نحوه کاهش میزان مصرف برق کولر گازی | تعمیرات آی بک امداد

کمپرسور کولر گازی روشن نمی شود

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با توجه به خنک کردن محیط و شدت باد آن کولر گازی بهترین وسیله و دستگاه سرمایشی است که هر کسی را ترغیب به خرید آن می کند اما مهمترین چیزی که باعث نگرانی افراد می شود به خاطر افزایش مصرف برق کولر گازی و قبض برق نجومی است که باعث می شود مواردی چون دستگاه کاهش مصرف برق کولر گازی، میزان مصرف برق کولر گازی در حالت فن و میزان مصرف برق کولر گازی اسپیلت، پنجره ای در گوگل سرچ شود که جزو عبارات و کلمات کلید مهم است از این رو بر آن شدیم که در این مقاله روش هایی برای کاهش میزان مصرف برق کولر گازی بنویسیم که شامل نصب دستگاه در جای مناسب، سرویس به موقع ، استفاده از ترموستات مدرن و … است.

روش هایی برای کاهش میزان مصرف برق کولر گازی

همانطور که باد خنک کولر گازی لذت بخش است و می توانید با رسیدن روزهای گرم سال اقدام به نصب کولر گازی کنید اما زمان خرید دستگاه باید توجه کنید که برچسب انرژی آن A و B باشد و علاوه بر این نسبت به سرویس کولر گازی، تنظیم دمای آن و … اقدام کنید تا با این کار باعث کاهش میزان مصرف برق کولر گازی شوید که به شرح زیر است.

  • نصب کولر گازی در جای مناسب
  • خرید کولر گازی با میزان مصرف برق کمتر
  • تنظیم دمای کولر گازی
  • انتخاب مناسب ظرفیت دستگاه
  • استفاده از لامپ های کم مصرف
  • مطمئن شوید که کولر گازی سالم است.
  • سرویس کولر گازی
  • استفاده از ترموستات مدرن

نصب کولر گازی در جای مناسب

نصب کولر گازی باید توسط افراد حرفه ای انجام شود که در تهران می توانید با شماره تلفن آی بک امداد تماس بگیرید تا نصاب در محل و منزل شما حاضر شود در واقع یکی از مواردی که باعث افزایش مصرف برق زمان روشن شدن کولر گازی می شود نصب آن در جای نامناسب است. بنابراین با نصب کولر گازی در جای مناسب باعث کاهش میزان مصرف برق دستگاه شوید.

💡 حتما بخوانید: قیمت و هزینه سرویس کولر گازی و اسپلیت در منزل

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

به برچسب انرژی کولر گازی دقت کنید

انواع برندهای کولر گازی از اجنرال، گری، سامسونگ، ال جی و… وجود دارد که علاوه بر توجه به نوع برند باید زمان خرید به برچسب انرژی آن توجه کنید و اگر کاهش میزان مصرف برق زمان روشن شدن کولر گازی برای شما مهم است اقدام به خرید کولر گازی با سطح مصرف انرژی A یا  B کنید و بغیر از آن باید به EER کولر توجه کنید تا میزان آمپر مصرفی آن کم باشد.

💡 حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر کولر گازی سامسونگ در تهران SAMSUNG

تنظیم مناسب دمای کولر گازی

با اینکه باد خنک از کولر گازی لذت بخش است اما باید دمای آنرا طوری تنظیم کنید که باعث نشود احساس لرز کنید و در عین حال باعث افزایش میزان مصرف برق ساختمان شود. به حالت استاندارد دمای مناسب برای کولر گازی روی ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتی گراد است.

💡 حتما بخوانید: علت خنک نکردن و باد گرم کولر گازی و نحوه رفع آن

انتخاب مناسب ظرفیت کولر گازی

زمانی که قصد خرید کولر گازی دارید باید با توجه به ظرفیت و مساحت محیط یک کولر گازی مناسب بخرید که به ازای هر متر مربع از مساحت اتاق یا سالن واحد مسکونی باید بین ۷۰۰ الی ۸۰۰ و برای واحدهای اداری و تجاری ۹۰۰-۱۲۰۰BTU ظرفیت برودتی دستگاه کولر گازی را در نظر داشته باشید که البته اگر جزو طبقات وسط باشید این مقدار کمتر می شود و برای واحد مسکونی به ازاء هر متر مربع حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰، و برای واحدهای اداری و تجاری ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ BTU ظرفیت برودتی باید در نظر بگیرید.

استفاده از لامپ های کم مصرف

یکی از موارد جالب که می تواند باعث کاهش میزان مصرف برق کولر گازی شود زمان استفاده از لامپ کم مصرف است چونکه لامپ های قدیمی با توجه به ایجاد گرمای مزاحم برای محیط باعث می شود که برای سرد کردن محیط نیاز به کار کردن بیشتر کمپرسور شود که همین امر باعث افزایش میزان مصرف برق می شود.

💡 حتما بخوانید: علت یکسره کار کردن کولر گازی

اطمینان از سالم بودن دستگاه

زمانی که قصد استفاده از کولر گازی دارید باید ابتدا مطمئن شوید که دستگاه سالم است در غیر اینصورت خرابی کولر گاز می تواند منجر به افزایش میزان مصرف برق ساختمان  شود که زمان سرویس کولر گازی باعث می شوید که سرویسکار تمام قطعات آنرا بررسی کند و در صورت خرابی قطعات آنرا تعمیر یا تعویض کند.

💡 حتما بخوانید: علت پریدن فیوز با روشن شدن کولر گازی

کاهش مصرف برق کولر گازی، با سرویس کردن آن

سالیانه یک بار کولر گازی باید سرویس شود که این کار باید توسط سرویسکار انجام شود تا آنرا بررسی کند و در صورت خرابی آنرا برطرف کند. در واقع سرویس کولر گازی باعث جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و ایراد و افزایش راندمان و بهبود عملکرد کولر گازی و کاهش مصرف برق کولر می شود.

استفاده از ترموستات مدرن

علاوه بر موارد باشد با استفاده از ترموستات مدرن دمای محیط به درستی تنظیم می شود و همین باعث می شود که به موتور کولر فشار نیاید و با مشکلاتی چون یکسره کار کردن کولر مواجه نشوید چون این باعث افزایش میزان مصرف برق ساختمان می شود.

دستگاه کاهش مصرف برق کولر گازی چیست؟

یک دستگاهی به نام ذخیره کننده برق وجود دارد که با نصب آن باعث می شود میزان مصرف برق کولر کم شود به خصوص اینکه به خاطر اشباع هوای سرد کمپرسور کولر گازی خاموش شود و با نصب این دستگاه از بروز این مشکل جلوگیری می شود.

💡 حتما بخوانید: علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی و اسپیلت

میزان مصرف برق کولر گازی در حالت فن چقدر است؟

شما می توانید زمان  استفاده از کولر گازی آنرا روی حالت فن بگذارید تا میزان مصرف برق کم شود اما این مورد زمانی درست کار می کند که ترموستات خراب نشده باشد و اینکه هوای بیرون خیلی گرم نباشد باعث می شود حتی گذاشتن کولر روی حالت فن باعث خنک کردن محیط شود.

مصرف برق کولر گازی ۱۲۰۰۰ چند وات است؟

اگر می خواهید بفهمید که میزان مصرف برق کولر گازی چقدر است فرمول محاسبه آن به شرح زیر است که برای کولر گازی ۱۲ هزار آنرا نوشته ایم.

هزینه مصرف برق کولر گازی: تعرفه برق * ۱۰ ساعت * ۳۰ روز * توان مصرفی کولرگازی به کیلو وات ساعت (مثلا ۱۲۰۰۰)

نتیجه گیری

دقت داشته باشید که زمان خرید کولر گازی تنها به قیمت آن توجه نکنید بلکه فکر میزان مصرف برق دستگاه باشید و اگر می خواهید کولری با میزان مصرف برق بخرید حتما برچسب انرژی آن روی حالت A یا B باشد و برای کاهش میزان مصرف برق حتما سرویس به موقع کولر انجام شود و یا اینکه کولر را روی حالت فن بگذارید و موارد دیگری که در طول متن این مقاله اشاره کردیم و البته که یکی از موارد افزایش مصرف برق کولر گازی به خاطر خرابی آن است که با تعمیر آن مشکل رفع می شود و برای تعمیر کولر گازی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *