تعمیر مادربرد تلویزون و نشانه های خرابی مین برد | آی بک امداد

تعمیر مادربرد تلویزون
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

داخل تلویزیون قطعات مختلف چون بک لایت، مین برد، پنل، اسپیکر و…وجود دارد که ما بتوانیم تصاویر با کیفیت بالا ببینیم و البته با خرابی هر کدام از این قطعات یک سری مشکلات پیش می آید که شامل سیاه شدن صفحه تصویر تلویزیون، پرش تصویر، قطع شدن صدا و نمایش خطوط افقی و عمودی تلویزیون و … است که برای تعمیر مادربرد تلویزیون و سایر قطعات معیوب تلویزیون در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید که از علائم و نشانه های خرابی مین برد تلویزیون شامل صدا نداشتن، عدم پخش تصویر، ثابت ماندن تصویر صفحه تلویزیون و.. است که باید نسبت به رفع مشکل این قطعه تعمیر یا تعویض گردد.

مادربرد تلویزیون چیست؟

یکی از قطعات مهم تلویزیون مادربرد نام دارد که پردازش اطلاعات و ارسال دستورات به سایر قطعات مختلف تلویزیون با این قطعه انجام می شود و روی مین برد یا همان مادربرد تلویزیون قطعات مختلف چون ورودی صدا، حافظه رم، پردازش کننده تلویزیون یا CPU و تیونر وجود دارد که با خرابی مین برد است که باعث خرابی تلویزیون می شود که برای رفع هر کدام از مشکلات باید نسبت به تعمیر مادربرد تلویزیون اقدام کنید که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

💡حتما بخوانید: علائم سوختن پنل تلویزیون ال ای دی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

قسمت ‌های مختلف مادربرد تلویزیون

همانطور که گفتیم روی مادربرد تلویزیون قطعات مهمی چون پورت های ورودی و خروجی، ورودی LAN برای اتصال مادربرد به اینترنت، خازن، ماژول وای فای و…وجود دارد که با خراب شدن مادربرد تلویزیون یک سری مشکلات و ایرادات به وجود می آید که در ادامه علائم و نشانه های آنرا خواهیم نوشت که در صورت بروز این مشکلات احتمال خرابی مین برد یا مادربرد تلویزیون وجود دارد که تنها با تعمیر این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

علائم و نشانه های خرابی مادربرد تلویزیون

همانطور که گفتیم کار ارسال اطلاعات و دستورات به سایر قطعات تلویزیون با مادربرد انجام می شود و با سوختن یا خرابی این قطعه یک سری مشکلات برای تلویزیون به وجود می آید که شامل موارد زیر است و تنها با تعمیر مادربرد تلویزیون مشکل برطرف خواهد شد از این رو در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

  1. صدا نداشتن تلویزیون

این مشکل از تلویزیون زمانی رخ می دهد که با وجود تصویر داشتن اما صدا ندارد که باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید.

  1. عدم پخش تصویر

در صورتی تلویزیون شما روشن می شود و تصویری پخش نمی گردد باید تعمیرکار قطعه مادربرد را بررسی و عیب یابی کند.

  1. ثابت ماندن یک تصویر روی صفحه تلویزیون

با داشتن تصویر اولیه تلویزیون اگر تصویر ثابت گردد احتمال خرابی قطعه مادربرد وجود دارد که بعد از کشیدن از برق باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی انجام شود.

  1. خاموش نشدن تلویزیون

اگر بعد از نگاه کردن به سریال، فیلم، مستند و… قصد خاموش کردن تلویزیون دارید و این کار انجام نشود ابتدا مطمئن شوید که ریموت کنترل سالم است و در صورت سالم بودن احتمال خرابی قطعه مادربرد تلویزیون وجود دارد.

  1. روشن نشدن تلویزیون

در صورتی که برق به تلویزیون می رسد و مشکلی در دوشاخه، پریز برق، محافظ برق وجود ندارد و کنترل تلویزیون نیز سالم است و تلویزیون شما روشن  نمی شود ممکن است مادربرد تلویزیون خراب شده باشد که باید تعمیر یا تعویض گردد.

💡حتما بخوانید: علائم و نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون سونی

نتیجه گیری

همانطور که اشاره شد یکی از مهمترین قطعات تلویزیون مادربرد وجود دارد که با خرابی این قطعه یک سری مشکلات چون روشن نشدن، خاموش نشدن تلویزیون، ثابت ماندن تصویر، عدم پخش تصویر و حتی قطعی صدا پیش می آید که تنها با تعمیر مادربرد تلویزیون مشکل برطرف خواهد شد که برای اینکار در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *