قیمت سرویس و تعمیر آبسردکن در بازار چقدر است | آی بک امداد

قیمت سرویس و تعمیر آبسردکن
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با توجه به فرا رسیدن فصل گرم سال و عرق کردن بدن و تشنگی زیاد نوشیدن آب خنک و گوارا خیلی مهم است که در بیمارستان، مطب شخصی، دانشگاهها، ادارات و کارخانه ها با نصب آبسردکن آب تامین می شود. آبسردکن در انواع مختلف آنی، مخزن دار و دو منظوره و برندهای مختلف استیل، گوسونیک، اداری، یخچالی وجود دارد خود از اجزا و قطعات مختلف کمپرسور، مخزن داخلی و بدنه، فیلترهای  تصفیه آب، کندانسور و لوله های آب تشکیل شده است و با بروز مشکلاتی چون نشتی آب، اختلال در تولید آب، کم یا زیاد شدن فشار آب نیاز به تعمیر دارد که بسته به نوع مشکل و قطعه خراب شده قیمت سرویس و تعمیر آبسردکن در بازار متفاوت است.

سرویس و تعمیر آبسردکن را به متخصصش بسپار

یکی از لوازم برقی که با توجه به تولید آب سرد و گرم نقش به سزایی دارد آبسردکن است که در انواع ایستاده، مخزن دار و حتی آبسردکن یخچال وجود دارد. اگر به هر دلیلی آبسردکن خراب شود و با مشکلاتی چون نشتی آب، سرد نکردن آب، کم یا زیاد شدن فشار آب و عدم تولید آب در این دستگاه مواجه شوید باید تعمیر آنرا به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید. برای سرویس و تعمیر آبسردکن در تهران در انواع مختلف استیل، گوسونیک، صنعتی، یخچالی کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡 حتما بخوانید: آموزش و نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

قیمت تعمیر آبسردکن

هزینه تعمیر آبسردکن به مانند هر وسیله برقی از جمله یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و.. بسته به نوع مشکل و قطعه خراب شده و برند دستگاه و سختی کار متفاوت است اما اجرت تعمیرکار بین ۷۰ هزار الی ۱۵۰ هزار تومان می باشد که با توجه به قیمت قطعه، نوع دستگاه متفاوت است.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انواع آبسردکن‌ها

آبسردکن دستگاهی است که از اجزاء مختلف از جمله کمپرسور، لوله های آب، مخزن، فیلترهای تصفیه آب تشکیل شده است و در انواع مختلف بدون مخزن، مخزن دار یا دو منظوره وجود دارد که باعث تولید آب سرد می شود که به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

 1. آبسردکن‌های آنی (بدون مخزن)

در این مدل از آبسردکن هیچ گونه مخزنی وجود ندارد و خنک کنده آن شامل سیکل یخچال و پمپ حرارتی دستگاه است.

 1. آبسردکن‌های مخزن دار (مجهز به شناور)

این مدل نیز به آب لوله کشی متص و دارای مخزنی است که با شیری که دارد مخزن را پر از آب می کند.

 1. آبسردکن‌های دو منظوره

آبسردکنی که هم آب سرد و گرم تولید می کند را دومنظور می نامند که در مدل های مختلف ایستاده آب شهری، رومیزی معمولی دیجیتالی، ایستاده معمولی و دیجیتالی، یخچال دار معمولی دیجیتالی موجود است.

آبسردکن دانشگاه

تعمیر آبسردکن استیل

اگر نگاهی به محیط های اداری و دولتی بیندازید متوجه آبسردکنی می شوید که بدنه استیل دارد و علاوه بر ظرفیت بیشتر آن دوام بیشتری دارد و کمتر خراب می شود که البته در صورت نشتی آب، خرابی شیرهای آن کافیه با شماره تعمیرکار آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر آبسردکن استیل در محل و منزل شما حاضر شوند.

اجزای آب سرد کن

هر دستگاه آبسردکن از اجزا و قطعات مختلف شامل کمپرسور، لوله های آب از جنس پلیمر، کندانسور، فیلترهای تصفیه آب و مخزن داخلی و بدنه تشکیل شده است که در صورت خرابی هر قطعه باید برای تعمیر آبسردکن با تعمیرکار تماس بگیرید.

آبسردکن ایستاده

انواع مشکلات و ایرادات رایج در آبسردکن

دستگاه آبسردکن نیز به مانند هر وسیله برقی ممکن است خراب شود اما در بین مشکلات آن نشتی آبسردکن، کم و زیاد بودن فشار آب، مسدود بودن فیلترهای تصفیه آب، اختلال در تولید آب سرد مهمتر و شایع تر است که به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

دلایل نشتی آبسردکن

 • پیچ های دستگاه شل است و درز بین لوله ها باز شده است.
 • فشار آب زیاد است.
 • اتصالات مسیر اصلی آب و آبسردکن محکم نیست و باید سفت شود.
 • زیاد شدن فشار آب به خاطر گرفتگی در قسمت لوله ها که با ریختن آب و سرکه به راحتی مشکل رفع می شود.

دلایل کم بودن و یا زیاد بودن فشار آب آبسردکن

 • عدم تنظیم درجه حرارت آب
 • وجود رسوب در قسمت مجاری عبور آب که باعث تنگی مجاری و کاهش فشار آب می شود.

دلایل مسدود شدن فیلترهای تصفیه آب

در صورتی که رسوب داخل فیلتر و الیاف ته نشین شود با مشکل گرفتگی فیلترهای تصفیه آب مواجه می شوید که با تعویض فیلترها هر شش الی ۱۲ ماه مشکل رفع خواهد شد و اگر مشکل پا برجا بود به خاطر خرابی شیرها و اجزاء دیگر است.

دلایل اختلال در تولید آب سرد

 • اتصالی و قطعی در سیم برق وجود دارد.
 • فیوز آبسردکن نیم سوز یا به صورت کامل سوخته است.

خوش طعم نبودن آب

چنانچه با نوشیدن آب از آبسردکن متوجه تغییر طعم آب شدید برای رفع مشکل باید هر چند وقت یکبار و منظم نسبت به سرویس آبسردکن اقدام کنید و با شستن مخزن توسط آب داغ لوله کشی مشکل رفع خواهد شد. در واقع تغییر طعم آب به دلیل رسوبات داخل مخزن است که باید نسبت به تمیز شدن مخزن اقدام کنید.

۸ نکته جهت مراقبت از آبسردکن

 • قبل از جدا کردن مخزن باید آبسردکن را خاموش و آنرا از برق بکشید.
 • فراموش نکنید که دستگاه در جایی با تهویه مناسب باشد.
 • از قرار دادن آبسردکن در معرض آفتاب یا مکان خیلی سرد اجتناب کنید.
 • هر شش هفته یکبار باید مخزن دستگاه را تمیز کنید.
 • تعویض فیلتر تصفیه آب دستگاه هر از گاهی باید توسط سرویسکار تعویض شود.
 • قرار دادن آبسردکن در فاصله کوتاه از سیم متصل به بریز
 • تمیز کردن لوله ها ی کندانسور آبسردکن فراموش نشود چون محل تجمع گرد و غبار می شود.
 • برای تمیز کردن و ضدعفونی آبسردکن به مقدار یک قاشق چای خوری محلول سفید کننده داخل مخزن دستگاه بریزید و ۵ دقیقه بعد آنرا خالی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *