علت کار نکردن پنکه و نحوه تعمیر آن | تعمیرات آی بک امداد

کار نکردن پنکه
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

با وجود اینکه کولر گازی و کولر آبی سرمای بالایی در فصل گرما تولید می کنند اما به دلیل قیمت ارزان پنکه نه تنها تقاضای خرید آن کم نشده بلکه بیشتر نیز شده است که در انواع مختلف ایستاده، رومیزی و سقفی موجود است که از لحاظ ساختاری فرقی ندارد و تنها اندازه آنها متفاوت است اما به مانند هر وسیله برقی ممکن است خراب شود که یکی از مشکلات آن کار نکردن پنکه است که به دلایل مختلف چون قطعی یا پارگی کابل برق، عدم وجود برق در پریز، خراب شدن دکمه خاموش روشن، گیر کردن جسمی داخل آن این اتفاق رخ می دهد که باید نسبت به رفع و تعمیر پنکه اقدام کنید که اگر تهران هستید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر پنکه را انجام دهد.

بررسی علل کار نکردن پنکه

پنکه یک وسیله برقی و سرمایشی است که به خاطر قیمت ارزان خیلی زیاد مورد استفاده قرار میگیرد و در انواع مختلف سقفی، ایستاده و رومیزی موجود است که البته در صورت خرابی آن و کار نکردن پنکه باعث تولید گرمای زیاد می شود که هر کسی را کلافه می کند بنابراین باید سریعا به عیب یابی پنکه بپردازید و بفهمید که چرا پنکه کار نمی کند که دلایل زیر باعث بروز این مشکل شده است که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر گردد.

  • وصل نبودن دستگاه به برق و یا ایراد در پریز برق و عدم وجود برق در آن که باید توسط برقکار رفع گردد.
  • بروز هر گونه پارگی یا کشیدگی و قطعی در سیم و کابل برق پنکه
  • خراب شدن دکمه های روشن و خاموش دستگاه به خاطر استفاده زیاد از آن
  • گیر کردن هر چیزی چون نخ یا اجسام خیلی ریز که با وجود روشن شدن پنکه مانع از حرکت پره های پنکه شود.
  • تجمع گرد و غبار داخل پنکه که باعث از کار افتاده و اختلال در پنکه شده است.

💡حتما بخوانید: نحوه تعمیر و روغن کاری پنکه پارس خزر

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

بررسی علت روشن نشدن پنکه

خب تا به اینجا که علت کار نکردن پنکه را توضیح دادیم اما بد نیست بدانید که چرا پنکه روشن نمی شود که این می تواند به خاطر سوختن موتور پنکه یا هر گونه ایراد و اشکال در اتصالات برق دستگاه باشد که باید توسط تعمیرکار و متخصص کار بلد رفع گردد.

💡حتما بخوانید: علت پریدن فیوز کولر آبی و تعمیر آن

علت داغ شدن بیش از حد پنکه چیست؟

یکی از مشکلات جدی دیگر در زمان استفاده کردن از پنکه که فرقی نمی کند چه نوعی باشد این است که بیش از حد داغ میکند که این به دلایل زیر رخ می دهد و باید سریعا نسبت به رفع مشکل و تعمیر پنکه اقدام کنید.

  • نیم سوز شدن موتور پنکه
  • سوختن یا آب شدن سیم پیچی های داخلی پنکه که منجر به داغ کردن و حتی تولید بوی بد سوختگی می شود که هر کسی را آزار می دهد.
  • استفاده طولانی مدت از پنکه و دکمه های آن که باعث آب شدن بخشی از دکمه های آن شده است و بوی بد سوختگی را تولید م یکند.
  • خراب شدن خازن های موتور پنکه
  • گشاد شدن بوش های پنکه که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

نتیجه گیری

با وجود اینکه خرید پنکه می تواند یک انتخاب خوب و مقرون صرفه باشد اما دقت داشته باشید که این وسیله برقی ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چون کار نکردن ، داغ کردن و روشن نشدن پنکه مواجه شوید که دلایل مختلفی چون وصل نبودن دستگاه به برق یا عدم وجود برق در پریز، از کار افتادن دکمه های خاموش روشن، پارگی یا قطعی کابل دستگاه از جمله دلایل کار نکردن پنکه است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *