علت انواع ارور ماشین لباسشویی آاگ و رفع کد خطاها | آی بک امداد

انواع ارور ماشین لباسشویی آاگ

   

📖 زمان مطالعه : ۹ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی آاگ AEG به مانند هر برندی ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چون آبگیری نکردن، عدم تخلیه آب، گرم نکردن آب، نچرخیدن دیگ و.. مواجه شوید که برخی از مشکلات از جمله گرفتگی پمپ تخلیه، خراب شدن پمپ شستشو، ایراد در آبگیری، فعال شدن میکروسوئیچ ایمنی و فشار و… به صورت کد خطا نمایش داده می شود که در ادامه متن این مقاله علت و رفع انواع ارور ماشین لباسشویی آاگ را خواهیم نوشت و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

بررسی کد خطای ماشین لباسشویی آاگ

با خراب شدن موتور، برد الکترونیکی، پمپ شستشو، عدم تخلیه آب، گرم نکردن آب در زمان معین، آبگیری نکردن و.. باعث نمایش انواع ارور و کد خطا روی نمایشگر لباسشویی آاگ می شود که باید نسبت به رفع آنها اقدام کنید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

کد خطای E11 ماشین لباسشویی آاگ

زمانی که پر کردن محفظه ماشین لباسشویی خراب شود این ارور نمایش داده می شود که پیچ خوردن یا تا شدن لوله ورودی آب و بسته بودن شیر وردی آب از دلایل بروز این مشکل است که باید بررسی شود.

کد خطای E12 ماشین لباسشویی آاگ

اگر در حین خشک کردن مشکلی در لباسشویی پیش بیاید این ارور نمایش داده می شود که نشتی در لوله ورودی آب، گرفتگی لوله ورودی یا ایراد در شیر برقی منجر به بروز این مشکل می شود.

💡حتما بخوانید: علت ارور e30 ماشین لباسشویی آاگ

علت ارور E13 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن میکروسوئیچ فشار لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید سنسور فشار آب بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد.

کد خطای E21 ماشین لباسشویی آاگ

اگر تخلیه آب لباسشویی به درستی انجام نشود این ارور نمایش داده می شود که برای رفع ارور باید خروجی آب بررسی و مطمئن شوید هیچ کرک و مو آشغال داخل آن گیر نکردن و گرفتگی در پمپ و شلنگ تخلیه وجود ندارد و در صورت خرابی پمپ تخلیه آنرا عوض کنید.

کد خطای E22 ماشین لباسشویی آاگ

اگر در پر کردن محفظه لباسشویی مشکلی پیش بیاید منجر به نمایش ارور می شود که پیچ خوردگی یا تا شدن لوله ورودی آب از دلایل بروز این مشکل است که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن و قطعه شیر برقی اقدام کنید.

علت ارور E23 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن پمپ تخلیه دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید گرفتگی پمپ رفع و در صورت خرابی این قطعه تعویض گردد.

انواع ارور ماشین لباسشویی آاگ مدل Lavamot

در ادامه متن این مقاله علت و رفع انواع ارور ماشین لباسشویی آاگ به مدل LAVAMOT را خواهیم نوشت که برای تعمیر لباسشویی اگر نیاز به تعمیرکار دارید با آی بک امداد تماس بگیرید.

علت کد خطای C0 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن میکرسوییچ فشار دلیل نمایش ارور است که باید رفع گردد که در این بین باید مطمئن شودی که محل لباسشویی صاف و در عین حال میکروسوئیچ سالم و اگر خراب است تعویض گردد.

علت ارور C1 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن در ورودی آب لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع ارور باید فشار آب ورودی را بیشتر و در صورت گرفتگی در لوله ورودی آب یا تا خوردن آن را برطرف کنید و مطمئن شوید که فشار آب شهر منطقه نیز کم نیست.

علت کد خطای C2 ماشین لباسشویی آاگ

گرفتگی پمپ تخلیه لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن در صورت اتصال کوتاه مدار پمپ باید این قطعه تعویض و اگر گرفتگی در پمپ تخلیه وجود دارد آنرا برطرف کنید.

علت کد خطای C3 ماشین لباسشویی آاگ

فعال شدن میکروسوئیچ ایمنی لباسشویی منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید مطمئن شوید که پمپ تخلیه مشکلی ندارد و گرفتگی نداشته باشد و در صورت خرابی ماژول کنترل اصلی یا برد الکترونیکی آنرا بررسی و عیب یابی کنید که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت کد خطای C4 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن پمپ شستشو دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید پمپ تعمیر یا تعویض گردد.

علت کد خطای C5 ماشین لباسشویی آاگ

این ارور به دلیل فعال شدن سنسور مربوط به حرارت بالا لباسشویی نمایش داده می شود که برای رفع آن باید موتور اصلی را باز و تعمیر و علاوه بر آن نسبت به بررسی و عیب یابی سنسور دمای آب، المنت حرارتی اقدام کنید.

علت کد خطای C6 ماشین لباسشویی آاگ

با فعال شدن میکروسوییچ فشار لباسشویی این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید میکروسوییچ یا سنسور سطح آب بررسی و در صورت خرابی این سنسور فشار تعویض گردد.

علت ارور C7 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن هیتر لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع ارور باید هیتر و ماژول های آن بررسی شود.

علت کد خطای C8 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن سنسور دما یا NTC دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید ماژول و دسته سیم های ماشین لباسشویی بررسی و در عین حال مدار NTC و اتصالات آن بررسی گردد.

علت کد خطای C9 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن تاکوی موتور لباسشویی دلیل نمایش ارور است که باید نسبت به رفع آن اقدام و سرعت سنج موتور و سیم پیچ تاکو بررسی و در صورت خرابی و نیاز تاخو لباسشویی تعویض گردد که برای اینکار با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

علت ارور CA ماشین لباسشویی آاگ

خرابی ترایاک موتور لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید ماژول اصلی تعویض و ترایاک موتور بررسی و عیب یابی شود.

علت کد خطای CB ماشین لباسشویی آاگ

سرریز شدن آب لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید شیر الکترونیکی، سنسور سطح آب و در صورت خرابی و نیاز سنسور تعویض گردد.

علت کد خطای CC ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن ترانزیستور MOS – FET دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید موتور لباسشویی تعویض گردد که برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت کد خطای CD ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن قفل درب منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید قفل و سیم کشی لباسشویی بررسی و اگر میکروسوئیچ درب خراب است آنرا عوض کنید.

علت کد خطای CF ماشین لباسشویی آاگ

بهم خوردن تنظیمات ماژول اصلی لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع اور باید کنترل الکتریکی ماژول تعویض گردد.

علت و رفع انواع ارور ماشین لباسشویی آاگ مدل L6FBI842N

در ادامه متن این مقاله علت و رفع ارورهای لباسشویی آاگ مدل L6FB1842N را خواهیم نوشت.

علت کد خطای F1 ماشین لباسشویی آاگ

قطع شدن جریان آب دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید لوله ورودی آب بررسی و در صورت پیچ خوردن و تاشدن رفع و علاوه بر آن شیر برقی بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد و در صورت بسته بودن شیر آب آن را باز کنید.

علت کد خطای F2 ماشین لباسشویی آاگ

اتصال کوتاه پمپ تخلیه لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید مدار پمپ تخلیه تعویض و در صورت گرفتگی لوله خروجی حتما آنرا برطرف کنید.

علت ارور F3 ماشین لباسشویی آاگ

بهم خوردن تنظیمات هیدروستات لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع آن باید سطح آب دستگاه تنظیم و هیدروستات بررسی و اگر خراب است آنرا عوض کنید.

علت ارور F7 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن المنت لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که برای رفع آن باید تنظیمات دمای المنت بررسی و در صورتی که از خراب شدن المنت مطمئن شدید آنرا عوض کنید.

علت کد خطای F8 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن سنسور NTC یا ترموستات منجر به نمایش ارور می شود که باید نسبت به به رفع آن ماژول و دسته سیم های لباسشویی بررسی گردد.

علت کد خطای E20 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن سیستم تخلیه لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع ارور باید پمپ تخلیه بررسی و در صورت نیاز تعمیر و علاوه بر آن به بررسی و عیب یابی برد الکترونیکی لباسشویی بپردازید.

💡حتما بخوانید: راهنمای ماشین لباسشویی آاگ

علت کد خطای E40 ماشین لباسشویی آاگ

خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی باعث نمایش ارور می گردد که برای رفع آن ابتدا باید درب لباسشویی بررسی و مطمئن شوید که باز می شود و در ادمه نسبت به بررسی میکروسوئیچ و در صورت خرابی تعویض این قطعه اقدام کنید.

علت کد خطای E10 ماشین لباسشویی آاگ

زمانی که آبگیری لباسشویی به درستی انجام نشود این ارور نمایش داده می شود که برای رفع ارور باید فشار آب را بیشتر و در صورت گرفتگی لوله ورودی آب یا تاخوردن و پیچیدن لوله آنرا برطرف کنید.

علت کد خطای E31 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن سویئچ فشار لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید سیمکشی لباسشویی بررسی و در ادامه نسبت به بررسی سوییچ فشار و در صورت خرابی تعویض آن اقدام کنید.

علت ارور E35 ماشین لباسشویی آاگ

لبریز شدن آب از لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید هیدروستات بررسی کنید که در صورت کم بودن هیدروستات آبگیری کم و در صورت بیشتر بودن هیدروستات آبگیری بیش از حد انجام می شود.

علت کد خطای E38 ماشین لباسشویی آاگ

مسدود شدن محفظه فشار ماشین لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید محفظه فشار لباسشویی بررسی و در صورت نیاز گرفتگی برطرف گردد.

علت ارور ۳A ماشین لباسشویی آاگ

یکی از ارورهای نادر لباسشویی آاگ است که دلیل نمایش آن خرابی سنسور گرمایش است که برای رفع آن باید سنسور دمای آب بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد.

علت کد خطای ۴۱ ماشین لباسشویی آاگ

باز نشدن درب لباسشویی منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید میکروسوئیچ درب بررسی و در صورت خرابی این قطعه حتما تعویض گردد و علاوه بر آن زبانه قفل درب لباسشویی نیز توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی شود.

علت کد خطای ۴۲ ماشین لباسشویی آاگ

بسته نشدن درب لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید میکروسوییچ و زبانه قفل درب بررسی و در صورت خرابی این قطعات تعویض گردد.

علت کد خطای ۴۳ ماشین لباسشویی آاگ

در صورت خرابی درب و ایراد در منبع تغذیه داخل درب این ارور نمایش داده می شود که برای رفع ارور باید میکروسوئیچ و زبانه قفل و منبع تغذیه داخل لباسشویی بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

علت ارور ۴۴-۴۵ ماشین لباسشویی آاگ

ایراد در مدار سنسور درب لباسشویی و خرابی PCB منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید مدار سنسور درب و بخش PCB بررسی و توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای عیب یابی شود.

علت کد خطا ۵۱-۵۲-۵۳ ماشین لباسشویی آاگ

خرابی و ایرادات در بخش موتور لباسشویی منجر به نمایش ارور می گردد که باید موتور و اتصالات آن توسط تعمیرکار بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردند که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت کد خطا ۶۱ ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن سیستم گرمایشی لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید سیستم گرمایش و قطعات المنت و سنسور دمای آب بررسی گردد.

علت کد خطا ۶۲ ماشین لباسشویی آاگ

گرمای بیش از حد لباسشویی منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید ابتدا به مدت طولانی لباسشویی را خاموش کنید و مجددا آنرا روشن کنید و اگر مشکل پا برجاست با تعمیرکار تماس بگیرید.

علت ارور ۶۶-۶۸ ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن المنت گرمایی یا هیتر باعث نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید سیمکشی المنت و خود قطعه هیتر المنت بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

علت کد خطا ۶۹ ماشین لباسشویی آاگ

هر گونه ایرادات در بخش المنت یا هیتر لباسشویی منجر به نمایش ارور می شود که به صورت خود به خود ارور برطرف می شود و اگر مجددا کد خطا نمایش داده شده با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

علت کد خطا ۷۱-۷۲-۷۳-۷۴ ماشین لباسشویی آاگ

هر گونه ایراد در سنسور لباسشویی باعث نمایش ارور می گردد که باید تمام سنسورهای لباسشویی بررسی و در صورت خرابی هر سنسور تعویض گردد.

علت کد خطا ۸۲ و ۸۳ ماشین لباسشویی آاگ

خرابی ابزار سلکتور یا برنامه لباسشویی منجر به نمایش ارور می گردد که با یکبار خاموش روشن کردن مشکل برطرف خواهد شد.

علت کد خطا ۹۱-۹۲ ماشین لباسشویی آاگ

مشکلات ارتباطی داخلی لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید اتصالات به برد الکترونیکی لباسشویی بررسی و عیب یابی شود.

علت کد خطا ۹۳-۹۴ ماشین لباسشویی آاگ

کانفینگ کردن با پیکربندی اشتباه منجر به نمایش ارور شده که برای رفع آن باید لباسشویی ریست شود و اگر نیاز به تعمیرکار دارید در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت ارور ۹۷ ماشین لباسشویی آاگ

عدم انطباق بین برنامه انتخابی و چرخه شستشو دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید لباسشویی ریست و مجددا چرخه شستشو انتخاب گردد.

علت کد خطا EA1 ماشین لباسشویی آاگ

هر گونه خرابی درام یا دیگ لباسشویی منجر به نمایش ارور شده است که برای رفع آن باید مشکل درب برطرف گردد.

علت کد خطا EC1 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن شیر برقی و گرفتگی در شیر منجر به نمایش ارور شده است که برای رفع آن باید گرفتگی برطرف و در صورت نیاز شیر برقی تعویض گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *