علت قطع نشدن و یکسره شدن هود آشپزخانه و رفع آن | آی بک امداد

یکسره شدن هود آشپزخانه
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

همانطور که خوشمزه بودن غذاها علاوه بر تامین مواد معدنی، پروتئین، ویتامین های بدن شما را سرحال نگه می دارد اما زمان آشپزی کردن اگر هود وجود نداشته باشد پیچیدن بوی غذا یا گرمای زیاد اجاق گاز می تواند باعث مشکل آفرین باشد از این رو باید با خرید و نصب هود آشپزخانه این مشکل را رفع کنید اما این وسیله نیز ممکن است دچار مشکلات و ایرادات رایج چون سر و صدای زیاد، کاهش قدرت مکش، خرابی دکمه های تاچ و البته در این بین قطع نشدن و یکسره شدن  شود که خرابی برد فرمان یا کنترل، برد الکترونیکی دستگاه، ایراد در پنل تاچ هود لمسی و خرابی دکمه خاموش و روشن جزو دلایل قطع نشدن و یکسره شدن هود آشپزخانه است که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود در غیر اینصورت تداوم این مشکل باعث آسیب جدی به سایر قطعات هود می شود.

چرا هود به صورت یکسره کار می کند؟

برای روشن و خاموش کردن دکمه روی هود وجود دارد که بسته به نوع و مدل هود تاچ یا مکانیکی است اما اگر به صورت یکسره این دستگاه هود کار می کند به خاطر خرابی قطعات آن چون برد الکترونیکی، برد فرمان، دکمه خاموش و روشن، ایراد در قسمت پنل تاچ هود می باشد که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و برطرف شود در غیر اینصورت در طولانی مدت باعث آسیب جدی به سایر قطعات دستگاه و افزایش هزینه تعمیر هود می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

💡 حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر هود در بازار

دلایل قطع نشدن و یکسره شدن هود آشپزخانه و نحوه رفع مشکل

همانطور که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم زمانی که به صورت مداوم و پیوسته هود کار می کند و قطع نمی شود مهمترین دلیل آن خرابی دکمه خاموش و روشن است و در عین حال خرابی قطعات دیگر از جمله خرابی برد فرمان، برد الکترونیکی اصلی و هر گونه ایراد در پانل تاچ لمسی هود باعث بروز این مشکل می شود که به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

 • خراب شدن دکمه روشن و خاموش
 • ایراد در قسمت پانل تاچ لمسی هود آشپزخانه
 • خرابی برد فرمان یا برد کنترل هود
 • خراب شدن برد الکترونیکی اصلی هود

معیوب بودن دکمه روشن و خاموش هود آشپزخانه

زمانی که دکمه روشن و خاموش هود به هر دلیل از جمله گیر کردن دکمه، شکستگی دکمه یا مشکل در سیمکشی برق آن کار نمی کند باعث یکسره شدن هود می شود که در این مواقع باید با تعمیرکار تماس بگیرد تا نسبت به تعویض قطعه فابریک دکمه خاموش و روشن اقدام کند که اگر تهران هستید برای تعمیر هود در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

بروز ایراد در پانل تاچ لمسی هود

یکی از مدل های جدید هود از نوع تاچ لمسی است که دیگر هیچ دکمه مکانیکی در آن وجود ندارد که باعث راحتی در استفاده از آن می شود اما اگر به هر دلیلی پانل تاچ لمسی خراب شود و باعث عدم رسیدن فرمان ها به برد اصلی شود باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض پانل اقدام شود.

خراب شدن برد فرمان یا برد کنترلی هود آشپزخانه

یکی از قطعات دیگر هود که خرابی آن باعث یکسره شدن و قطع نشدن هود می شود برد فرمان یا برد کنترلی است که با خرابی این قطعه ارتباط بین برد با سایر قطعات دستگاه قطع می شود و همین باعث می شود که فرمان قطع شدن هود کار نکند که تنها با باز کردن هود و تعمیر دستگاه توسط تکنسین و تعمیرکار مشکل رفع خواهد شد.

خراب شدن برد الکترونیکی علت عدم توقف هود آشپزخانه

مهمترین قطعه هود برد الکترونیکی نام دارد که اگر خرابی این قطعه باعث عدم توقف هود می شود چونکه فرمان قطع هود که توسط برد فرمان ارسال می شود توسط برد اصلی اجرا نمی شود از این رو با عیب یابی و تعمیر هود توسط تکنسین مشکل رفع خواهد شد.

💡 حتما بخوانید: بررسی مشکلات و ایرادات رایج هود آشپزخانه و رفع آن

تعمیر و عیب یابی یکسره شدن هود آشپزخانه

 • انجام موارد ایمنی دستگاه
 • پیدا کردن قطعه معیوب و خراب شده
 • تعمیر قطعه و در صورتی که قابل تعمیر نیست باید تعویض گردد.

مشکل یکسره شدن هود از دید تعمیرکار آی بک امداد

زمانی که به صورت یکسره هود کار می کند و خاموش نمی شود خرابی قطعات زیر باعث بروز این مشکل می شود که این مشکل تنها توسط تعمیرکار رفع خواهد شد و هر گونه دست زدن شما ممکن است منجر به خرابی سایر قطعات هود شود.

 • خراب شدن برد الکترونیکی
 • معیوب شدن و از کار افتادن تاچ لمسی هود
 • از کار افتادن برد فرمان یا کنترل
 • کار نکردن دکمه روشن و خاموش هود

نتیجه گیری

بغیر از سر و صدای زیاد، کاهش قدرت مکش، کار نکردن دکمه های خاموش و روشن و …یکی از مشکلات رایج هود آشپزخانه یکسره شدن آن است که به خاطر خرابی برد، کار نکردن برد فرمان یا کنترل، خرابی دکمه خاموش روشن و  از کار افتادن تاچ لمسی هود می باشد که تنها توسط تعمیر کار و تکنسین حرفه ای این مشکل رفع می شود.

2 دیدگاه برای “علت قطع نشدن و یکسره شدن هود آشپزخانه و رفع آن | آی بک امداد

 1. مازیار گفته:

  سلام، هود ما کنترل لمسی مخفی داره که الان هر کاری میکنم خاموش نمیشه و تمام کلیدها و صفحه لمسی هود کار میکنه و خاموش نیشه و تنها با کشیدن از برق قطع میشه و برای روشن کردنش باید دوباره دوشاخه به برق بزنم تا روشن بشه.

 2. عادل گفته:

  سلام، هود ما خراب شده و خود به خود قطع و خاموش میشه که بعد از روشن کردنش صدای گیر کردن میده لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *