علت کد خطا و ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی و رفع آن

ارور oe ماشین لباسشویی ال جی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

 

لباسشویی وسیله ای مهم و خانگی که از از قطعات اصلی چون تایمر، دیگ، موتور، کاسه نمد، شیربرقی و.. تشکیل شده است و قطعا با خرابی هر کدام از قطعات باعث بروز انواع مشکلات چون عدم تخلیه آب، نچرخیدن دیگ، برق داشتن بدنه لباسشویی و… می شود اما خیلی از این خرابی قطعات در قالب کد خطا و ارور روی پنل و نمایشگر لباسشویی نشان داده می شود که یکی از آنها ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی است که به معنای خرابی برد الکترونیکی لباسشویی، ایراد در شلنگ تخلیه، مسدود شدن فیلتر پمپ رخ  می دهد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

معنای کد خطا و ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

یکی از کد خطا ها و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی ارور oe می باشد که به خاطر خراب شدن برد، ایراد در شلنگ تخلیه، مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه و مشکل در فاضلاب این اتفاق رخ می دهد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید و با رفع پیچ خوردگی لباسشویی یا تعویض آن، تعمیر برد و تمیز کردن فیلتر مشکل رفع خواهد شد.

دلیل کد اخطار و ارور  oe ماشین لباسشویی ال جی

اگر روی پنل ماشین لباسشویی ال جی شما ارور و کد خطای OE نشان داده شده است این به خاطر موارد زیر است که باید بررسی و عیب یابی شود.

  • ایراد در شیلنگ تخلیه ماشین
  • گرفتگی و مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه
  • ایراد در فاضلاب
  • خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در تهران

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

مشکل در شیلنگ تخلیه لباسشویی

زمانی که شلنگ تخلیه آب ماشین خراب باشد یا اینکه پیچ خوردگی دشاته باشد این باعث می شود که روی پنل ارور oe نشان داده شود بنابراین باید شلنگ را بررسی کنید و مطئن شوید که خمیدگی ندارد و اگر دارد آنرا صاف کنید و در صورت خرابی شلنگ آنرا عوض کنید.

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه

یکی دیگر از قطعات مهم ماشین لباسشویی فیلتر پمپ تخلیه است که اگر کثیف یا جرم گرفته باشد باعث می شود که روی پنل ارور را نشان داهد از این رو باید نسبت به رفع گرفتگی و مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه اقدام کنید تا ارور رفع گردد.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی آبسال در تهران

مشکل در فاضلاب

حتی خرید بهترین برند لباسشویی تضمینی در عدم خرابی آن ندارد و یکی از مواردی که به مرور زمان باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید به لوله تخلیه لباسشویی می رسد که به مرور زمان به خاطر جمع شدن کثیفی داخل آن مسدود می شود و این دلیلی است که باعث می شود آب به لوله تخلیه نرود بنابراین ارور و کد خطا را نشان می دهد که برای رفع آن باید گرفتگی خط لوله را برطرف کنید و اگر شلنگ ماشین به سیفون و اتصالات وصل است باید آنها را شل و بررسی و عیب یابی کنید.

💡حتما بخوانید: علت و رفع انواع ارور و کد خطای ماشین لباسشویی ال جی LG

خرابی برد لباسشویی ال جی

مغز متفکر دستگاه لباسشویی برد آن نام دارد که اگر خراب شود این باعث می شود که نتواند سیگنال به هیدرواستات لباسشویی بدهد و در ادامه میکروکنترل آن خراب شود بنابراین ارور OE را در ماشین لباسشویی ال جی نشان می دهد که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بکو در تهران

نحوه عیب یابی کد خطای oe لباسشویی ال جی

  • بررسی شلنگ تخلیه لباسشویی و مطمئن شوید که هیچ گونه گرفتگی ندارد و اگر دارد آنرا برطرف کنید.
  • بررسی فیلتر پمپ تخلیه و در صورت گرفتگی آنرا رفع کنید.
  • بررسی لوله فاضلاب و خروجی آب لباسشویی
  • بررسی و عیب یابی قطعه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی که باید توسط تعمیرکار انجام شود.

نتیجه گیری

یکی از بهترین برندهای ماشین لباسشویی برند ال جی است اما این به معنای تضمین در عدم خرابی قطعات لباسشویی نیست و هر برندی بخرید ممکن است قطعات آن به مرور زمان خراب شود که با خرابی قطعات آن انواع مشکلات را به همراه دارد که شامل نچرخیدن تایمر، سر و صدای زیاد، نچرخیدن لگن و… است اما خیلی از خرابی این قطعات در قالب ارور و کد خطا روی پنل لباسشویی ال جی نشان داده می شود که یکی از آنها ارور oe است که به دلیل خراب شدن برد الکترونیکی، ایراد در لوله فاضلاب و شلنگ تخلیه و حتی مسدود شدن فیلتر پمپ این اتفاق می رسد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آنها اقدام کنید که اگر تهران هستید برای تعمیر ماشین لباسشویی و رفع ارور کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *