افزایش بهره وری دستگاه برش پلاسما

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

برشکاری جزو مشاغل فنی مهم است که در صنایع مختلف استفاده می شود. در این بین انواع روش های مختلف برای برش فلزات و آهن آلات وجود دارد که شامل برش با گیوتین، قیچی، سنگ فرز، هوا برش، دستگاه برش لیزری و دستگاه برش پلاسما است. با خرید دستگاه برش پلاسما می توانید برش دقیق با سرعت بالا انجام دهید با این حال خیلی مهم است که قبل از روشن کردن دستگاه حتما دفترچه راهنمای آنرا بخوانید و به انجام یک سری نکات و موارد توجه کنید تا باعث افزایش بهره وری و عمر طولانی مدت دستگاه برش پلاسما شوید. در زمان خرید دستگاه برش پلاسما باید  دقت کنید که از یک برند معتبر خرید کنید اما از آن مهمتر این است که نحوه کار کردن و استفاده از آنرا بدانید که شامل زاویه حرکت مشعل، نوک الکترود و…. می باشد.

نکات اولیه برای داشتن بهترین بهره از ابزار برش قبل از شروع برشکاری

هر کدام از وسایل برش آهن آلات و فلزات کاربرد و ویژگی های خود را دارند که یکی از آنها دستگاه برش پلاسما است که با توجه به نیاز خود می توانید بهترین برند را بخرید. دقت داشته باشید که با اینکه کار کردن دستگاه برش پلاسما ساده است و برخی بعد از خرید دستگاه سریعا آنرا روشن و کار خود را راه می اندازند در صورتی که باید دقت داشته باشید که حتما اقدام به خواندن دفترچه و کتابچه راهنمای دستگاه کنید که شامل اطلاعات مهمی درباره ایمنی و استفاده خوب از آن است که به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 1. بررسی سیم برق دستگاه برای اینکه اطمینان حاصل کنید که در بهترین شرایط است.
 2. بررسی منبع هوای دستگاه برای ایجاد جریان هوا و فشار مناسب برای دستگاه برش پلاسما
 3. یکی از نکات مهم برای کار کردن درست دستگاه برش به هوای خشک آن مربوط می شود که در صورتی که دستگاه خریداری شده به فیلتر هوا یا خشک کن مجهز نباشد باید روی آن نصب کنید و با توصیه های لازم اقدام به تمیز یا تعویض فیلتر یا خشک کن کنید.
 4. فراموش نکنید که مشعل را به دستگاه وصل کنید.
 5. بررسی کنید که تمام مواد مصرفی در جای خود قرار دارند و به صورت محکم و ایمنی این کار انجام شده باشد تا باعث افزایش کیفیت برش شود.
 6. از فرآیند مناسب برای برشکاری با دستگاه پلاسما استفاده کنید.
 7. نوبت روشن کردن دستگاه برش پلاسما است.
 8. باید تنظیمات هوا در دستگاه را بررسی کنید و آنرا روی فشار صحیح تنظیم کنید.
 9. تنظیم صحیح خروجی دستگاه برش
 10. بررسی اتصال زمین به قطعه کار که باعث می شود برش با دقت بالا و کاملا تمیز انجام شود.
 11. از قرار دادن تجهیزات ایمنی در جای خود مطمئن شوید.
 12. بررسی تنظیمات و سرعت حرکت برای ایجاد یک برش خوب که با انجام برش نمونه روی قطعه کار این کار بهتر انجام می شود.
 13. فراموش نکنید که از قبل برش با دستگاه را امتحان کنید.

نکات مهم برای افزایش بهره وری دستگاه برش پلاسما

برای اینکه برش فلزات یا آهن آلات با دستگاه برش پلاسما با دقت بالا انجام شود و یک کار تمیز اجرا شود نیاز به عوامل مختلفی دارد که شامل: سرعت برش، تکنیک، فاصله از سطح کار و ماد مصرفی می باشد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

 

برش مواد ضخیم تر را با نوک آمپر بالاتر انجام دهید

با توجه به نیاز شما انواع دستگاههای برش پلاسما در بازار موجود است که حتی اگر شما بهترین دستگاه برش پلاسما را خریداری کنید خیلی مهم است که نحوه کار کردن با آن و تنظیم نوک آمپر را بدانید. برای اینکه برش روی مواد و فلزات ضخیم با دستگاه برش پلاسما انجام شود باید از نوک آمپر بالاتر استفاده کنید چونکه نوک آمپر پایین تر مناسب برای مواد نازک تر می باشد. در عین حال با بکار بردن نوک ۴۰ آمپر در تنظیم ۸۰ آمپر باعث انحراف دهانه نوک می شود و در صورت استفاده از یک نوک ۸۰ در تنظیمات پایین تر دستگاه برش باعث برش صفحه به صورت گسترده تر می شوید از این روی خیلی مهم است که نحوه تنظیم کردن نوک آمپر دستگاه برش را بدانید.

استفاده از هوای تمیز و خشک

به منظور برش های طولانی مدت با دستگاه باید که بیش از دو ساعت پی در پی این کار انجام می شود باید از هوای تمیز و خشک برای اینکار استفاده کنید.

در زمان راه اندازی دقت کنید

زمانی که قصد روشن کردن مجدد دستگاه برش دارید اگر به صورت مداوم روی قوس پیلوت آنرا قرار دهید و در عین حال مشعل فعال باشد باعث کاهش عمر مواد مصرفی می شود. در عین حال خیلی مهم است که اگر در زمان استفاده از دستگاه برش از محافظ در استفاده نمی کنید حداقل فاصله ۱/۱۶ تا ۱/۸ اینچی نوک ابزار برش پلاسما را تا سطح کار را حفظ کنید تا با این کار باعث افزایش طول عمر مواد مصرفی و ایجاد برش تمیزتر و به حداکثر رساندن ظرفیت برش دستگاه شوید.

طریقه نگه داشتن دست در افزایش بهره وری برش پلاسما

در صورت عدم استفاده از محافظ درگ برای ایجاد برش های تمیز با دستگاه باید دست غیر برش خود را پایین بیاورید و از آن برای راهنمای دست دیگر خود استفاده کنید تا با این حالت به شما آزادی عمل بهتری در جهت حرکت داده شود.

در عین حال فراموش نکنید که تا حد امکان مشعل را به صورت عمود روی قطعه کار نگه دارید تا برش به صورت دقیق انجام شود. و برای سوراخ کردن مواد و صفحات نازک با دستگاه برش پلاسما برای اینکه میزان پاشش کمتر داشته باشد حتما مشعل را با زاویه ۴۵ درجه حرکت دهید.

افزایش بهره وری دستگاه برش پلاسما با مسیر حرکت برش

برای اینکه یک برش پلاسما دقیق داشته باشید باید به صورت یک لبه اریب و یک لبه مستقیم این کار انجام شود و برای اینکه کار به راحتی انجام شود باید مشعل را همیشه به سمت جلو بکشید.

تنظیمان آمپر و سرعت حرکت

با خواندن دفترچه راهنمای دستگاه پلاسما باعث افزایش سرعت برشکاری با دستگاه با برش تمیز شوید. به خصوص اینکه برش برای صفحات آلومینیوم انجام شود.

برای بالا بردن سرعت برشکاری با دستگاه برش پلاسما باید قبل از آن به صورت بصری قوسی را ایجاد کنید که این قوس با زاویه ۱۵ تا ۲۰ درجه بر خلاف حرکت از ماده می باشد.

برای خرید دستگاههای برش پلاسما اینورتری اورین الکتریک تماس بگیرید

شما می توانید انواع دستگاه جوش و برش اینورتر را از کارخانه اورین الکتریک به صورت مستقیم بخرید کافیست با شمارههای داخل سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *