دلایل خراب شدن فن دستگاه جوش و نحوه تعمیر آن

دلایل خراب شدن فن دستگاه جوش و نحوه تعمیر آن
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

ایجاد حرارت و گرمای لازم در فرآیند جوشکاری با استفاده از دستگاه جوش ایجاد می شود که در انواع مختلف و از نوع اینورتری در بازار موجود است. در واقع دستگاه جوشکاری را به عنوان مهمترین و ضروری ترین وسایل و تجهیزات جوشکاری می دانند که خرابی و سوختن آن می تواند باعث متوقف شدن فرآیند جوشکاری شود. در صورت خرابی دستگاه جوشکاری امکان تعمیر آن وجود دارد اما خیلی مهم است که سریعا این کار انجام شود تا مانع از وارد آمدن خسارات اقتصادی و سوختن دستگاه جوش شود که در این بین یکی از آنها مربوط به خراب شدن فن دستگاه جوش است که با خرید فن و تعویض آن به نوعی تعمیر این قطعه امکان پذیر است.

فن دستگاه جوشکاری و نقش مهم آن

دستگاه جوش متشکل از یک سری قطعات است که در این بین فن وسیله ای است که باعث خنک نگه داشتن آن می شود و حتی بیشتر کارشناسان و تعمیرکاران آنرا بعنوان قلب تپنده دستگاه جوش می دانند که با خرابی آن عملا دستگاه جوش از کار می افتد.

در صورت خاموش شدن دستگاه جوش اگر مشکل و ایراد از فن باشد باید صبر کنید و این قطعه را تعویض کنید در غیر این صورت روشن کردن دستگاه جوشکاری در این شرایط منجر به سوختگی شدید قطعات و افزایش هزینه تعمیر می شود.

تعمیر فن دستگاه جوش

دلایل زیادی برای خرابی دستگاه جوش وجود دارد که در برخی از آنها تعمیرکار یک قطعه را تعمیر یا تعویض می کنند. در واقع فن دستگاه جوش جزو قطعاتی است که خرابی آن به این معناست که باید آنرا عوض کنید و راهی برای تعمیر آن وجود ندارد. به دلیل پرس شدن پره های روی فن اگر بشکند یا جدا شود قابلیت خرید پر یا تعمیر آنها وجود ندارد و تنها راه حل این است که یک فن دستگاه جوش بخرید.

تعمیر فن دستگاه جوش به معنای ترمیم پره های جدا شده و شکسته شده نیست بلکه به معنای عوض کردن فن دستگاه جوش است.

دلایل خراب شدن فن دستگاه جوش و نحوه تعمیر آن

وارد آمدن ضربه به پره های فن یا شکستگی آنها و حتی گیر کردن نخ بین بپره ها و سیم پیچ داخل فن جزو دلایل اصلی خرابی این قطعه از دستگاه جوشکاری است و بغیر از این موارد عوامل دیگری چون جرم یا خاک گرفتن داخل فن می تواند منجر به خرابی فن دستگاه جوشکاری یا خرابی آنها شود.

به منظور تعمیر فن دستگاه جوشکاری باید آنرا ییش کارشناس و متخصص کارآمد ببرید تا فن جدید را روی دستگاه جوش بیندازد.

انواع فن دستگاه جوش از نظر ابعاد

این قطعه روی دستگاههای جوش در ابعاد مختلفی وجود دارد که آنرا به اندازه های ۹ سانتی متر و ۱۲ سانتی متری می شناسند و برای خرید فن کافیست یک ضلع فن قدیمی را اندازه بگیرید.

انواع فن دستگاه جوش از نظر ولتاژ

بغیر از ابعاد یک فاکتور دیگر در انتخاب و خرید فن دستگاه جوش مربوط به ولتاژ آن می شود که در دو نوع ۲۲۰  و ۲۴ ولت وجود دارد و حتی برخی از دستگاه های جوش ولت ۱۲ ولت دارند که البته تعداد آنها خیلی کم است . دقت داشته باشید که ولتاژ فن باید با منبع تغذیه دستگاه جوش هم خوانی داشته باشد در غیر این صورت سریعا می سوزد و باید مجددا نسبت به تعمیر فن دستگاه جوش اقدام کنید.

خرید بهترین و پر فروش ترین دستگاههای جوشکاری در اورین الکتریک

اگر به دنبال خرید دستگاه جوش اینورتری با کیفیت بالا هستید به منظور خریدی مطمئن و در عین حال قیمت پایین تر از بازار به صورت مستقیم از کارخانه اورین الکتریک یا نمایندگی های این برند انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *