آشنایی با کاربردهای انبر قفلی

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

در شغل جوشکاری و نجاری باید ابزار و وسایل مهمی در دست داشته باشید تا بتوانید به راحتی کار خود را پیش ببرید که در این بین یکی از آن ابزارها به نام انبر قفلی است. اولین بار انبر قفلی در سال ۱۹۲۴ توسط آهنگری به نام ویلیام پترسن اختراع و با نام Vise-Grips نامگذاری شد. بستن، نگه داشتن،  کشیدن میخ و منگنه ها، برش سیم و حتی تخریب از جمله کاربردهای انبر قفلی به شما می آید. انبر قفلی دارای دو فک است که با یک کلیک بسته و برای باز کردن آن باید از یک اهرم جداگانه استفاده کنید. امروزه یکی از ابزارهای مهم در خانه، انبر قفلی است که آنرا بعنوان یکی از لوازم حرفه ای در مشاغل مختلف چون جوشکاری و نجاری می دانند.

نحوه کار با انبر قفلی

تقریبا این وسیله به مانند آچار فرانسه اعمل می کند با این تفاوت که دو فک شبیه به انبردست دارد و تنظیم و کار کردن آن کاملا متفاوت است. در واقع برای تنظیم فاصله آوارده ها شما باید از پیچ پشت این ابزار استفاده کنید و در زمان بیهنه شدن پیچ با یک کلیک قادر به بستن فک ها و قفل کردن در جای خود هستید و برای آزاد کردن انبر قفلی نیست باید یک اهرم جداگانه در دست بگیرید و به آن فشار وارد کنید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

با کاربردهای انبر قفلی آشنا شوید

یکی از مهمترین ابزارآلات دستی به نام انبرقفلی است که در این مقاله شما را با برخی از کاربردهای انبرقفلی آشنا می کنیم.

۱-بستن

یکی از موارد استفاده از این ابزار برای بستن است که بیشتر در بین جوشکاران و افرادی که در کارگاههای نجاری مشغول به کار هستند از آن استفاده می شود. البته این را فراموش نکنید که به هیچ وجه مستقیما انبرقفلی را روی چوب نزنید چون به آن صدمه می زند.

۲-نگه داشتن

در صورتی که قصد نگهداری متریال گرم یا اجزای کوچکی دارید که به صورت مستقیم نمی توانید آنرا نگه دارید می توانید از انبرقفلی استفاده کنید.

۳-کشیدن میخ ها، منگنه ها و سایر اتصال دهنده ها

در آوردن یک سری اشیاء محکم شاید با انبر دست سخت باشد به خصوص اینکه نصفی از آن باقی مانده باشد از این رو می توانید از انبرقفلی استفاده کنید.

۴-خارج کردن پیچ و مهره های خورده شده

خورد شدن مهره یا پیچ اگر زیاد باشد و شما نتوانید با هیچ ابزاری آنرا در بیاورید آخرین ابزاری که می تواند به کمک شما بیاید انبرقفلی است.

۵-برش سیم و شکل دادن به آن

با اینکه این وسیله طوری طراحی نشده است که از آن برای برش سیم استفاده شود اما قابلیت خم کردن و شکل دادن به سیم با انبر قفلی نیز وجود دارد.

۶-تخریب سبک و وظایف شکل دهی

در صورتی که در شغل خود نیاز به ابزاری برای خم کردن یا شکستن انواع متریال پلاستیکی، فلزات نازک دارید، انبر قفلی ابزار مناسبی است چرا که با استفاده از آن می توانید انرژی بیشتری برای چرخاندن یا اهرم زدن بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *