علت شارژ نشدن ماشین ریش تراش | چرا ماشین ریش تراش شارژ نمی شود؟

علت شارژ نشدن ریش تراش
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

ماشین ریش تراش به مانند هر وسیله برقی چون اپلیدی احتمال خرابی آن و بروز انواع مشکلات چون گاز گرفتن ریش تراش، سر و صدای زیاد و حتی روشن نشدن ریش تراش و… وجود دارد که در این بین شارژ نشدن ماشین ریش تراش به دلایل مختلف چون خرابی باتری، ایراد داشتن شارژر، اتصال نادرست شارژر، خراب شدن آداپتور، جمع شدن آلودگی روی پین های یا سوکت شارژی، استفاده از شارژرهای نامناسب با ریش تراش و خرابی موتور رخ می دهد که برای رفع مشکل و تعمیر ماشین ریش تراش در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

چرا ماشین ریش تراش شارژ نمی شود؟

یکی از مشکلات و ایرادات رایج ریش تراش زمانی است که شارژ نمی شود که این مشکل به دلایل زیر رخ می دهد که بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها باید انجام شود.

  • ایراد داشتن شارژر و قطعی اتصالات
  • اتصال نادرست شارژر
  • خراب شدن آداپتور
  • خرابی باتری ماشین ریش تراش
  • جمع شدن آلودگی روی پین ها یا سوکت شارژر
  • استفاده از شارژرهای نامناسب و ناسازگار
  • فعال بودن حالت صرفه جویی انرژی
  • استفاده نادرست از ریش تراش

💡حتما بخوانید: علت روشن نشدن اپلیدی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خراب شدن شارژر یا قطعی سیم های شارژر

زمانی که ریش تراش شارژ نمی شود ابتدا باید شارژر بررسی شود که ممکن است به خاطر نوسانات برق قسمت های مختلف شارژر چون ترانزیستورها یا کاندنسورها خراب شدن و ایراداتی در سیمی های شارژر به وجود آمده باشد که همین منجر به شارژ نشدن ماشین ریش تراش می شود و باید تمام این موارد بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر ماشین ریش تراش در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

اتصال نادرست شارژر

مورد بعدی که باعث می شود ریش تراش شارژ نشود این است که به درستی آنرا به شارژر وصل نکرده اید که باید این کار به درستی انجام شود و مطمئن شوید که شارژر نیز به درستی به پریز برق متصل است.

💡حتما بخوانید: علت روشن نشدن ریش تراش

خرابی آداپتور

آداپتور یکی از بخش های شارژر ریش تراش است که تامین برق باتری با این قطعه انجام می شود از این رو شارژ نشدن ماشین ریش تراش ممکن است بخاطر خرابی آداپتور رخ دهد که باید نسبت بررسی و در صورت نیاز تعویض آداپتور اقدام کنید.

خرابی باتری ماشین ریش تراش

زمانی که ماشین ریش تراش به شارژ می زنید و شارژ نمی شود به احتمال زیاد باتری دستگاه خراب شده یا عمر آن به پایان رسیده است که باید نسبت به تعویض باتری اقدام کنید.

تجمع آلودگی روی پین ها یا سوکت شارژر

قرار دادن ریش تراش در محیط مرطوب یا آلوده باعث جمع شدن مقدار زیادی گرد و غبار روی شیارها و سوکت شارژر می شود و همین دلیل برای شارژ نشدن ماشین ریش تراش است که با گوش پاک کن و کمی الکل کافیه ریش تراش و سوکت های آنرا تمیز کنید و مجددا به شارژ بزنید.

استفاده از شارژرهای نامناسب و ناسازگار

برای شارژ شدن ماشین ریش تراش باید تنها از شارژر مخصوص خود دستگاه استفاده کنید چونکه استفاده از شارژهای نامناسب منجر به شارژ نشدن ماشین ریش تراش می شود.

فعال بودن حالت صرفه جویی انرژی

قابلیت ذخیره انرژی در برخی از ماشین های ریش تراش وجود دارد که این باعث می شود که با رسیدن شارژ باتری به حد مشخص دیگر شارژ نشود از این رو ممکن است شارژ نشدن ماشین ریش تراش شما به خاطر فعال بودن این گزینه باشد.

خراب شدن موتور ریش تراش

مهمترین قطعه ماشین ریش تراش موتور می باشد که باعث حرکت تیغه ها ریش تراش برای تراشیدن موها می شود که در این بین اگر موتور ریش تراش خراب شود باعث شارژ نشدن دستگاه می گردد که در این بین کار کردن مداوم با ریش تراش، نگهداری نادرست و قدیمی بودن دستگاه منجر به خرابی موتور ریش تراش خواهد شد.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادات ماشین ریش تراش زمانی است که شارژ نمی شود که شارژ نشدن ماشین ریش تراش به خاطر خراب بودن شارژر، اتصال نادرست شارژر، خراب شدن آداپتور شارژر، خرابی باتری ماشین ریش تراش، جمع شدن آلودگی روی پین ها یا سوکت شارژر، استفاده از شارژرهای نامناسب، فعال بودن حالت صرفه جویی انرژی، خراب شدن موتور ریش تراش باعث بروز این مشکل می شود که برای رفع مشکل و تعمیر ماشین ریش تراش باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *