روش هایی برای از بین بردن رسوبات کولر آبی | تعمیرات آی بک امداد

از بین بردن رسوبات کولر آبی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

همانطور که نشستن جلوی باد کولر لذت بخش است و شما را از دست گرمای طاقت فرسا نجات می دهد اما خیلی مهم است که به موقع نسبت به سرویس کولر آبی و در صورت خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات از جمله سر و صدای زیاد، خنک نکردن، کاهش پرتاب کولر، پارگی تسمه نسبت به تعمیر کولر آبی اقدام کنید. البته در این بین نباید فراموش کرد که تمیز کردن کولر آبی می تواند باعث جلوگیری از خرابی قطعات آن شود که یکی از دلایل آن سختی آب و تشکیل رسوب و جرم است که باعق خرابی یاتاق ها، گرفتگی شلنگ ها، خرابی موتور و از کار افتادن پمپ آب می شود بنابراین باید کولر آبی تمیز شود که برای از بین بردن رسوبات کولر آبی می توانید از جوهر نمک، سرکه، سختی گیر آب یا رسوب گیر استفاده کنید که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

علت تشکیل رسوب و جرم داخل کولر آبی چیست؟

باد خنکی که توسط کولر آبی تولید می شود با برق و آب انجام می شود که که با پمپاژ آب و ریختن روی پوشال های کولر و در ادامه روشن شدن پروانه و زدن به پوشال های خیس باد خنک ایجاد می شود که با قطعی برق یا نبود آب این کار انجام نمی شود و حتی کم آب بودن باعث کار نکردن پمپ و حتی در ادامه سوختن موتور کولر می شود اما آنچه مشخص است که سختی آب باعث تشکیل جرم و رسوبات می شود که اگر به موقع کولر آبی تمیز نشود نه تنها احتمال خرابی قطعات آن از جمله یاتاق ها، موتور، پمپ و شناور دارد بلکه باعث ایجاد بوی بد کولر آبی می شود.

💡حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر کولر آبی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

آموزش و نحوه از بین بردن رسوبات کولر آبی

همانطور که گفتیم رسوب و جرم کولر به خاطر سختی آب ایجاد می شود و اگر به موقع کفی کولر تمیز نشود نه تنها باعث تولید بوی بد می شود بلکه باعث خرابی قطعات داخلی آن می شود که برای این کار و از بین بردن رسوبات کولر آبی کافیست موارد زیر انجام دهید.

  • از پد سلولزی در کولر
  • نصب سختی گیر آب خانگی روی کولر
  • تمیز کردن با جوهر نمک یا مواد سفید کننده
  • استفاده از محلول سرکه
  • بکار گیری از از رسوب گیر کولر

خرید کولر آبی سلولزی

یکی از موادی که باعث می شود رسوبات داخل کولر تشکیل شود به خاطر پوشال های آن است که با استفاده و خرید کولر سلولزی از شر این موارد خلاص می شوید استفاده از پد سلولزی است که البته این نیز باعث تولید بوی بد کولر سلولزی در طولانی مدت می شود.

وجود پدهای سلولزی در کولر نه تنها باعث افزایش سرما و تولید باد خنک می شود بلکه مانع از تشکیل رسوب می شود اما در این بین رطوبت کامل پدها محلی برای رشد باکتری ها و آب داخل محفظه محلی برای رشد جلبک و کپک و پخش شدن بوی بد کولر سلولزی می شود.

استفاده از آب سختی‌گیر آب خانگی

یکی از مشکلات کولر آبی تشکیل رسوبات آن است که به خاطر سختی آب می باشد که با خرید سختی گیرهای مغناطیسی و نصب آن روی کولر به راحتی این مشکل رفع خواهد شد و دیگر شوره روی کولر آبی تشکیل نمی شود.

استفاده از جوهر نمک یا مواد سفید کننده

با خرید جوهر نمک یا ماده شوینده که موادی خطرناک و اسیدی هستند شما می توانید تمام رسوبات داخل کولر از بین ببرید که البته باید از دستکش استفاده کنید و بعد از باز کردن دریچه تخلیه و خالی کردن تمام آب داخل کفی سینی جوهر نمک یا مواد شوینده بریزید و آنرا تمیز کنید.

استفاده از محلول سرکه برای از بین بردن رسوبات کولر

سرکه خاصیت رسوب زدایی دارد و شما با خرید آن و تشکیل محلول آب و سرکه می توانید برای تمیز کردن کولر و از بین بردن رسوبات اقدام کنید که این کار باید در زمان سرویس کولر آبی انجام شود.

💡حتما بخوانید: علت بوی سوختگی کولر آبی

استفاده از جرم‌گیر کولر آبی

جرم گیر وسیله ای برای تمیز کردن کولر است که به دلیل خاصیت خنثتی آن نسبت به جوهر نمک ماده ای مفید است.

بهترین راه از بین بردن شوره کولر

شوره کولر به خاطر سختی آب روی پوشال ها و بدنه کولر ایجاد می شود که شما با خرید شوره گیر و استفاده آن می توانید از تشکیل رسوب داخل کولر آبی جلوگیری کنید.

بهترین راه از بین بردن شوره کولر

نحوه پیشگیری از رسوب کولر آبی

همانطور که می دانید بهترین روش برای کاهش هزینه تعمیر کولر و دیگر وسایل انجام یک سری نکات و روش ها می باشد که در مورد کولر آبی نیز موارد زیر باعث جلوگیری از تشکیل رسوب می شود که دیگر از شر خرابی قطعات آن خلاص خواهد شد.

با نصب سایبان روی کولر آبی می توانید مانع از گرم شدن کولر و پریدن فیوز کولر شوید و در عین حال یکی از روش های جلوگیری از تشکیل رسوب و نفوذ گرد و غبار به داخل کولر می باشد که البته این مورد نسبی است و شما هر سال با سرویس کولر آبی باید نسبت به تمیز کردن کولر اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *