آموزش و نحوه تعویض لامپ فر در سریعترین زمان ممکن | آی بک امداد

تعویض لامپ فر
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

در زمان بروز هر گونه مشکلات در اجاق گاز از جمله زرد سوختن شعله، روشن نشدن، داغ کردن ولوم های اجاق، روشن نماندن شعله اجاق و… باید سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید اما یکی از مشکلاتی که در زمان استفاده از فر ممکن است برای شما رخ دهد سوختن لامپ فر است که باید سریعا آنرا عوض کنید که برای تعویض لامپ فر می توانید خودتان دست به کار شوید که با خواندن این مقاله می توانید این کار انجام دهید و البته در صورت نیاز برای تعمیر اجاق گاز در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر را انجام دهد.

آموزش و نحوه تعویض لامپ فر

با وجود لامپ کوچکی که داخل فر وجود دارد نه تنها به راحتی مراحل پخت و پز غذا را خواهید دید بلکه در زمان تمیز کردن داخل فر دچار مشکل نخواهید شد اما اگر به هر دلیل لامپ فر شما بسوزد باید آنرا عوض کنید که برای تعویض لامپ ممکن است به تعمیرکار تماس بگیرید اما اگر یکم حوصله به خرج دهید و این مقاله را تا انتها بخوانید متوجه خواهید شد که تعویض لامپ فر کار سختی نیست.

حتما بخوانید: آموزش تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

مراحل‌ تعویض لامپ فر

اگر قصد عوض کردن لامپ فر را دارید برای اینکار کافیه موارد زیر را انجام دهید.

  • قطع برق اجاق
  • پیدا کردن جای لامپ فر
  • در آوردن حباب روی لامپ فر
  • تعویض لامپ فر
  • گذاشتن حباب روی لامپ فر در جای خود

۱. قطع کردن برق اجاق‌گاز

اولین کاری که برای تعویض لامپ فر باید انجام دهید ایجاد ایمنی است که با قطع کردن برق اجاق می توانید این  کار را انجام دهید و بعد از آن نسبت به بیرون آوردن لامپ فر اقدام کنید.

۲. خالی کردن داخل فر و پیدا کردن لامپ

برای اینکه راحت لامپ فر را پیدا و عوض کنید باید ابتدا سینی داخل فر را بیرون بیاورید تا به راحتی حباب هالوژنی که روی لامپ قرار دارد را مشاهده کنید و برای پیدا کردن لامپ می توانید از نوع چراغ قوه گوشی استفاده کنید و البته معمولا این لامپ فر در گوشه ی عقب فر می باشد که به راحتی می توانید آنرا پیدا کنید.

حتما بخوانید: علت جرقه نزدن فندک اجاق گاز

۳. باز کردن حباب

حالا که لامپ فر را پیدا کردید باید ابتدا حبابی که روی آن قرار دارد را بیرون بیاورید که باید در نظر داشته باشید که حباب با گیره های فلری یا حلقه های فلزی محکم شده که باید در شروع کار نسبت به جدا کردن این گیره ها و حلقه های فلزی اقدام کنید که با چرخاندن آنها در خلاف جهت عقربه های ساعت به راحتی این کار انجام می شد و پس از بیرون آوردن حباب به راحتی می توانید لامپ فر سوخته و قدیمی را باز و در ادامه لامپ جدید را در جای خود قرار دهید.

دقت داشته باشید برخی اوقات چربی دور حباب را می گیرد و همین باعث می شود حباب لامپ فر گیر کند که با تمیز کردن چربی های روی حباب و چرخاندن گیرها و حلقه های فلزی به راحتی باز می شود.

حتما بخوانید: تعمیر اجاق گاز سینجر در تهران

۴. عوض کردن لامپ فر

خوب حال که توانستید حباب روی لامپ را بیرون بیاورید در شروع لامپ را بین انگشتان خود نگه دارید و شروع به چرخاندن آن در خلاف عقربه های ساعت کنید تا این کار انجام شود و به منظور عوض کردن لامپ باید دقت داشته باشید که چربی روی دست شما وجود نداشته باشد که این مورد باعث آسیب جدی به لامپ یا کوتاه شدن عمر آن می شود.

زمانی که لامپ جدید روی فر می بندازید به هیچ وجه خیلی زیاد آنرا محکم نکنید چون همین محکم بستن آن منجر به شکستن اطراف سوکت و حتی محل پیچ خواهد شد.

۵. چک کردن کار خود

حالا که کار تعویض لامپ فر را انجام دادید باید سریعا موارد بالا را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی لامپ فر را جا انداخته اید و در آخر نوبت محکم کردن گیره ها و حلقه های فلزی روی حباب لامپ است که نباید آنرا فراموش کنید.

تعویض لامپ فر را به تعمیرکار آی بک امداد بسپارید

اگر با خواندن این مقاله باز هم قادر به عوض کردن لامپ نیستید و وقت کافی برای اینکار ندارید می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید و با دادن آدرس محل یا منزل خود کار را به ما بسپارید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و این کار را انجام دهد و در صورت بروز هر گونه خرابی و مشکل اجاق گاز نیز این کار انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *