آموزش و نحوه تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی | آی بک امداد

تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی از قطعات زیادی از جمله دیگ، سه نظام، موتور، تایمر، صفحه نمایش و… تشکیل شده است که با خرابی هر کدام از قطعات انواع مشکلات و ایرادات از جمله نچرخیدن دیگ لباسشویی، جلو نرفتن تایمر، روشن نشدن، خاموش شدن لباسشویی حین کار و… رخ می دهد و البته در این بین کیفیت ضعیف قطعات لباسشویی می تواند منجر به این خرابی ها شود که یکی از آنها پدال دیگ ماشین لباسشویی است که در صورت شکستن آن باید سریعا نسبت به تعویض پدال دگی ماشین لباسشویی اقدام کنید که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

آموزش تعویض پدال دیگ لباسشویی

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی به دلیل خرابی قطعه پدال دیگ رخ می دهد که شکستن پدال به دلایل مختلف چون شستن نبایدها در لباسشویی و کیفیت بد قطعه و به پایان رسیدن عمر این قطعه رخ می دهد که باید سریعا نسبت به تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی اقدام کنید که در این مقاله به سه روشن آسان، نیمه آسان و سخت آنرا خواهیم نوشت و البته اگر سر در نمیاورید و نیاز به تعمیرکار دارید برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

حتما بخوانید: علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی و تشخیص آن

دلایل خرابی و آسیب دیدن پدال دیگ ماشین لباسشویی

شاید سوالی که برای شما پیش آمده  باشد این است که چه مواردی باعث خرابی پدال دیگ لباسشویی می شود که شستن چیزهایی که نباید در دیگ بیندازید و کیفیت بد پدال از جمله این موارد است که باید سریعا نسبت به رفع و تعمیر آن اقدام کنید.

حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

رعایت نکات ایمنی در جهت حفظ و نگهداری پدال دیگ ماشین لباسشویی

حال که تا به اینجا فهمیدید که یکی سری موارد هست باعث می شود که زودتر از همیشه پدال دیگ لباسشویی خراب و شکسته شود بد نیست با رعایت یک سری نکات مانع از بروز این مشکل شوید که شامل موارد زیر هستند.

 • به هیچ وجه بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی داخل دیگ لباس و … نریزید.
 • از گذاشتن لوازم و وسایلی زیادی چون کفش داخل دیگ خودداری کنید.
 • به هیچ وجه اجسام سنگین وزن را داخل دیگ لباسشویی نندازید.
 • قبل از اینکه اقدام به تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی کنید ابتدا باید عیب یابی این قطعه انجام شود چون احتمال شل شدن پدال و نگهدارنده وجود دارد.

حتما بخوانید: ارور ماشین لباسشویی مجیک و رفع آن

دسترسی به پیچ های نگهدارنده در جهت تعویض پدال دیگ لباسشویی

اگر مطمئن شدید که خرابی ماشین لباسشویی به دلیل ایراد در قطعه پدال دیگ است و باید آنرا عوض کنید برای تعویض آن ابتدا باید پیچ های نگهدارنده دسترسی داشته باشید که برای اینکار کافیه به موارد زیر توجه کنید.

 • کشیدن سیم و دو شاخه ماشین
 • تخلیه کردئن شیلنگ از قسمت پایین مخزن به پمپ لباسشویی
 • در ادامه باید لباسشویی کمی به عقب خم کنید و مطمئن شوید که دستگاه روی سطح محکم است.
 • اگر درپوش و صفحه محافظتی لباسشویی شما دارد با احتیاط آنرا بیرون بیاورید.
 • در ادامه کار برای اینکه پیچ نگهدارنده را در بیاورید کافیه از پیچ گوشتی ستاره ای استفاده کنید.

نحوه تعویض پدال دیگ لباسشویی با قابلیت تعویض پدال آسان

بعد از اینکه فهمیدید که چگونه می توانید پدال شکسته قدیمی را در بیاورید باید نسبت به تعویض کردن و گذاشتن پدال جدید در جای خود اقدام کنید که به شرح زیر است.

 • در این روش ابتدا باید چند گیره مخصوص را باز کنید تا به پدال دیگ برسید.
 • نوبت باز کردن پیچ های ن گهدارنده با پیچ گوشتی دو سو یا تخته است.
 • با بیرون آوردن پدال قدیمی می توانید پدال جدید را در جای خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی یک کار تخصصی است و باید توسط تکنسین یا تعمیرکار حرفه این انجام شود و اگر هیچ سر رشته این ندارید حتما با تعمیرکار تماس بگیرید.

روش تعویض پدال دیگ لباسشویی با قابلیت تعویض پدال نیمه آسان

برخی اوقات ممکن است تعویض پدال دیگ کار سختی باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • اگر پدال با پیچ یا کلید های قفل کننده وصل شده باشد باید در شروع کار ابتدا کلید به سمت پایین فشار داده شود و بعد آنرا بیرون بیاورید.
 • توجه داشته باشید که برای بیرون آوردن پدال دیگ باید از آچار مخصوص استفاده کنید.
 • در آخر و زمان گذاشتن پدال دیگ جدید فراموش نکنید که کلید را دقیقا در جای خود بگذارید وگرنه به درستی کار نمی کند.

نحوه تعویض پدال دیگ لباسشویی با قابلیت تعویض پدال سخت

اگر پدال دیگ کار سختی باشد و با دو پیچ نگهدارنده محافظت شده باشد که باید مراحل زیر انجام دهید و اگر تخصص لازم ندارید با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

 • به راحتی می توانید پیچ جلوی دیگ را پیدا
 • با استفاده از پیچ گوشتی ستاره ای نسبت به باز کردن پیچ پشتی اقدام کنید.
 • اگر می خواهید به راحتی به پیچ پشتی برسید کافیه شلنگ هواگیری لباسشویی بیرون آورید که این شلنگ دقیقا قسمت بالای مخزن بیرونی قرار دارد.

نتیجه گیری از تعویض پدال دیگ لباسشویی

احتمال بروز انواع مشکلات در ماشین لباسشویی وجود دارد که یکی از دلایل آن خرابی قطعات است که در این بین یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی پدال دیگ است که در صورت شل شدن باید انرا محکم کنید و اگر شکسته است باید سریعا آنرا عوض کنید که در این مقاله آموزش و نحوه تعویض پدال ماشین لباسشویی را گفتیم که اگر سر در نمیاورید باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برای اینکار کافیه شماره ای بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *