کابل جوشکاری نسوز

📖 زمان مطالعه : ۲ دقیقه ⏲️

در حین جوشکاری باید گرمای لازم به فلزات داده شود تا پس از ذوب شدن به هم جوش بخورند البته در نوع جوشکاری آرگون تنها گرما از نوک الکترود روی درز اتصال وارد می شود و نیازی به مصرف الکترود و سیم جوش نیست. در عین حال این گرمای لازم برای جوشکاری توسط جریان برق و الکتریسیته و توسط دستگاه جوش تامین می گردد. روی دستگاه جوش یک سر به انبر اتصال وصل می شود و یک سر دیگر به انبر جوشکاری که داخل آن الکترود قرار دارد از این رو خیلی مهم است که کابل جوشکاری با کیفیت و کاملا مقاوم و از جنس خوب باشد تا علاوه بر ایمن قرار گرفتن جوشکار در برابر برق گرفتگی مانع از افت ولتاژ نشود از این رو بهترین کابل جوشکاری از نوع کابل جوشکاری نسوز است که قابلیت های زیادی دارد و تنها عیب آن قیمت بالای آن نسبت به سایرین است.

آشنایی با کابل جوشکاری نسوز

یک جوشکار حرفه ای باید بهترین نوع کابل جوشکاری انتخاب کند و حتما با توجه به نوع کار خود و پروژه کاری سایز و طول کابل را در هنگام خرید در نظر بگیرید چرا که در صورت کوتاه بودن کابل اگر تکه کابل به آن وصل کنید علاوه بر افت ولتاژ بر خطراتی چون برق گرفتگی به همراه خواهد داشت. البته تکه بودن کابل جوشکاری خود علتی بر داغ شدن کابل جوشکاری و انبر جوش است که همین مورد باعث آسیب به دست جوشکار می شود. در این بین بهترین نوع کابل جوشکاری در بازار از نوع نسوز است که روکش آن نسوز است و لایه مس داخل کابل کاملا با کیفیت است که باعث می شود علاوه بر نازک بودن کابل به راحتی آنرا سر کار حمل کنید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

معایب کابل های جوشکاری نسوز

این کابل جوشکاری هیچ گونه عیبی ندارد و تنها به خاطر افزایش قیمت بالای آن نسبت به کابل های پی وی سی آنرا عیب کابل جوشکاری نسوز می دانند.

مزایای کابل های جوشکاری نسوز

  1. بخاطر کیفیت بالای روکش کابل و همچنین لایه داخلی آن طول عمر بالایی دارد و تا زمانی که کابل جوشکاری به سرقت نرفته است شما می توانید از آن استفاده کنید و نیازی به تعویض کابل جوشکاری نسوز نیست.
  2. یک کابل کم حجم و با قدرت دهی بالا و عمر طولانی
  3. نازک بودن کابل جوشکاری و مقاومت بالای آن
  4. به خاطر خاصیت نسوز بودن کابل در صورت تماس با سطح جوشکاری یا الکترود سرخ شده و حتی وسایل تیز و داغ این کابل نه پاره و نه آسیبی خواهد دید.

انواع کابل جوشکاری نسوز از دیدگاه سایز

این نوع کابل جوشکاری در بازار با انواع سایز ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ موجود است.

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *