نکات ایمنی هنگام کار با دستگاه برش لیزر

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

وجود طرح و نگارهای زیبا روی انواع درب چوبی، فلزی توسط دستگاه برش لیزری انجام می شود. در واقع با استفاده از این دستگاه برش لیزری می توانید هر طرحی را روی فلزات، چوب و…. حکاکی و برش دهید. در صورت خرید بهترین دستگاه برش لیزری با اینکه پیشرفت کاری شما زیاد است اما باید دقت داشته باشید که قبل از شروع کار با دستگاه حتما دفترچه راهنمای آنرا بخوانید و اطلاعات کافی در مورد دستگاه داشته باشید. در این بین خیلی مهم است که یک سری نکات ایمنی هنگام کار با دستگاه برش لیزر رعایت کنید در غیر اینصورت امکان آسیب به چشمان شما و حتی آتش سوزی دستگاه وجود دارد.

دستگاه برش لیزری

حکاکی و برش انواع فلزات و چوب ها کار سختی است اما امروزه با تکنولوژی لیزری به راحتی می توان این کار را انجام داد چرا که با استفاده از پرتو لیزری برش و حکاکی روی آنها راحت است. خرید دستگاه برش لیزر باعث شده است که به راحتی روی انواع فلزات، چوب و سایر مواد بتوان حکاکی کرد یا آنها را برش داد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

رعایت نکات ایمنی هنگام کار با دستگاه برش لیزر

با تمام پیشرفت هایی که در زمینه برش، حکاکی و حفاری با دستگاه برش لیزری به وجود آمده است اما خیلی مهم است که یک اپراتور پشت دستگاه باشد و اطلاعات دقیق در مورد این دستگاه و نحوه کار با دستگاه برش لیزری داشته باشد در غیر اینصورت امکان آتش سوزی وجود دارد.

استفاده از عینک ایمنی

دستگاه های برش لیزری دارد قدرت بالایی دارند تا بتوانند عملیات برش، حکاکی و حفاری را انجام دهند از این رو ممن است به چشم و پوست شما آسیب برسانند بنابراین خیلی مهم است که هنگام کار با دستگاه برش لیزری حتما عینک ایمنی را برای محافظت روی چشم خود داشته باشید.

نظارت بر دستگاه برش لیزر

حتی اگر بهترین دستگاه برش لیزر را خریده باشید باید یک اپراتور در کنار آن قرار دهید تا بر دستگاه نظارت کامل داشته باشد. فراموش نکنید که یک فرد حرفه ای و آموزش دیده باید باشد و توجیه شده باشد که حتما کنار دستگاه باشد چرا که احتمال خطر آتش سوزی وجود دارد.

داشتن اطلاعات مفید در مورد نحوه کار با دستگاه برش لیزری

یک اپراتور قبل از اینکه در کنار دستگاه باشد و آنرا روشن کند باید آموزش کافی در مورد نحوه کار با دستگاه دیده باشد و حتما دفترچه راهنمای آنرا خوانده باشد و از عینک ایمنی استفاده کند.

دیگر دستورالعمل های ایمنی

  1. قبل از اینکه از دستگاه برش فلز استفاده کنید حتما کسی را بعنوان اپراتور در کنار دستگاه بذارید که آموزش کامل دیده باشد.
  2. فراموش نکنید که هنگام کار با دستگاه برش لیزر حتما از دستورالعمل های سازنده استفاده کنید.
  3. در صورتی که قصد تمیز کردن و سرویس دهی دستگاههای لیزری دارید حتما سیم برق را از منبع برق جدا کنید.
  4. از خیره شدن به نور روشن و شدیدی که دستگاه در طی فرآیند حکاکی ایجاد می کند خودداری کنید چرا که باعث می شود به صورت جدی به چشم شما آسیب برساند و حتی احتمال کوری دائمی وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *