علت نمایش انواع  کد خطا و ارور ماشین لباسشویی باکنشت و نحوه رفع آنها

انواع ارور ماشین لباسشویی باکنشت
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

شما می توانید با خرید لباسشویی خیال خود را از بابت شستن لباس ها راحت کنید اما نباید فراموش کنید که در این بین بیش از حد ظرفیت لباسشویی داخل آن لباس نریزید و در عین حال به درستی تراز باشد و با بروز هر گونه خرابی و مشکلات از جمله نچرخیدن دیگ لباسشویی، جلو نرفتن تایمر، خاموش شدن حین کار و… سریعا نسبت به رفع و عیب یابی لباسشویی اقدام کنید که در این بین برخی از مشکلات و خرابی ها از جمله عدم ورود آب در لباسشویی، مسدود شدن فیلتر تخلیه و خرابی موتور به صورت کد خطا و ارور نشان داده می شود که در این مقاله به بررسی علت و نحوه رفع انواع ارور ماشین لباسشویی باکنشت خواهیم پرداخت.

بررسی انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی باکنشت

یکی از برندهای ماشین لباسشویی باکنشت نام دارد که به مانند هر برندی احتمال خرابی قطعات اصلی آن و بروز انواع مشکلات چون نشستن لباس ها، آبگیری نکردن یا آبگیری زیاد دستگاه، باقی ماندن کف در لباسشویی، نچرخیدن دیگ و.. وجود دارد اما خیلی از مشکلات از جمله مسدود شدن فیلتر، عدم تخلیه آب، خرابی موتور به صورت کد خطا و ارور روی پنل ماشین لباسشویی باکنشت نشان داده می شود که در این مقاله به بررسی علت و نحوه رفع هر کدام از کدخطاها خواهیم پرداخت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت و رفع ارور F6 لباسشویی باکنشت

در صورت بروز هر گونه خرابی در سرعت سنج موتور، خاموش شدن حین کار، قفل شدن درب این کد خطا و ارور نشان داده می شود که برای رفع آن باید نسبت به عیب یابی هر کدام از مشکلات که گفتیم اقدام کنید که این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

علت و رفع ارور F11 ماشین لباسشویی باکنشت

ارور F11 نشان از خرابی موتور دارد که با از بین رفتن زغال های موتور این کدخطار وری نمایشگر ماشین نشان داده می شود که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید که برای اینکار کافیه نسبت به بررسی موتور اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لبساشویی زیمنس در تهران

علت و رفع  کد ارور F7 لباسشویی باکنشت

گرفتگی در فیلترهای داخل لباسشویی از جمله فیلتر تخلیه و فیلتر ورودی آب منجر به نمایش این کد خطا می شود که باید نسبت به رفع گرفتگی و مسدود شدن فیلتر ها و در صورت نیاز تعویض فیلترهای ماشین لباسشویی اقدام کنید.

علت و رفع ارور و اخطار F13 لباسشویی باکنشت

هر گونه خرابی در سیست توزیع آب، خاموش شدن لباسشویی حین کار و در عین حال قفل شدن درب، عدم تشخیص ورود آب توسط ماشین منجر به نمایش ارور F13 می شود که برای رفع آن باید ابتدا لباسشویی باکنشت خاموش و مجددا روشن و در صورت برطرف نشدن ارور باید نسبت به رفع آن با تعمیرکار تماس بگیرید.

علت و رفع آلارم ارور FH لباسشویی باکنشت

این ارور نشان از عدم ورود آب به داخل لباسشویی و آبگیری نکردن ماشین است که به دلایل مختلف چون کم شدن فشار آب ورودی، بسته شدن شیر وردی آب، گرفتگی فیلترهای ورودی آب و خرابی شلنگ و شیر برقی و برد  رخ می دهد که برای برطرف کردن ارور باید نسبت به بررسی موارد زیر اقدام کنید.

  • مطمئن شوید که آب ساختمان وصل است و فشار آن کم نباشد.
  • نسبت به بررسی شیر ورودی آب به ماشین اقدام کنید.
  • از عدم وجود آلودگی و گرفتگی فیلترهای ورودی آب به لباسشویی مطمئن شوید.
  • بررسی کنید و مطمئن شوید که شلنگ های ورودی آب به لباسشویی هیچ گونه پیچ خوردگی و خم شدگی ندارد.
  • نسبت به بررسی شیر برقی به لباسشویی و سالم بودن آن اقدام کنید.
  • بررسی و عیب یابی برد الکترونیکی لباسشویی و در صورت خرابی تعمیر یا تعویض آن

💡حتما بخوانید: برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

علت هشدار FP لباسشویی باکنشت

با خراب شدن تخلیه آب در لباسشویی این کد خطا و ارور نشان داده می شود که برای برطرف کردن آن باید نسبت به بررسی پمپ تخلیه، برد، سنسور تنظیم سطح آب، عدم وجود خم و پیچ در شلنگ تخلیه آب و عدم قطعی سیم های ارتباطی دستگاه اقدام کنید.

علت و رفع ارور لباسشویی باکنشت کد خطای FA

ارور FA نشان از خرابی در سیستم برق لباسشویی دارد که برای رفع آن باید ابتدا لباسشویی خاموش و سیمکشی های داخل آن و سپس برد دستگاه بررسی و عیب یابی شود.

علت و رفع کد خطای F35 لباسشویی باکنشت

این کد خطا به معنای خرابی عدم انتخاب برنامه شستشو است که به خاطر خرابی ماژول الکتریکی ماشین لباسشویی باکنشت رخ می دهد که برای رفع آن باید ابتدا تمام آب داخل لباسشویی تخلیه و نسبت به ریست کردن ماشین لباسشویی اقدام کنید.

علت اخطار FOD لباسشویی باکنشت

عدم استفاده از مواد شوینده مناسب و یا ریختن زیاد آن داخل مخزن باعث نمایش کد خطا و ارور FOD می شود که برای رفع آن باید ابتدا کل آب تخلیه و مجددا لباسشویی روشن و داخل آن مواد شوینده بریزید و دقت کنید که به اندازه کافیه داخل مخزن مواد شوینده بریزید تا دچار مشکل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *