انواع دستگاه جوش فلزات

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

از انواع فلزات و محصولات فولادی در صنایع مختلف چون ساخت و ساز، کشتیرانی، خودروسازی، هوا فضا، نظامی و… استفاده می شود که هر کدام از فلزات ویژگی های خود را دارند و یک جوشکار بر حسب نوع فلز باید از بهترین دستگاه جوشکاری استفاده کند. در واقع جوشکاری فلزات در صنایع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است که در این بین جوشکاری فلزات رنگین نیز به شدت مورد نیاز بازار است از این رو جوشکار با داشتن مهارت و تجربه ، مدرک بین المللی می تواند از حقوق و دستمزد بالای جوشکاری بهره مند شود. انواع روشهای جوشکاری فلزات انجام می شود که یک جوشکار باید آنها را بداند و در عین حال از انواع دستگاه های جوش میگ، نقطه ای و تیگ برای انجام این کارها استفاده می شود که قابلیت خرید هر کدام از دستگاه ها را از سایت اورین الکتریک دارید.

بهترین فلزات برای جوشکاری

همانطور که اشاره کردیم انواع فلزات برای برش و جوش دادن آنها وجود دارد که در این بین از هر کدام از آنها در صنایع مختلف استفاده می شود اما در این بین فولاد کم کربن، آلومینییوم، فولاد ضد زنگ جزو بهترین فلزات برای جوشکاری هستند و بعد از آنها مس، برنج، تیتانیوم، چدن، منیزیم در رده های بعدی قرار دارند که برای جوشکاری هر کدام از فلزات نیاز به مهارت و تخصص لازم دارید.

جوشکاری فلزات رنگین

آن دسته از فلزات یا آلیاژهایی که در آن آهن وجود ندارد را فلز غیر آهنی یا فلز رنگین می نامند که شامل آلومینیوم، مس، برنج، استیل، روی، سرب و.. است که با توجه به نوع فلز از روش های جوشکاری تیگ، جوشکاری با اکسیژن برای جوش دادن انواع فلزات رنگین استفاده می شود.

دستمزد و حقوق جوشکاری فلزات رنگین

بسته به نوع فلز مسلما روش جوشکاری متفاوت است و بسته به میزان مهارت یک جوشکار برای جوشکاری فلزات رنگین و سابقه کاری میزان حقوق و دستمزد آن متفاوت است. یک جوشکار به صورت ساعتی، روزانه، ماهیانه یا سالیانه حقوق دریافت می کند که بهترین کشورها برای جوشکاری و گرفتن اقامت کاری و مهاجرت به آن کشور با دستمزد بالا شامل کشورهای آمریکا، آلمان، هلند، اتریش، کانادا، استرالیا است.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

 

انواع دستگاه اینورتر جوشکاری فلزات

انواع روش های جوشکاری برای جوش دادن فلزات وجود دارد که باید با توجه به نوع و ضخامت فلز و کارکرد شما بهترین دستگاه جوش را بخرید و سپس با تنظیم کردن دستگاه جوش و انتخاب آمپر مناسب جوشکاری و الکترود مناسب شروع به جوش دادن فلزات کنید. در این بین اگر می خواهید با انواع دستگاههای جوشکاری آشنا شوید باید به شما بگوییم که سه تا از بهترین دستگاههای جوشکاری فلزات به شرح زیر است.

  • دستگاه جوش میگ
  • دستگاه جوش تیگ
  • دستگاه جوش نقطه ای

۱. دستگاه جوشکاری میگ (MIG)

این دستگاه جوشکاری به نام دیگر آن یعنی دستگاه جوشکاری گازهای بی اثر فلزی و جوشکاری قوسی فلزی معروف است که از آن برای بازه بسیار متفاوت استفاده می شود که بیشترین استفاده از آن برای جوشکاری کارهای امنیتی تا کارهای هنری و مجسمه سازی است.

۲. دستگاه جوشکاری (TIG)

جوشکاری گاز بی اثر (TIG) با الکترود تنگستن یکی دیگر از روش های جوشکاری فلزات است که این نوع دستگاه جوش با دستگاه جوشکاری میگ متفاو است و در زمان جوشکاری الکترود ذوب نمی شود و بیشتر از آن در دهه ۳۰ میلادی برای جوشکاری در صنعت هواپیما سازی استفاده می شد که امروزه بغیر از آن در صنعت خودروسازی نیز استفاده می شود. با دستگاه جوش تیگ پاشش جوش وجود ندارد و یک جوشکاری دقیق و با کیفیت بالا شکل می گیرد.

۳. جوشکاری نقطه‌ای

به منظور جوش دادن انواع ورق های فلزی روی هم باید از تکنیک ها یمختلف جوشکاری نقطه ای استفاده کرد که در آن دو الکترود در مقابل هم باعث جوش دادن دو قطعه فلز می شوند و به دلیل راحتی کار جوشکاری نقطه ای در واقع از آن برای مصارف تجاری و صنعتی استفاده می شود.

خرید انواع دستگاه جوش فلزات برند اورین الکتریک

به منظور خرید بهترین دستگاه جوش اینورتر ایرانی کافیه روی شماره های تلفن سایت اورین الکتریک کلیک کنید تا به صورت مستقیم این دستگاههای جوشکاری اینورتر را از کارخانه خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *