علت اورلود کمپرسور کولر گازی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

علت اورلود کمپرسور کولر گازی
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

کولر گازی و اسپیلت ممکن است خراب شود و با یک سری مشکلات چون داغ شدن کمپرسور کولر مواجه شوید که در واقع برای جلوگیری از سوختن موتور کولر گازی یک قطعه به نام اورلود وجود دارد که زمان بالا رفتن حرارت کمپرسور سریعا فرمان قطع کمپرسور را می دهد اما در این بین به دلایل مختلف چون گرفتگی شیر برقی و لوله مویی، خرابی خازن، نوسانات برق و آمپر کشیدن زیاد کمپرسور باعث اورلود کمپرسور کولر گازی می شود که در این مورد اورلود باید تعویض گردد تا کمپرسور روشن شود و مشکل برطرف شود که برای تعویض اورلود و تعمیر کولر گازی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

اورلود کولر گازی چیست؟

کولر گازی و اسپیلت یکی از انواع سیستم های سرمایشی است که متشکل از انواع قطعات چون کویل های اواپراتور، کمپرسور، فیلتر، فن، گاز مبرد و.. است که با روشن شدن کمپرسور کولر شروع به خنک کردن محیط می کند اما در این بین با بالا رفتن دما و حرارت کمپرسور برای جلوگیری از سوختن آن قطعه ای به نام اورلود در انگلیسی به نام overload Protector و با نام محافظ اورلود یا محافظ اضافه بار نامیده می شود فرمان قطع شدن کمپرسور را می دهد.

💡حتما بخوانید: تعمیر کولرگازی بلومبرگ

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انواع رله اورلود کولر گازی

دو نوع رله حرارتی، مغناطیسی و در دو مدل اورلود بیرونی یا اکسترنال و اورلود داخلی یا اینترنال موجود است که با وجود این قطعه با داغ کردن کمپرسور سریعا فرمان قطع آنرا می دهد تا مانع از سوختن موتور کولر گازی شود.

اورلود کولر گازی

علت اورلود کمپرسور کولر گازی

همانطور که گفتیم با اورلود کمپرسور در زمان داغ کردن قطع و خاموش می شود اما در این بین ممکن است که به دلایل مختلف چون نوسانات برق، خرابی خازن، گرفتگی لوله مویی و شیر برقی ، آمپر کشیدن زیاد کمپرسور کولر گازی مدام اورلود کمپرسور کولر گازی فعال شود که در این مواقع به معنای خرابی این قطعه است و باید توسط تعمیرکار تعویض گردد که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

  • ایراد در برق ورودی دستگاه که با نوسان برق همراه است.
  • خراب شدن خازن کمپرسور
  • سوختن سیم پیچ راه انداز یا استاتور
  • گرفتگی لوله مویی
  • گرفتگی شیر برقی کولر

روش تست اورلود کولر گازی

همانطور که اشاره شده به دلایل مختلف اورلود کمپرسور کولر گازی ممکن است مدام فعال شود و باید آنرا عوض کنید تا مشکل برطرف شود در غیر اینصورت کمپرسور کار نمی کند و باعث خنک نکردن کولر گازی می گردد اما از کجا بفهمیدم که اورلود سالم است که با روش های زیر امکان دارد.

  • با دست زدن به بدنه کمپرسور اگر حرارت خیلی زیاد باشد یعنی اورلود سالم است.
  • روشن بعدی استفاده از اهم متر برای تست اورلود و سالم یا خرابی آن است.

خارج کردن اورلود از کولر گازی وجود دارد؟

با وجود قطعه اورلود باعث می شود که با داغ کردن کمپرسور این قطعه فرمان قطع و خاموش شدن کمپرسور را بدهد و اگر این قطعه نباشد و این کار ادامه پیدا کند ممکن است منجر به سوختن کمپرسور کولر گازی شود از این رو نمی توان به راحتی آنرا از کولر خارج کرد.

تعویض اورلود کولر گازی

بعد از اینکه کمپرسور کولر گازی داغ کرد و حرارت آن خیلی زیاد شد اورلود فرمان قطع کمپرسور را می دهد که بعد از خنک شدن کمپرسور باید مجددا کار کند اما اگر کمپرسور کار نکند ممکن است اورلود خراب باشد که مدام فرمان قطع کمپرسور را بدهد بنابراین باید این قطعه تعویض گردد و در واقع از کار افتادن کمپرسور و خاموش شدن کولر گازی از علائم و نشانه های خرابی اورلود کمپرسور کولر گازی است که باید توسط تعمیرکار و متخصص حرفه ای تعویض گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *