علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

کار نکردن دور تند لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

لباسشویی همانطور که می تواند با شستشوی لباس ها زندگی شما را راحت تر کند اما این وسیله به مانند سایر لوازم خانگی و برقی مممکن است قطعات و اجزا داخلی آن از جمله موتور، دیگ، تسمه، سوئیچ و… خراب شود که باعث بروز یک سری مشکلات از جمله نچرخیدن دیگ لباسشویی، خشک نشدن لباس ها، سر و صدای زیاد از لباسشویی و… شود که در این مقاله به بررسی علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می پردازیم که با افزایش زمان شستشو همراه است و این به خاطر خرابی تسمه یا پارگی آن، اشکال در دیگ، نوسانات برقی ساختمان و در حالت شدیدتر به خاطر خرابی موتور لباسشویی است که باید سریعا توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت طول کشیدن زمان شستشوی لباس ها در لباسشویی

با توجه به نوع و جنس لباس می توانید زمان شستشوی آنرا تنظیم کنید که البته اگر بیشتر از زمان آن طول کشید و دور تند لباسشویی کار نکند مواردی چون خرابی موتور، پارگی یا شل شدن تسمه، خرابی سوئیچ ماشین لباسشویی و …. باعث بروز این مشکل می شود که باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا دلیل آنرا پیدا کند و سریعا مشکل را رفع کند که البته امروزه تعیمر لباسشویی در منزل انجام می شود و انواع خدمات از جمله تعویض لاستیک درب، درست کردن میکروسوئیچ و.. در محل و منزل شما به راحتی انجام می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل  کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

روی لباسشویی تایمر وجود دارد که به راحتی می توانید بر حسب آن زمان شستشوی لباس ها را تعیین کنید و اگر نسبت به زمان تعیین شده فرآیند شستشو بیشتر طول بکشد و با دور کند دیگ بچرخد به دلایل مختلف این اتفاق رخ می دهد که شامل خرابی قطعات داخل آن از جمله شل شدن تسمه، خرابی موتور، عدم تنظیم سطح آب لباسشویی، خرابی سوئیچ درب لباسشویی و حتی عدم تخلیه آب از دستگاه است که در این مقاله به بررسی موارد زیر می پردازیم و البته عیب یابی و تعمیر لباسشویی تنها باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

  • نوسانات برق داخلی ساختمان
  • وجود بارهای نامتعادل در لباسشویی
  • اشکال در دیگ لباسشویی
  • خرابی در تسمه لباسشویی
  • خرابی سوئیچ تنظیم سطح آب
  • خرابی موتور لباسشویی

در صورتی که به هر دلیل زمان روشن کردن لباسشویی اسنوا، سامسونگ، حایر، ال جی ، دوو و… با مشکل کار نکردن دور تند دستگاه مواجه شدید برای تعمیر آن با تعمیرکار تماس بگیرید و اگر تهران هستید برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

نوسانات برق داخلی ساختمان

یکی از مواردی که باعث می شود که دیگ لباسشویی به صورت آهسته بچرخد و این زمان شستشوی لباس ها را زیادتر کند به خاطر عدم اتصال کامل برق و هر گونه نوسانات برقی در ساختمان است که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

بارهای نا متعادل لباسشویی

چنانچه بار داخل لباسشویی نامتعادل باشد باعث می شود که دور چرخیدن دیگ به صورت کند و آهسته انجام شود و حتی زمان کلی شستشوی لباس ها را تا ۳۰ دقیقه بیشتر کند که در این مواقع باید مطمئن شوید که درب لباسشویی هیچ گونه مشکلی ندارد.

💡 بیشتر بخوانید : علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر آن

ایراد در دیگ لباسشویی

فرآیند شستشوی لباس ها در لباسشویی شامل آبگیری، شستشو با چرخیدن دیگ و در ادامه تخلیه آب است که اگر به هر دلیل آبگیری به درستی انجام نشود باعث نچرخیدن دیگ می شود.

وجود عیب و خرابی در تسمه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که باعث کار نکردن دور تند لباسشویی می شود به خاطر شل شدن یا جدا شدن تسمه دستگاه است که باید توسط تعمیرکار این مورد بررسی شود و در صورت مشاهده هر گونه شل یا پارگی تسمه باید تعویض گردد.

وجود عیب و خرابی در تسمه ماشین لباسشویی

گرفتگی پمپ تخلیه لباسشویی

یکی از قطعات لباسشویی پمپ تخلیه است که وظیفه آن تخلیه آب لباسشویی است و اگر این قطعه از کار بیفتد و یا به هر دلیلی از جمله وجود پرزها یا شی کوچک و حتی سکه یا سنجاق سر در آن گیر کند باعث می شود که مدت زمان شستشوی لباس ها بیشتر شود از این رو باید سریعا بررسی و رفع اشکال شود. فراموش نکنید که گرفتگی شلنگ تخلیه و حتی پیچ خوردگی آن نیز عاملی بر کار نکردن دور تند لباسشویی است که باید بررسی و رفع اشکال شود.

💡 بیشتر بدانید : علت و آموزش رفع انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی سوئیچ تنظیم سطح آب

مورد دیگر به خاطر گرفتگی شلنگ سطح آب است که باید آنرا بررسی کنید و مطمئن شوید که باز است و یا اینکه کف داخل لگن زیاد است و همین باعث می شود با سرعت کند و آهسته دیگ لباسشویی بچرخد.

💡 حتما بخوانید: تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

عیب موتور ماشین لباسشویی

مهمترین قطعه لباسشویی موتور است که در صورت خرابی این قطعه به هر دلیل باعث می شود روی عملکرد دستگاه از جمله چرخش دیگ تاثیر منفی بگذارد و باعث شود به صورت آهسته بچرخد و دور تند دستگاه کار نکند که این مورد باید توسط تعمیرکار و تکنسین بررسی و عیب یابی شود.

جمع بندی

لباسشویی به مانند هر وسیله برقی ممکن است قطعات آن خراب شود که شامل خرابی کنترل الکتریکی، پمپ تخلیه، موتور یا … است که باعث بروز مشکلاتی چون خشک نکردن لباس، سر و صدای زیاد، کار نکردن دور تند لباسشویی و حتی نچرخیدن دیگ شود که همه این موارد باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی شود و برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡 حتما بخوانید : نرخ، تعرفه، قیمت هزینه تعمیر ماشین لباسشویی در سال ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *