۳ راز مهم در جوشکاری آرگون با درآمد زیاد

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

یکی از بهترین روش های جوشکاری که درآمد و دستمزد بالایی به همراه دارد جوشکاری آرگون می باشد. در واقع جوشکاری تیگ (Tungsten Inert Gas) یا تنگستن را در ایران جوشکاری آرگون می نامند که دلیل بکارگیری این نام به خاطر استفاده از گاز محافظ آرگون در فرآیند جوشکاری می باشد. از این روش جوشکاری در صنایع مختلف  استفاده می شود که بیشترین آنها به صنایع نظامی، پتروشیمی، دریایی و..بر می گردد. برای بالا بردن کیفیت جوش فلزات به روش جوشکاری آرگون باید از ۳ راز مهم استفاده کنید تا بتوانید درآمد خود را افزایش دهید.

جوشکاری آرگون چیست ؟

شغل جوشکاری یکی از بهترین مشاغل فنی دنیا است که با وجود خطرات زیادی که به همراه دارد دستمزد و حقوق بالای جوشکاری و همچنین مهاجرت کاری با جوشکاری جزو مزایای آن به شمار می آید. البته انواع روش های مختلف در جوشکاری وجود دارد که یکی از بهترین آنها با دستمزد و درآمد بالا جوشکاری تیگ یا آرگون است که یک روش جوشکاری پرکاربرد در صنایع کوچک و بزرگ از جمله پتروشیمی، دریایی، هوایی، تزئینات، خودروسازی، نیروگاههای برق و… به شمار می آید.

در جوشکاری تیگ به یک دستگاه جوش اینورتر جوش آرگون و تورچ مخصوص با نوک تنگستن همراه با کپسول گاز ارگون نیاز دارید تا بتوانید به جوشکاری بپردازید.

جوشکاری تیگ چیست؟

از فرآیند جوشکاری TIG برای جوش زدن انواع فلزات چون آهن، کربن، استیل، چدن، مس، برنج، آلومینیوم، تیتانیوم و… استفاده می شود که بیشترین استفاده از این روش جوشکاری برای جوش زدن صفحات ظریف و نازک با ضخامت ۴ میلیمتر است که بیشتر در صنایع نظامی و امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش جوشکاری آرگون

با توجه به درآمد بالای جوشکاری آرگون و آینده روشنی که برای جوشکاران دارد شما می توانید با یادگیری شغل جوشکاری و یاد گرفتن جوشکاری آرگون آینده خود را تضمین کنید البته  ۳ راز مهم در جوشکاری آرگون وجود دارد که باعث زیاد شدن درآمد شما می شود.

برای بالا بردن کیفیت جوش فلزات به روش جوشکاری آرگون علاوه بر اینکه باید با جوشکاری برق آشنا باشید باید به درستی جوشکاری آرگون یا تیگ را آموزش دیده باشید و ۳ فاکتور زیر را مد نظر قرار دهید.

۱-استفاده از مربی مجرب

خیلی مهم است که جوشکاری آرگون را در آموزشگاه معتبر و پیش اساتید خبره فرا گیرید که هر کدام جزو مربیان خبره، با تجربه و با استعداد باشند.

۲-تجهیزات آموزشی

علاوه بر یادگیری فرآیند جوشکاری آرگون برای بالا بردن کیفیت جوش باید از بهترین تجهیزات جوشکاری و ابزارآلات مناسب استفاده کنید .

۳-رعایت نکات ایمنی

با توجه به  خطرات شغل جوشکاری و یک سری عوارض از جمله برق زدگی چشم، مشکلات تنفسی به خاطر گازهای و نورهای جوشکاری باید نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنید و حتما از لباس مناسب، عینک، کلاه ماسک خوب بپوشید و کفش مناسب بپوشید.

۴-شرکت در آزمون و دریافت گواهینامه

برای اینکه وارد بازار کار جوشکاری شوید یا از طریق شغل جوشکاری به مهاجرت کاری و اقامت به بهترین کشورها از جمله آلمان، کانادا، سوئیس، آمریکا بروید حتما پس از ثبت نام در آموزشگاه های فنی حرفه ای جوشکاری باید مدرک بین المللی جوشکاری بگیرید تا بتوانید اقدامات لازم برای استخدام و قبول در بهترین کشورها برای کار جوشکاری را انجام دهید. آزمون جوشکاری شامل دو مرحله کتبی و عملی می باشد که باید نمره قبولی بگیرید.

درآمد جوشکاری آرگون

با توجه به ظرافت کاری جوشکاری آرگون و نیاز صنایع مختلف به استخدام جوشکار آرگون و کاهش متخصصین و جوشکاران آرگون در واقع تقاضا برای استخدام این شغل زیاد است و دستمزد بالایی دارد طوری که در سال ۱۴۰۰ در ایران حداقل دستمزد جوشکار ارگون حتی به ۲۷ میلیون تومان نیز می رسد که البته به خاطر یک سری مسائل حقوقی نمی توانیم تصاویر قرارداد این دسته از جوشکاران آرگون را در مقاله بگذاریم.

با توجه به اینکه سختی جوشکاری آرگون زیاد است و علاوه بر داشتن تجربه  و تخصص بالا باید با سایر فرآیندهای جوشکاری برق و CO2 و جوشکاری فلزات رنگی برای آلومینیوم آشنا باشید مسلما سطح درآمد بالایی دارد.

آینده جوشکاری آرگون

براساس مرکز آمار و پایش شغلی ایالات متحده آمریکا به نام ONET افزایش تقاضای استخدام جوشکار آرگون یا تیگ در صنایع مختلف هوایی، خودروسازی، فناوری های نوین، فلزات و آلیاژهای خاص و همچنین صنایع نظامی و … رو به افزایش است و آینده روشنی در طی ۱۰ سال آینده دارد.

1 دیدگاه برای “۳ راز مهم در جوشکاری آرگون با درآمد زیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *