نحوه تعمیر و روغن کاری پنکه پارس خزر | تعمیرات آی بک امداد

روغن کاری پنکه پارس خزر
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

قطعا باد خنک کولر گازی باعث شده است این وسیله در بین مردم محبوبیت بالایی داشته باشد و بهترین وسیله سرمایشی نامیده شود اما فراموش نکنید که قیمت بالای کولر گازی نسبت به سایر وسایل سرمایشی باعث می شود که هنوز هم افرادی نسبت به خرید پنکه روی بیاورند که البته دلیل اصلی برخی برای خرید پنکه نداشتن عوارض آن نسبت به کولر آبی است که در این بین یکی از بهترین برندها و مارک های ایرانی پنکه پارس خزر نام دارد که در اگر به موقع روغن کاری پنکه انجام نشود باعث اختلال در عملکرد آن و حتی سر و صدای زیاد پنکه می شود از این رو در این مقاله قصد داریم نحوه تعمیر و روغن کاری پنکه پارس خزر را بنویسیم.

چرا پنکه پارس خزر به روغن کاری نیاز دارد؟

پنکه از قطعات و اجزاء مختلفی تشکیل شده است که در صورت خرابی هر قطعه باید سریعا نسبت به تعمیر پنکه اقدام کنید اما در این بین نباید فراموش کنید که روغن کاری یاتاق های پنکه می تواند مانع از خرابی پنکه و عملکرد نادرست آن شود به خصوص اینکه خشک شدن یاتاق ها باعث سر و صدای زیاد پنکه می شود که هر کسی را آزار می دهد.

در واقع روغن کاری پنکه یکی از موارد مهمی است که باید انجام شود و البته اگر می خواهید بفهمید که چه زمانی باید روغن کاری پنکه پارس خزر انجام شود کافیست با بالای موتور دست بزنید اگر بیشتر از گذشته گرم شد به معنای این است که نیاز به روغن کاری دارد و عدم روغنکاری باعث ایجاد سایش و اصطکاک پنکه و ایجاد صدای زیاد می شود.

💡حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر کولر گازی اسپلیت

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

نحوه روغن کاری پنکه پارس خزر

پنکه یکی از وسایل سرمایشی است که در انواع مختلف پنکه با پایه، پنکه دیواری، پنکه سقفی وجود دارد و شما می توانید در بازار انواع برندها و مارک ها را مشاهده کنید که در این بین یکی از بهترین برندها و مارک های پنکه برند پارس خزر است. توجه داشته باشید که آن پنکه هایی که سال ساخت و تولید آنها به سال قبل از ۱۹۷۰ بر می گردد به راحتی قابلیت روغن کاری از ناحیه بیرونی را دارند و سایر پنکه ها برای روغن کاری نیاز به باز کردن پروانه به موتور دارند.

  • از برق کشیدن پنکه اولین مرحله ای است که باید انجام دهید.
  • در ادامه باید سوارخ های روغن کاری پنکه که بالای تیغه های آن قرار دارد را روغن بریزید و می توانید این محل را با آغشته کردن گوش پاک کن به روغن و کشیدن روی آن انجام دهید.
  • در صورتی که محل حفره نفتی پنکه را پیدا نکردید باید از یک پمپ تمیز کننده لوله استفاده کنید و در ادامه آنرا داخل مخزن بزنید و اگر هیچ گونه روغنی داخل آن ندیدید باید نسبت به روغن کاری فن پنکه اقدام کنید.
  • در صورت عدم وجود سوراخ های روغن کاری در پنکه پارس خزرد باید پروانه جدا و در ادامه پیچ پلاستیکی را باز تا به پیچ های درپوش موتور برسید و آنها را نیز باز کنید.
  • با باز کردن پیچ های درپوش موتور و جدا کردن درپوس می توانید اقدام به روغن کاری جلو و پشت این محور کنید که البته باید مواظب باشید روغن داخل سیم پیچی موتور نشود و بعد از روغن کاری محور موتور آنرا مجددا ببندید.
  • بستن تمام قطعات اتمام کار می باشد که باید توسط شما انجام شود و با خیال راحت با روغن کاری پنکه می توانید از آن استفاده کنید.

💡حتما بخوانید: علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی و اسپیلت

انتخاب روغن مناسب برای پنکه

یکی از نکاتی که زمان روغن کاری پنکه پارس خزر باید در نظر بگیرید این است که هر چقدر روغن با کیفیت تر باشد زمانی طولانی برای روغن کاری پنکه نیاز است که در این بین بهترین روغن همان روغن موتور است و از روغن کاری پنکه با روغن خوراکی پرهیز کنید که این کار اشتباه محض است.

💡مطلب پیشنهادی: آموزش و نحوه کاهش میزان مصرف برق کولر گازی

نتیجه گیری

همانطور که اشاره کردیم پنکه با اینکه نسبت به گذشته کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما در این بین قیمت گران کولر گازی و همچنین عوارض روشن کردن کولر آبی که همان گرفتگی بدن، مشکلات تنفسی و.. است باعث شده است که هنوز هم افرادی نسبت به خرید پنکه و استفاده از آن اقدام کننده که یکی از کارهایی که باید انجام دهید روغن کاری پنکه است که در این مقاله روغن کاری پنکه پارس خزر را نوشتیم و البته برای تعمیر پنکه در تهران نیز  می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: علت برق دار بودن بدنه کولر آبی و نحوه رفع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *