ملاحضاتی در تعمیر جوش

📖 زمان مطالعه : ۲ دقیقه ⏲️

به منظور افزایش دقت جوشکاری و کاهش هزینه های جوشکاری و ایجاد اتصالات دقیق و با کیفیت باید بازرسی جوش حتما انجام شود که در این مواقع برخی اوقات ممکن است بر اثر آزمون های غیر مخرب و مخرب چون شیارزنی یک سری ترک ها و عیوب جوش پیدا شود که نیاز به تعمیر و بازسازی جوش باشد. در واقع تعمیر جوش به فرآیندی از جوشکاری گفته می شود که پس از پیدا کردن عیوب جوش باید نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کرد که البته باید یک سری نکات و ملاحضاتی در تعمیر جوش در نظر بگیرید که باعث افزایش کیفیت و دقت جوش شود.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

تعمیر جوش چیست؟

به فرآیندی از جوشکاری است که کاملا با جوشکاری تعمیراتی متفاوت است. در واقع پس از پیدا کردن انواع عیوب جوش باید نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کرد از این رو باید با دقت لازم و استفاده از تجهیزات با کیفیت تعمیر جوش انجام شود.

رویه جوشکاری

به منظور تعمیر جوش باید از یک رویه جوشکاری استفاده شود که خود آن شامل جزییاتی چون نوع مواد مصرفی، جریان یا ولتاژ جوشکاری و البته بررسی تعداد و ترتیب پاس جوش و سرعت پیشروی می باشد که پس از گرفتن تایید صلاحیت باید تعمیر جوش انجام شود.

دقت داشته باشید که بغیر از گرفتن تایید رویه جوشکاری باید به عواقب ناشی از تعمیر جوش نیز توجه شود.

عملیات پس از جوشکاری

پس از بازسازی و تعمیر جوش باید از روش های مکانیکی هم چون کوبش استفاده شود تا باعث کاهش تنش های پسماند  از تعمیر جوش شود.

آزمون های غیرمخرب

به منظور پیدا کردن عیوب جوش حتی پس از بازسازی و تعمیر جوش مجددا باید از آزمون های غیر مخرب استفاده شود.

  • پیش از تعمیر جوش
  • پس از تعمیر جوش
  • پس از عملیات پس از جوشکاری

با استفاده از آزمون های غیر مخرب پیش از جوشکاری به راحتی می توان محل، شدت و بزرگی عیب جوش را پیدا کرد و پس از تعمیر جوش نیز باید از این آزمونهای غیر مخرب استفاده کرد تا مطمئن شوید که تمام نواقص برطرف گردید است.

مهارت جوشکار

به منظور تعمیر جوش باید یک جوشکار مهارت کامل داشته باشد و در عین حال تجربه کافی باعث می شود که به درستی بتواند به بازسازی جش بپردازد و از انجام هر گونه اقداماتی که باعث رخداد یا تشدید مشکل شود صرف نظر کند.

پاکسازی بخش تعمیر شده

به منظور افزایش کیفیت و اتصال جوش باید حتما قبل از شروع تعمیر جوش رطوبت، چربی و هر گونه روکش و پوشش رنگ از روی سطح گرفته شود.

کارکنان بازرسی و آزمون

تمام کارکنان بازرسی باید مجددا پیش و بعد از تعمیر جوش با استفاده از روش ها و آزمون های غیر مخرب نسبت به شناسایی انواع ترک و عیب جوش اقدام کنند تا دقت کار را بالا تر ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *