با ۷ نوع ماسک جوشکاری آشنا شوید

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با وجود افزایش درآمد و دستمزد جوشکار در ایران و کشورهای جهان اما این شغل خطرات خاص خود را به همراه دارد که شامل کار کردن در ارتفاع، برداشتن وسایل سنگین و البته قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش و گرمای شدید است. وجود نور شدید در هنگام جوشکاری باعث می شود که در صورت عدم استفاده از ماسک جوشکاری دچار برق گرفتگی چشم شوید. خارش چشم و درد در این ناحیه باعث می شود نتوانید در هنگام برق گرفتگی چشم بخوابید از این رو خیلی مهم است که نکات ایمنی در جوشکاری را که شامل پوشیدن لباس و ماسک جوشکاری انجام دهید. قطعا با خرید ماسک جوشکاری مناسب علاوه بر ایمن بودن در برابر جرقه ها، مواد مذاب و نور شدید آن باعث افزایش بهره وری و بهبود جوشکاری می شود از این رو ما در این مقاله به معرفی  ۷ نوع ماسک جوشکاری که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند می پردازیم.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

انواع ماسک جوشکاری

۱- ماسک جوشکاری ساده یا ماسک جوشکاری غیرفعال

اگر دنبال خرید کلاه ساده جوشکاری هستید بهترین گزینه کلاه ماسک ساده جوشکاری است که مجهز به صفحه شیشه ای یا طلق پلیمری تیره است و به راحتی تا سالیان طولانی برای شما کار می کند. شما می توانید با پوشیدن این کلاه در برابر انواع ذرات جوش و قوس در امان باشید. کسانی که تازه وارد شغل جوشکاری شده اند بهتر است یک کلاه ماسک جوشکاری بهتر و پیشرفته تر بخرند.

۲-ماسک جوشکاری اتوماتیک

یک کلاه ایمنی جوشکاری کاملا عالی که به راحتی با دیدن سنسور قوس می تواند به صورت خودکار تاریک شود در واقع جوشکار می تواند ساعت ها آنها به سر کند چونکه لنزهای این کلا سایه های روش دارند که در صورت عدم جوشکاری محیط کاملا شفاف و روان نشان داده می شود.

۳- ماسک جوشکاری با لنز ثابت

اگر به دنبال خرید یک کلاه استاندار برای جوشکاری هستید این گزینه مناسب است چون لنزهای سایه ثابت آن معمولی و در سطح ۱۰ است. البته نسبت به ماسک جوشکاری اتوماتیک هیچ فیلتر تاریکی خودکار ندارد بنابراین نمی تواند روشنایی قوس را تنظیم کند. با خرید این کلاه ایمنی می توانید برای پروژه های DIY از آن استفاده کنید.

۴- ماسک جوشکاری با لنز متغیر

افرادی که به صورت حرفه ای به شغل جوشکاری مشغول هستند می توانند از این کلاه ماسک جوشکاری استفاده کنند. دید بالای جوشکار با این کلاه و همچنین محافظت اساسی چشم در برابر سطوح قوس الکتریکی از ویژگی های برجسته این کلاه است. شما با خرید این ماسک نیازی به عوض کردن عدسی آن ندارید و به راحتی به صورت خودکار برای محافظت از چشمان شما تیره می شود

۵- ماسک جوشکاری با سلول خورشیدی

یک کلاه مناسب برای جوشکاری کردن در فضای باز که به راحتی قابلیت شارژ خودکار کلاه را با نور خورشید می دهد.

۶- ماسک جوشکاری باطری دار

این کلاه جوشکاری باتری دار است  با وجود اینکه شاید خرید باتری و تعویض آن برای جوشکار سخت باشد اما با پوشیدن این کلاه یک جوشکار علاوه بر راحت بودن به راحتی می تواند از قابلیت تاریک شدن خودکار آن بهره مند شود، بنابراین  اگر به دنبال خرید ماسک جوشکاری همه کاره و کاربر پسند هستید این کلاه گزینه مناسبی است. باتری این کلاه از نوع لیتیوم است بنابراین نگرانی هنگام خرید آن نخواهید داشت.

۷-ماسک جوشکاری با سلول خورشیدی و باطری

جوشکارانی که به دنبال خرید کلاه جوشکاری باتری دار هستند اما تعویض آنها را اذیت می کند می توانند این کلاه را بخرند چون به راحتی می توانید با نور خورشید آنرا شارژ کنید.

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *