نحوه عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای یخچال فریزر هیمالیا | آی بک امداد

عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای یخچال فریزر هیمالیا

   

📖 زمان مطالعه : ۹ دقیقه ⏲️

زیبایی، جا دار بودن و همچنین اضافه شدن آبسردکن و یخ ساز تنها بخشی از تفاوت های بین یخچال های قدیمی با جدید برندهای مختلف فریزر، ساید بای ساید و دو قلو بود و یکی از مهمترین آنها وجود نمایشگر روی درب یخچال است. با وجود نمایشگر روی درب یخچال امکان دیدن دمای محیط، فریزر و همچنین کد خطا ها و ارورهایی یخچال وجود دارد که شامل خرابی انواع سنسورها، کمپرسور، هیتر المنت، یخ ساز، سیستم روشنایی و… است. در این مقاله قصد داریم انواع کد خطا و ارورهای یخچال فریزر هیمالیا Himalia مدل های مختل بیتا، کمبی و…. را بنویسم و علاوه بر علت بروز خطا نحوه رفع آنرا بنویسم. در صورتی که با خواندن این مقاله قادر به رفع کد خطاهای این یخچال نیستید برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد سایت تعمیر انواع یخچال های فریزر، ساید بای ساید و دوقلو

با توجه به افزایش قیمت و کاهش توان خرید لوازم خانگی از جمله یخچال که مهمترین آنها می باشد با بروز هر گونه مشکل و ایراد از جمله نشتی گاز، نشتی آب زیر یخچال، سرد و خنک نشدن، برفک زدن، بوی بد یخچال، اتومات نکردن یخچال و…باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید.  به دلیل وزن سنگین و اینکه حمل و نقل آن و بردن پیش تعمیرکار سخت است به جای اینکار در زمان و وقت خود صرفه جویی کنید و کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا کارشناسان زبده و حرفه ای به محل اعزام شوند.

تعمیرات یخچال هیمالیا

آی بک امداد در زمینه تعمیر یخچال های فریزر، ساید بای ساید و دو قلو انواع برندهای ایرانی از جمله امرسان، دونار، هیمالیا، الکترواستیل، برندهای خارجی سامسونگ، دوو، ال جی و.. فعالیت دارد. البته در این بین برای تعمیر یخچال های صنعتی از نوع ایستاده یا صندوقی نیز می توانید با آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عیب یابی کد خطای یخچال فریزر هیمالیا و نحوه رفع آن

روی صفحه نمایشگر درب یخچال انواع دمای محیط، داخل یخچال و فریزر نوشته شده است اما در این بین حتی به شما این امکان را می دهد که در زمان بروز انواع مشکلات فنی از جمله خرابی سنسورهای یخچال، کمپرسور، اواپراتور و… کد خطای آن روی نمایشگر نشان داده شود تا بتوانید با تشخیص دقیق به دنبال رفع کد خطا باشید. بنابراین در ادامه این مقاله به نحوه عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای مختلف یخچال فریزر هیمالیا خواهیم پرداخت.

در صورتی که با خواندن این مقاله قادر به رفع کد خطا و ارورهای این یخچال نبودید کافیه با تعمیرکاران سایت آی بک امداد تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و در صورت لزوم با دادن آدرس در محل حاضر شوند و تعمیر یخچال در همان جا صورت گیرد.

انواع کد خطا و ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰

یکی از مدل های یخچال هیمالیا شامل مدل کمبی ۵۳۰ می باشد که در ادامه علت بروز انواع خطاها و رفع آنها را خواهیم نوشت.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F1

این خطا به خاطر مشکلی است که در قسمت سنسور دمای فریزر کمپرسور ایجاد شده است و باعث روشن شدن آن به مدت ۲۰دقیقه و خاموش شدن به مدت ۲۰ دقیقه خواهد شد. برای رفع این کد خطا کافیه در ابتدا میزان مقدار اهم سنسور دمای فریزر را با وسیله ای به نام اهم متر اندازه بگیرید و در صورت نیاز آنرا عوض کنید و در صورتی که مشکل از سمت سنسور دما نبود باید نسبت به تعویض برد الکترونیکی یخچال اقدام کنید.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F2

علت بروز این کد خطا به خاطر اشکال در بخش سنسور اواپراتور فریزر است که برای رفع آن ابتدا باید از قطع بودن یا خرابی سنسور مطمئن شوید و مقدار اهم آنرا با اهم متر اندازه بگرید و در صورتی خرابی از مدار برد کنترل یخچال باید توسط تکنسین بررسی و تعمیر گردد.

ارور یخچال هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F3

علت بروز این خطا نیز اشکال در سنسور دمای یخچال است که با اندازه گیری مقاومت سنسور با اهم متر یا مولتی متر در صورت خرابی آن باید سنسور عوض شود در غیر اینصورت مشکل از برد الکترونیکی است.

ارور یخچال هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F4

خرابی سنسور اواپراتور یخچال علت اصلی بروز خطای F4 می باشد که  پس از بررسی آن و اندازه گیری مقدار اهم  سنسور در صورت نیاز باید تعویض و اگر مشکل از مدار برد کنترل باشد باید آنرا بررسی کنید.

ارور یخچال هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F5

زمانی این کد خطا نمایش داده می شود که با کمبود سرما در یخچال فریزر هیمالیا مواجه شوید و بعد از بررسی علت سرد نکردن یخچال و بررسی دمپر باید نسبت به بررسی موتور یخچال و میزان شارژ گاز یخچال اقدام شود و در صورت نیاز شارژ شود.

رور یخچال فریزر هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F8

قطع شدن کابل فن یخچال و همچنین نچرخیدن فن علت بروز این خطا است که با بررسی نمایشگر یخچال در صورت ثابت بودن فن در نمایشگر باید بدانید که مشکل از سمت نمایشگر نیست و باید پروانه های فن را بررسی کنید و در صورت بروز مشکل آنرا رفع کنید.

ارور یخچال هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰ کد خطای F9

این کد خطا و ارور به مانند کد خطای F8 می باشد که دلایل مختلفی باعث نمایش این کد خطا خواهد شد.

بررسی انواع کد خطا و ارورهای یخچال هیمالیا مدل آاگ

ارور یخچال هیمالیا مدل آاگ کد خطای F1

خرابی سنسور دمای کمپرسور علت بروز این خطا است که پس از اندازه گیری مقدار اهم سنسور در صورت نیاز توسط تعمیرکار باید سنسور دمای کمپرسور باید عوض شود.

ارور یخچال هیمالیا مدل آاگ کد خطای F2

اشکال در بخش سنسور اواپراتور فریزر علت بروز این کد خطا روی نمایشگر یخچال است که بعد از بررسی از قطع و وصل بودن سنسور و اندازه گیری مقدار اهم آن و همچنین بررسی کردن ترمودیسک و ترموفیوز و خرابی مدار برد کنترل باید توسط تکنسین و تعمیرکار یخچال بررسی و رفع مشکل شود.

ارور یخچال هیمالیا مدل آاگ کد خطای F3

این کد خطا به معنای اشکال در سنسور اواپراتور است که با اندازه گیری مقدار مقاومت سنسور با اهم متر یا مولتی متر و بررسی مدار برد کنترل در صورت خرابی باید توسط کارشناس خبره تعویض گردد.

ارور یخچال هیمالیا مدل آاگ کد خطای F4

به مانند کد خطای F3 نمایش آن به معنای اشکال در سنسور اواپراتور است که باید توسط متخصص خرابی یا قطع بودن سنسور بررسی و بعد از اندازه گیری مقدار اهم سنسور در صورت خرابی مدار برد کنترل نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

ارور یخچال هیمالیا مدل آاگ کد خطای F5

این کد خطا به خاطر کاهش میزان سرمای یخچال فریزر است که پس از بررسی برد الکترونیکی در صورتی که قطعی در قسمت اتصالات برد، خازن ها، رله، فیوز و پایه های سوکت باشد باید رفع گردد. البته احتمال مشکل در قسمت ترمودیسک، ترموفیوز، المنت نیز وجود دارد و همچنین نباید غافل شوید که فن های داخل یخچال را چک کنید. فن های داخل یخچال باعث هدایت سرما می شوند و در صورت خرابی آنها باید سریعا تعویض گردند. بغیر از آن امکان نشتی یا خالی شدن گاز یخچال وجود دارد که باید بررسی شود.

نحوه عیب یابی انواع ارور های یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ و رفع کد خطا ها

ارور یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ کد خطای E1

در صورت بروز مشکل در سنسور داخل کابین یخچال این کد خطا نشان داده می شود که رفع عیب آن به صورت زیر است.

 • اندازه گیری مقدار اهم سنسور و در صورت خرابی آنرا تعویض کنید.
 • بغیر از سنسور احتمال خرابی در قسمت مدار برد کنترل یخچال وجود دارد که باید بررسی شود.

ارور یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ کد خطای E2

این کد خطا بخاطر اشکال در قسمت سنسور داخلی کابین فریز رخ می دهد که رفع کد به صورت زیر است.

 • اندازه گیری مقدار اهم سنسور و چنانچه سنسور خراب است باید تعویض گردد.
 • بررسی دو قطعه ترمودیسک وهمچنین ترموفیوز
 • احتمال خرابی مدار برد کنترل وجود دارد که باید بررسی شود.

ارور یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ کد خطای E3

به معنای خرابی و اشکال در سنسور اواپراتور یخچال است و رفع کد به صورت زیر است.

 • بررسی مقدار مقاومت سنسور با اهم متر
 • چنانچه با اندازه گیری مقاومت سنسور نیاز به تعویض باشد باید این کار انجام شود.
 • باید مدار برد الکترونیک یخچال را چک کنید چون احتمال خرابی آن نیز وجود دارد.
 • بررسی المنت یخچال توسط کارشناس
 • بررسی ترموفیوز یخچال و در صورت خرابی باید تعویض گردد.

ارور یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ کد خطای E8

علت این کد خطا به خاطر اشکالی است که در سنسور محیطی یخچال وجود دارد که باید نسبت به بررسی دلایل خرابی سنسور اقدام کنید و در صورت نیاز آنرا عوض کنید.

ارور یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ کد خطای EO

این کد خطا بیانگر اشکال در قسمت سسیستم یخساز است که برای رفع کد باید اقدامات زیر انجام شود.

 • بررسی سیم کشی های مرتبط با سیستم یخساز
 • در صورت اشکال در سنسور یخسار باید عوض گردد.
 • امکان خرابی در مدار برد الکترونیک وجود دارد.

ارور یخچال هیمالیا مدل ۶۶۶ کد خطای EE

این کد خطا به معنای اشکال در قسمت سنسور دمای یخچا لاست که رفع کد خطا به صورت زیر است.

 • بررسی خرابی سنسور
 • در صورت اشکال در قسمت اتصالات سنسور باید بررسی و در صورت خرابی باید عوض گردد.
 • بررسی مدار برد الکترونیک

نحوه عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای F1

به دلیل خرابی سنسور اواپراتور یخچال این کد خطا نشان داده می شود که بعد از بررسی سنسور و اندازه گیری مقدار اهم در صورت خرابی باید عوض شود. البته باید توسط تعمیرکار به بررسی مدار برد الکترونیک نیز پرداخته شود.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای F2

اشکال در سنسور کابین فریزر علت نمایش این کد خطا و ارور است که پس از اندازه گیری مقدار اهم سنسور چنانچه خراب است باید عوض شود و بغیر از آن ترمودیسک، ترموفیوز و مدار برد کنترل دستگاه را نیز بررسی کنید.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای F3

خرابی سنسور یخچال علتی بر نمایش این کد خطا روی نمایشگر یخچال است که بعد از بررسی خرابی سنسور و اندازه گیری مقدار اهم آن توسط اهم متر در صورت نیاز باید عوض شود.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای F4

خرابی سنسور کابین یخچال علت نمایش این کد خطا است که با اندازه گیری مقدار اهم سنسور و بررسی مدار برد کنترل در صورت نیاز و خرابی هر کدام باید تعویض گردد.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای E1

خرابی فن فریزر علت نمایش کد خطای بالا است که بعد از بررسی فن داخل یخچال و بررسی پره های فن در صورت خرابی یا گرفتگی باید مشکل برطرف شود.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای E2

ارور E2 بیانگر اشکال در فن یخچال ست که بعد از بررسی میزان مقاومت فن در صورت سوختگی باید نسبت به تعویض آن اقدام شود و البته در این بین احتمال خرابی برد الکترونیکی و همچنین خرابی موتور یخچال وجود دارد.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای E3

علت نمایش این ارور خرابی فن کندانسور است که باید رفع گردد.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای E6

نشان دادن این ارور روی نمایشگر به معنای گرمای بیش از حد و یخ زدن دمپر یخچال است که بعد از بررسی آن توسط کارشناس و بررسی میزآن آبگیری یخچال باید رفع گردد.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای H1

خرابی هیتر المنت دلیل بروز این کد روی نمایشگر است که با اندازه گیری مقدار مقاومت در صورت نیاز باید عوض شود. بغیز از آن احتمال خرابی ترمودیسک و مدار برد الکترونیک وجود دارد.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای H2

اشکال در بخش هیتر سینی فریزر علت اصل برای نمایش این کد خطا روی نمایشگر است که بعد از بررسی توسط کارشناس در صورتی که لازم باشد باید عوض گردد و حتی احتمال خرابی مدار برد الکترونیک وجود دارد.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای H3

اشکال در قسمت هیتر اواپراتور علت این کد خطا است که بعد از اندازه گیری مقاومت هیتر اگر لازم باشد باید عوض شود و حتما نسبت به بررسی قطعه ترمودیسک و همچنین تعمیر یا حذف برد اقدام شود.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای C1

اشکال در کمپرسور یخچال علت بروز این کد خطا است.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای C2

دمای نامناسب یخچال باعث بروز این کد خطا روی نمایشگر شده است که عیب یابی آن به صورت زیر است.

 • بررسی برد الکترونیکی و احتمال قطعی در قسمت اتصالات برد، خازن، رله، فیوز و پایه های سوکت وجود دارد.
 • بررسی قطعات ترمودیسک، ترموفیوز و المنت
 • بررسی فن های داخل فریزر
 • بررسی کمپرسور یخچال که احتمال کاهش گاز یخچال وجود دارد.
 • احتمال نشتی گاز وجود دارد که باید بررسی شود.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا کد خطای L2

اشکال در سیستم روشنایی یخچال باعث نمایش این کد خطا روی نمایشگر می شود که بعد از بررسی لامپ های یخچال در صورت لزوم باید عوض گردد و حتی احتمال قطعی در اتصالات به لامپ ها وجود دارد که باید چک شود.

 

6 دیدگاه برای “نحوه عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای یخچال فریزر هیمالیا | آی بک امداد

 1. فرید رستمی گفته:

  سلام وقت بخیر علت اینکه در صفحه نمایش یخچال فریزر دوقلو مدل هیمالیاعلامت مثلث قرمز میشه و اخصار c2 میده چیه؟

 2. رسول گفته:

  سلام خسته نباشید
  من یخچال فریزرم ساید دیپوینت هستش، قسمت خنک کننده یخچالش خنک نمیکنه و کد ارور یک میده با تعمیرکار تماس گرفتم میگه احتمالا یخچالت گاز نداره چجوری خودم میتونم به گاز بزنم؟

 3. خانمحمدی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من یخچال فریزرم ساید دیپوینت هستش، قسمت خنک کننده یخچالش خنک نمیکنه و کد ارور یک میده با تعمیرکار تماس گرفتم میگه احتمالا یخچالت گاز نداره چجوری خودم میتونم به گاز بزنم؟

 4. محسن گفته:

  سلام
  یخچال دوقلو هیمالیا تازه خریدیم ۱۲ ساعت بعد از نصب خطای c4نشان میده منظور از این خطا چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *