علت صدا دادن چای ساز و تولید سر و صدای زیاد دستگاه | آی بک امداد

صدا دادن چای ساز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با وجود چای ساز یا کتری برقی سرعت زمان جوشیدن آب داخل آن بیشتر از زمان جوشیدن آب داخل کتری روی اجاق گاز است به خصوص اینکه در محیط اداری باشید و باید به سرعت چای درست کنید همین باعث شده است تقاضای خرید چای ساز و کتری برقی بیشتر شود که در بین آنها بهترین برندها تفال، دلونگی، کنوود، بوش، فلر است که البته در کنار مزایای آن احتمال خرابی قطعات آن وجود رسوب و حتی صدا دادن چای ساز وجود دارد. علت صدا دادن چای ساز می تواند به خاطر خرابی قطعات المنت، برد، دکمه پاور و بی کیفیت بودن آلیاژ بدنه و یا صدای طبیعی جوشیدن آب باشد که نباید نگران باشید و البته برای تعمیر چای ساز در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر چای ساز در منزل با آی بک امداد

چای ساز به مانند هر وسیله برقی ممکن است خراب شود و یا اینکه جرم بگیرید که با سرکه سفید و آب، جوش شیرین، لیموترش، هندوانه قادر به جرم گیری چای ساز و از بین بردن رسوبات آن هستید اما خراب قطعات آن از جمله المنت، دکمه پاور، برد باعث بروز انواع مشکلات از جمله صدا دادن چای ساز که شبیه به تق تق است می شود که برای تعمیر چای ساز باید با تعمیرکار تماس بگیرید که در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت صدا دادن و تولید سر و صدای زیاد چای ساز

چنانچه زمان روشن بودن چای ساز یا کتری برقی متوجه صداهایی چون تق تق شدید برخی اوقات ممکن است به خاطر نو بودن دستگاه باشد و یا اینکه این صدا کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست اما بی کیفیت بودن آلیاژ بدنه، خرابی قطعات داخلی آن از جمله المنت، برد و دکمه پاور مواردی است که باعث تولید سر و صدای زیاد چای ساز می شود که به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر چای ساز باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

 • بی کیفیتی آلیاژ بدنه
 • صدای طبیعی جوشیدن آب
 • خرابی المنت
 • نو بودن دستگاه
 • خرابی برد الکترونیکی
 • اشکال در دکمه پاور

سر و صدای طبیعی جوشیدن آب در چای ساز و کتری برقی

داخل چای ساز و کتری برقی المنت وجود دارد که همین باعث می شود زمان روشن بودن المنت داغ شود و داغی آن باعث جوشیدن آب داخل المنت شود که همین باعث ترکیدن حباب ها و تولید سر و صدای زیاد دستگاه می شود از این رو در این حالت به صورت طبیعی صدا های عجیب به گوش می رسد که جای نگرانی نیست.

خرابی برد از دلایل تولید سر و صدا در چایساز

یکی از قطعات مهم چای ساز به مانند هر وسیله برقی و لوازم خانگی برد الکترونیکی نام دارد که با خرابی برد المنت خاصیت و عملکرد خود را از دست می دهد از این رو با خرابی برد با مشکل قطع شدن فرمان و  عدم تنظیم دمای آب به المنت مواجه می شوید که همین باعث می شود بیش از حد دمای چای ساز زیاد شود و باعث تولید بخار زیاد آب شود که همراه با سر و صدای زیاد همراه است که تنها راه حل رفع مشکل صدا دادن چای ساز در این مورد تعمیر یا تعویض برد دستگاه توسط تعمیرکار است که برای تعمیر چای ساز در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

خرابی المنت چای ساز

همانطور که اشاره شد وجود المنت داخل چای ساز باعث می شود زمان روشن شدن دستگاه برد فرمان تنظیم دمای چای ساز و داغ شدن المنت را بدهد از این رو خرابی هر کدام از قطعات باعث بروز مشکلاتی چون سر و صدای زیاد از دستگاه می شود که در این بین خرابی المنت یکی از موارد است که باعث صدا دادن چای ساز می شود. در واقع المنت قطعه ای است که ممکن است به خاطر ضربه خوردن، کهنگی و موارد دیگر آسیب ببیند و سر و صدای زیاد چون قل قل و تق تق ایجاد کند که تنها راه حل رفع آن تعویض المنت چای ساز است که باید توسط تعمیرکار انجام شود.

سر و صدای زیاد چایساز به خاطر نو بودن آن

یکی از مواردی که زمان خرید چای ساز برای شما ممکن است رخ دهد این است که در همان ابتدای کار به خاطر نو بودن دستگاه سر صدای زیاد ایجاد می کند و باعث صدا دادن چای ساز بیش از حالت طبیعی می شود که این سر و صدای جای نگرانی ندارد و به مرور با رسوب گرفتن بدنه چای ساز سر و صدای آن کمتر می شود.

روش هایی برای جلوگیری از سر و صدای زیاد چای ساز

 • از قرار دادن و جوشاندن تخم مرغ یا سیب زمینی در چای ساز خودداری کنید.
 • رسوب زدایی و جرم گیری چای ساز هر چند وقت یکبار باید انجام شود.
 • مواظب بابشید که به چای ساز یا کتری برقی ضربه و آسیب وارد نشود چون باعث خرابی المنت و تولید سر و صدای زیاد می شود.

نتیجه گیری

زمان داشتن مهمان یا سر کار هستید برای اینکه سریعتر آب بجوشد و بتوانید با سرعت بیشتر چای درست کنید از چای ساز استفاده کنید اما در این بین چای ساز نیز ممکن است بعد از مدتی رسوب بگیرد که باید جرم گیری و رسوب زدایی آن انجام دهید و اینکه خراب قطعات آن از جمله برد، المنت، دکمه پاور باعث تولید سر و صدای زیاد و صدا دادن چای ساز می شود که باید نسبت به تعیمر و رفع مشکل اقدام کنید که اگر تهران باشید برای تعمیر چای ساز در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

7 دیدگاه برای “علت صدا دادن چای ساز و تولید سر و صدای زیاد دستگاه | آی بک امداد

 1. ابوالفضل گفته:

  سلام.بنده چایساز رو به تازگی خریدم .این صدایی که میگم مربوط به جوش اومدن آب نیستش از همون ابتدا که روشنش میکنم صدا میده و تا لحظه ی به جوش اومدن ادامه داره وقتی ام به جوش میرسه صداش کمتر میشه یعنی طبیعیه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام،نگران نباشید این صدا صدای المنت دستگاه هست هنگامی که به کار میفته تا آبی که تو دستگاه هست رو گرم کنه و مشکلی در این خصوص نیست.

 2. آرزومند گفته:

  سلام.چای ساز بنده هم بیم هستش و مثل دستگاه شما صدایی بلند و آزار دهنده داره .جنس بدنه پیرکس هست یا استیل؟

 3. نجمه گفته:

  سلام وقت بخیر.اگر داخل اتصالات برقی دستگاه چایساز آب رفته باشه برای رفعش باید چیکار کرد.ممنون از راهنماییتون.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام دوست عزیز، بررسی کنید که دستگاه دچار رسوب نشده باشد.و اگر چنین بود رسوب زدایی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *