علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی قفل نمی شود؟

علت بسته نشدن درب لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی زمانی است که درب بسته نمی شود که در صورت بسته نشدن درب لباسشویی فرآیند شستشو انجام نمی شود از این رو باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید که در این بین پر کردن دیگ بیش از ظرفیت لباسشویی، پارگی لاستیک درب لباسشویی و خرابی قفل و ضامن از دلایل بسته نشدن درب لباسشویی است که باید رفع شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

طریقه بستن درب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی متشکل از قطعات مختلف چون موتور، سه نظام، کمک فنر، تایمر، دیگ و.. است که با خرابی هر کدام انواع مشکلات پیش می آید و تنها زمانی لباسشویی کار می کند که به خوبی درب لباسشویی بسته و قفل باشد که با گذاشتن لباس ها داخل دیگ، اعمال تنظیمات مورد نیاز و بستن کامل درب فرآیند شستشو آغاز می شود از این رو اگر درب بسته نشود به عنوان خرابی لباسشویی است که باید سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: علت گرم نکردن آب در ماشین لباسشویی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

اگر نگاهی به تاریخچه ساخت ماشین لباسشویی بیندازید متوجه پیشرفت در این صنعت خواهید شد که البته با خرید بهترین برند لباسشویی احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات چون نچرخیدن دیگ، جلو نرفتن تایمر لباسشویی، توقف لباسشویی حین کار کردن، عدم تخلیه آب، آبگیری نکردن لباسشویی و.. وجود دارد که در این بین یکی از مشکلات بسته نشدن درب لباسشویی است که در صورت بسته و قفل نشدن درب فرایند شستشو لباسشویی شروع نمی شود که این مشکل به دلایل زیر رخ می دهد.

 • ریختن حجم زیاد لباس ها داخل دیگ لباسشویی
 • وجود جسم خارجی که منجر به گیر کردن لباس میان درب لباسشویی و بسته نشدن درب می گردد.
 • پاره شدن لاستیک درب لباسشویی که باید نسبت به تعویض لاستیک اقدام و با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.
 • خراب شدن قسمتی از درب یا شکستن آن
 • خراب شدن ضامن کلید باز و بسته شدن درب لباسشویی

راهکارهایی برای جلوگیری از مشکل قفل نشدن درب لباسشویی

همانطور که اشاره شد در صورت بسته نشدن درب لباسشویی فرآیند شستشو انجام نمی شود که در این بین برای جلوگیری از بروز مشکل قفل نشدن درب لباسشویی کافیه موارد زیر را رعایت کنید.

 • در صورت مشاهده پارگی لاستیک درب لباسشویی باید این لاستیک درب تعویض گردد و این کار توسط تعمیرکار انجام شود.
 • با توجه به ظرفیت لباسشویی داخل دیگ را پر کنید چونکه پر کردن زیاد لباس داخل دیگ مانع از بسته شدن درب لباسشویی می شود.
 • در صورت شکستگی و خرابی شاسی و قفل درب لباسشویی برای رفع مشکل و تعمیر لباسشویی باید اقدام و با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید : تعمیرات لباسشویی بوش

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود؟ نظر تعمیرکار

 • استفاده نادرست کاربران از لباسشویی و ریختن بیش از اندازه لباس داخل آبکش یا دیگ
 • گیر کردن لباس و چیزی بین درب و لاستیک آن
 • خراب شدن قفل درب و مواردی چون خرابی زبانه درب و شکستگی دستگیره درب
 • خراب شدن میکروسویئچ درب لباسشویی که باعث می شود فرمان به برد ندهد و فرآیند شستشو انجام نشود.
 • خراب شدن برد الکترونیکی لباسشویی که باید توسط تعمیرکار این قطعه بررسی و عیب یابی شود.

نتیجه گیری

ماشین لباسشویی به مانند هر وسیله برقی ممکن است خراب شود و با مشکلات مختلف چون بسته نشدن درب لباسشویی، برق داشتن بدنه لباسشویی، نمایش انواع کد خطا و ارور به خاطر خرابی قطعات، عدم تخلیه آب، باقی ماندن کف داخل دیگ لباسشویی و… مواجه شوید که در این بین بسته نشدن درب لباسشویی باعث انجام نشدن فرآیند شستشو می شود که در واقع خرابی میکروسوئیچ درب، شکستگی یا خرابی زبانه درب و ضامن، گیر کردن لباس بین درب و پارگی لاستیک درب لباسشویی و حتی پر کردن زیاد لباس داخل دیگ بیش از حد ظرفیت لباسشویی منجر به بروز این مشکل می شود که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر آن اقدام کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *